Strona główna » Jak dobrać odpowiedni korektor do twarzy?

Jak dobrać odpowiedni korektor do twarzy?

przez Redakcja
Korektor do twarzy

Cienie pod oczami, niedoskonałości na skórze, pajączki czy widoczne naczynka – o tych wszystkich problemach można zapomnieć, stosując dobrze dobrany korektor. Jego wybór nie jest trudny. Sprawdź, jak dobrać odpowiedni korektor do twarzy.

  1. Korektor korektorowi nierówny
  2. Poznaj rodzaje korektorów

Ilość kosmetyków dostępnych na rynku może przyprawić o zawrót głowy, szczególnie użytkowniczki, które nie do końca dobrze orientują się w specyfice działania poszczególnych rodzajów korektorów. Chcąc wybrać ten najlepszy, warto najpierw określić typ swojej cery oraz rodzaj niedoskonałości, jakie chce się zatuszować.

Korektor korektorowi nierówny

Dostępne na rynku korektory różnią się od siebie nie tylko konsystencją czy kolorem, ale przede wszystkim przeznaczeniem. Trudno jest więc kupić jeden, uniwersalny kosmetyk, który pozwoli na kompleksowe wykonanie makijażu. Specjaliści zalecają, aby wybrać co najmniej dwa kosmetyki – jeden o ton jaśniejszy od koloru podkładu, a drugi w tym samym kolorze. Ten jaśniejszy powinien służyć do maskowania cieni pod oczami, natomiast ten w zbliżonym kolorze, do tuszowania niedoskonałości skóry twarzy.

Baczną uwagę warto zwrócić również na konsystencję i skład kosmetyku, zarówno korektora, jak i podkładu. Jeśli formuła podkładu opiera się na olejach, może być trudno połączyć z nim korektor na bazie wody, co doprowadzi do rozwarstwienia makijażu, a w efekcie do nieestetycznego efektu maski. Idealnie dobrane korektory do twarzy tuszują niedoskonałości lub cienie pod oczami, ale jednocześnie pozostają niewidoczne, nawet dla wprawnego oka wizażystów.

Poznaj rodzaje korektorów

Odpowiednie dobranie korektora wymaga poznania poszczególnych rodzajów tego kosmetyku. Pod względem konsystencji, korektory dzielą się na te w płynie, kremie lub sztyfcie. Korektory w płynie zwykle mają niski współczynnik krycia, choć nie jest to reguła. Stosuje się je do tuszowania drobnych zmarszczek lub bruzd, oraz do korygowania partii skóry wokół oczu. Kosmetyki w kremie służą do tuszowania niedoskonałości na twarzy lub cieni pod oczami, jednak ze względu na swoją konsystencję, przeznaczone są zwykle dla pań młodszych – na skórze dojrzałej mogą uwydatniać zmarszczki. Ostatni typ korektorów – kosmetyki w sztyfcie, służą do maskowania wyprysków, przebarwień, krostek i innych niedoskonałości w obrębie skóry twarzy. Stosuje się je na całą twarz, ale punktowo, a ich kolor powinien być zbliżony do koloru podkładu. Korektory w sztyfcie mają największy współczynnik krycia.

Korektory mogą służyć nie tylko do maskowania defektów skórnych, ale również do neutralizacji nieestetycznych przebarwień, np. zasinień czy plam. Do tego celu nie służą korektory w cielistych kolorach, ale te kolorowe. Każdego z nich używa się do innych celów. I tak, korektor zielony zamaskuje zaczerwienienia, żółty zasinienia, a różowy – szaro-brązowe plamy. Jeśli chodzi o tego rodzaju korektory, Wizaz sklep oferuje ich duży wybór, dlatego każda z użytkowniczek znajdzie produkt idealny do swojej cery.

Jak dobrać odpowiedni korektor do twarzy?

Znając różnice między poszczególnymi korektorami oraz ich rodzaje, można wybrać perfekcyjny kosmetyk. Podstawą jest kolor. O ile nie ma konieczności zastosowania korektora kolorowego, lepiej jest wybrać korektor w odcieniu beżowym, żółtym, brzoskwiniowym lub łososiowym, a więc w kolorach zbliżonych do naturalnego koloru skóry. Korektory, które będą używane do maskowania cieni pod oczami, powinny być o ton lub dwa jaśniejsze od koloru podkładu, natomiast te służące do maskowania niedoskonałości na innych partiach twarzy, powinny mieć kolor zbliżony do koloru podkładu. Ze względu na wysoką jakość oraz łatwe dopasowanie do podkładów, wiele pań stawia na Vipera korektory, stosując jednocześnie podkład tego samego producenta.

Korektor należy też dobrać do rodzaju cery. Panie, których skóra łatwo ulega przesuszeniu lub ma tendencję do powstawania niedoskonałości, powinny postawić na kosmetyki o naturalnym składzie z dodatkiem środków pielęgnujących lub nawilżających. Na rynku można znaleźć szereg takich kosmetyków, więc ich wybór nie nastręcza trudności. Panie dojrzałe powinny wybierać korektory, które idealnie wypełniają zmarszczki lub bruzdy na twarzy.

Jeśli jest taka możliwość, przez zakupem warto przetestować wybrany korektor. Kosmetyk ten utlenia się, a więc po pewnym czasie zmienia nieco swój kolor. Chcąc uniknąć nieestetycznego efektu na twarzy po nałożeniu makijażu, dobrze jest sprawdzić, czy wybrany kosmetyk równie dobrze komponuje się ze skórą zarówno bezpośrednio po jego nałożeniu na twarz, jak i po pewnym czasie.

Wybierając odpowiedni produkt, trzeba też wziąć pod uwagę sposób jego nakładania. Niektóre kosmetyki wymagają użycia pędzla, inne gąbki. Sposób nakładania kosmetyku i jego rozprowadzania na skórze zależy w dużej mierze od konsystencji. Korektory w sztyfcie można nakładać bezpośrednio na skórę lub za pomocą pędzelka, natomiast te w kremie lub w postaci płynnej, nakłada się za pomocą dołączonego aplikatora, a rozprowadza pędzlem, gąbką lub opuszkami palców.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej