Strona główna » Idealny fotel do pedicure

Idealny fotel do pedicure

przez Redakcja

Co jest ważne przy wyborze fotela do pedicure? Fotel jest najważniejszym meblem w gabinecie kosmetycznym. Powinien zapewniać wygodę zarówno klientowi jak i osobie wykonującej zabieg. Ze względu na pacjenta fotel powinien być profilowany anatomicznie, a także funkcjonalnie. Ze względu na osobę wykonującą zabieg powinien mieć płynnie regulowaną wysokość oraz kąt pochylenia oparcia.

fotel do pedicure

Pozycja podczas pracy wykonywania pedicure nie powinna nadwyrężać kręgosłupa. Taboret na kółkach powinien mieć regulowaną wysokość, fotel do pedicure również. Niestety niewiele foteli tego typu ma możliwość dość wysokiego podnoszenia siedziska. Po podniesieniu fotela stopa klientki powinna znajdować się na wysokości między klatką piersiową a barkami kosmetyczki, która absolutnie nie powinna się garbić. Notoryczne garbienie może doprowadzić do powstawania nieodwracalnych zwyrodnień kręgosłupa. Dodatkowo miejsce pracy powinno być dobrze oświetlone, aby nie nadwerężać wzroku. Często przy zabiegach pedicure kosmetyczka własnym ciałem zasłania światło, co może źle wpływać na jej wzrok. Przy odpowiedniej wysokości fotela oświetlenie jest wystarczające. Wśród wielu foteli do pedicure dostępnych na rynku kosmetycznym, znaleźliśmy jeden który absolutnie będzie spełniał swoją rolę. Jest to fotel GIOVANNI FABIO PEDI, całkowicie sterowany elektrycznie.

fotel do pedicure

Prawidłowa pozycja

fotel do pedicure

Pozycja nieprawidłowa

fotel do pedicure

Dane techniczne:

  • Min. wysokość fotela 61 cm,
  • max. wysokość fotela 110cm,
  • max. wysokość fotela w pozycji kołyska to aż 116 cm,
  • szerokość fotela 56cm/ z podłokietnikami 82cm,
  • długość 175 cm ( dodatkowo fotel ma wysuwane podnóżki)

Fotel jest stworzony specjalnie z myślą o zabiegach pedicure. Jeżeli w naszym gabinecie posiadamy oddzielne stanowisko do zabiegów pedicure to warto zainwestować w taki właśnie fotel.

Tworzywo z jakiego wykonany jest fotel jest łatwe w utrzymaniu czystości i bardzo przyjemne w dotyku.

Dystrybutor: ACTIV ul. Potokowa 47, 54-105 Wrocław

www.activeshop.pl

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej