Strona główna » Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

przez Redakcja
Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

Każda kobieta pragnie wyglądać atrakcyjnie i starannie przygotowuje stylizacje na co dzień, do pracy czy na ważne uroczystości. Biżuteria to niewielki, ale ważny dodatek. Jej rolą jest dopełnienie outfitu. Bardzo modne są m.in. pierścionki, łańcuszki z zawieszkami czy kolczyki srebrne. Poniżej podpowiadamy, jak je dobrać w zależności od kształtu twarzy.

Określenie własnego kształtu twarzy to klucz do sukcesu, bo zdecydowanie ułatwi wiele decyzji – jak wybór biżuterii, ale także makijażu oraz uczesania. W ten prosty sposób możesz podkreślić atuty urody i zadbać o spójność stylizacji i swojego looku.

Kolczyki – twarz owalna

Owalny kształt twarzy uważa się za spójny, idealny i uniwersalny pod względem doboru biżuterii. Jest to twarz o regularnych rysach, proporcjonalna i wyjątkowo harmonijna. Wyróżnia się stosunkowo wysokim czołem, wydłużonym podbródkiem i delikatnymi rysami.

Kolczyki – srebrne czy złote – mogą mieć dowolną długość, motywy i kształty w przypadku twarzy owalnej. Posiadaczki takiego kształtu buzi nie muszą martwić się, jaką biżuterię dobrać.

Kolczyki do twarzy okrągłej

Ten kształt twarzy wyróżnia się m.in. niskim czołem, pełnymi policzkami oraz zaokrąglonym podbródkiem. Jest szeroka i wysoka, warto ją optycznie wydłużyć i wyszczuplić. Unikaj z tego powodu kolczyków i biżuterii o okrągłym kształcie. Staraj się optycznie zmienić jej wygląd, czyli wybierać długie i wiszące kolczyki srebrne lub złote, a dzięki nim okrągła twarz będzie wyglądała na szczuplejszą i pociągłą.

Kolczyki do twarzy kwadratowej

Twarz kwadratowa jest wyrazista, wyróżniają ją szerokie czoło i żuchwa oraz wystające kości policzkowe. Ostre rysy można delikatnie złagodzić i dodać jej subtelności. Najlepszym wyborem będą kolczyki srebrne, złote czy rose gold o kulistej formie – jak m.in. klasyczne łezki, okręgi. Wszystkie kolczyki o zaokrąglonych kształtach dodadzą twarzy delikatności i subtelności. Prezentują się idealnie, a do tego złagodzą ostrą linię policzków i szczęki.  

Kolczyki – twarz trójkątna

Dla trójkątnego kształtu twarzy charakterystyczny jest wąski podbródek (tzw. w szpic), a także szeroko rozstawione kości policzkowe i czoło. Dobrym wyborem będzie biżuteria, która optycznie poszerzy buzię na wysokości kości policzkowych. Sprawdzą się m.in. kolczyki w formie łezki i wszelkie owalne formy.

Kolczyki do twarzy prostokątnej

Cechuje go niemal identyczna odległość między czołem i kością policzkową, a także między podbródkiem i kością policzkową. Możesz w prosty sposób optycznie uwypuklić kości policzkowe i zaokrąglić żuchwę – rozwiązaniem są kolczyki o kształcie półksiężyca, wszelkie koła, kolczyki szerokie i duże.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej