Strona główna » Gran Canaria – co warto zobaczyć na najbardziej malowniczej z Wysp Kanaryjskich

Gran Canaria – co warto zobaczyć na najbardziej malowniczej z Wysp Kanaryjskich

przez Redakcja
Gran Kanaria - Wyspy kanaryjskie

Gran Canaria należy do archipelagu Wysp Kanaryjskich. Wyróżnia się łagodnym klimatem i ciekawym ukształtowaniem terenu. Największą miejscowością wyspy jest Las Palmas, warto ją odwiedzić z uwagi na znajdujące się tam zabytki.

Gran Canaria to idealne miejsce do aktywnego odpoczynku. Turyści spędzający tam wakacje mogą odwiedzić najstarszy na wyspie kurort – Maspalomas. Do najbardziej malowniczych miejsc na Gran Canaria należy miasteczko Teror z bazyliką Matki Bożej Sosnowej.

Gran Canaria – położenie, pogoda

Jedną z wysp archipelagu Wysp Kanaryjskich jest Gran Canaria. Położona jest ona w strefie zwanej Macaronesia, pomiędzy Teneryfą a Fuerteventurą, od kontynentu europejskiego oddalona jest ona o ponad 200 km. Znakiem rozpoznawczym tego miejsca jest ciekawe ukształtowanie terenu. Okrągła wyspa posiada niewielki półwysep, są tam wąwozy, wydmy, jaskinie. W samym środku Gran Canaria znajduje się najwyższy szczyt – Pozo de las Nieves. Na wyspie panują łagodne warunki pogodowe. Od lipca do września jest upalnie, niebo jest bezchmurne, warto jednak podkreślić, że temperatury w cieniu nieprzekraczające 30°C. W ciągu zimy temperatury wahają się między 15 a 20°C.

Gran Canaria – najważniejsze miejscowości

Stolicą wyspy jest Las Palmas. Decydując się na wakacje na Gran Canaria z Exim Tours, zyskuje się możliwość zobaczenia Teatru Guiniguada i Katedry św. Anny. W Las Palmas znajduje się również Muzeum Sztuki Sakralnej, Plac św. Anny i założone w 1879 roku Muzeum Kanaryjskie. Będąc w tym mieście, warto również odwiedzić historyczną dzielnicę Vegueta, Park Santa Catalina i plażę Las Canteras.

Najstarszym kurortem na Gran Canaria jest Maspalomas, jest to miejsce, które może pochwalić się najpiękniejszymi plażami, rozwiniętą infrastrukturą hotelową i zapleczem gastronomicznym.

Jedną z lepszych miejscówek na Gran Canaria jest miasto Puerto de Mogán. Znaleźć w nim można przystań jachtową i plaże z brunatnym piaskiem – Puerto de Mogan.

W centralnej części wyspy położone jest miasteczko Teror, które jest jednym z najbardziej malowniczych miejsc Gran Canaria. Znajduje się tam m.in. bazylika poświęcona Matce Bożej Sosnowej.

Niektóre atrakcje na Gran Canaria

Jak już wspomniano, Gran Canaria wyróżnia się ciekawym ukształtowaniem terenu. Odwiedzając Gran Canaria, nie można zapomnieć o tym fakcie, po zwiedzaniu miejscowych zabytków i zakupach, warto udać się na wyprawę wiodącą m.in. przez wąwóz Fataga, Tworzy on wyjątkowy krajobraz z ciekawą roślinnością.

Nie lada rozrywką dla dzieci i dorosłych jest pobyt w Aqualand. Jest to park wodny w Maspalomas. Znaleźć w nim można m.in. plażę surferów ze sztucznymi falami.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej