Strona główna » Jak działają maski kremowe na twarz?

Jak działają maski kremowe na twarz?

przez Redakcja
Jak działają maski kremowe na twarz?

Maska kremowa to jeden z najpopularniejszych kosmetyków. Jej popularność raczej nie powinna wzbudzać w nas zaskoczenia. Wynika ona przede wszystkim z dużej skuteczności tego kosmetyku. Zanim jednak zaczniemy stosować kremowe maski do twarzy, warto byłoby czegoś się na ich temat dowiedzieć. Należy mieć świadomość tego, jakimi kryteriami kierować się przy ich doborze oraz tego, w jaki sposób je stosować, aby były efekty.

Kremowe maski – najważniejsze fakty

Kremowe maseczki do twarzy możemy znaleźć w niemal każdej drogerii, zarówno tej stacjonarnej, jak i internetowej. Jak sama nazwa wskazuje, posiadają one kremową konsystencję. Niektórym może ona przypominać krem do twarzy. Zazwyczaj jest ona jednak bardziej tłusta od kremu. Warto mieć świadomość tego, że niektóre z maseczek są gęste, a inne stosunkowo rzadkie. Te pierwsze zdecydowanie lepiej utrzymują się na skórze twarzy.

Przy wyborze konsystencji maski warto brać pod uwagę przede wszystkim swoje własne preferencje. Maski mogą posiadać naprawdę różny skład, ale najważniejsze jest to, aby był on przyjazny dla cery. Wydaje się, że najlepiej sięgnąć po produkty o naturalnych składach. Charakteryzują się one nie tylko skutecznością, ale i bezpieczeństwem stosowania, a to przecież najważniejsze.

Jak dobrać maskę do rodzaju cery?

Aby maska miała szansę być skuteczna, należy wybrać ją niesamowicie starannie. Najważniejsze jest to, abyśmy wiedzieli, jaki rodzaj cery posiadamy. Jeśli nie mamy pojęcia, jaki on jest, dobrze byłoby udać się na profesjonalną konsultację kosmetologiczną bądź dermatologiczną. Cerze suchej i pozbawionej blasku, niezbędne są maski o treściwej konsystencji, bogate w oleje oraz woski pochodzenia roślinnego.

Jeżeli chodzi zaś o skórę tłustą i skłonną do niedoskonałości, najlepiej zainwestować w maskę wzbogaconą substancjami nawilżającymi oraz regulującymi pracę gruczołów łojowych. Doskonale, jeżeli część z nich będzie posiadała również właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. W przypadku skóry wrażliwej i naczyniowej, priorytetem powinno być wzmocnienie naczyń krwionośnych.

Jak stosować maski?

Maska kremowa musi być odpowiednio stosowana, jeżeli zależy nam na tym, aby była skuteczna. Wydaje się więc, że najlepiej po prostu przestrzegać instrukcji producenta, która znajduje się zazwyczaj na opakowaniu produktu. Istotne jest to, aby maska była stosowana na jak najstaranniej oczyszczoną ze wszelkich zabrudzeń skórę twarzy. Przed zastosowaniem maski kremowej, koniecznie oczyśćmy więc twarz przy pomocy mleczka bądź żelu.

Dla zwiększenia efektu, możemy wykonać także peeling. Możemy wybierać spośród ziarnistych oraz enzymatycznych. Po aplikacji maski na twarz, należy odczekać zalecaną przez producenta ilość czasu. W zdecydowanej większości przypadków, maska kremowa musi pozostawać na skórze przez kwadrans. Po upływie tego czasu można ją zmyć bądź też wklepać w skórę twarzy. To, jakie postępowanie będzie korzystniejsze, w dużej mierze zależy od rodzaju cery oraz od rodzaju konkretnego preparatu. 

Więcej informacji znajdziesz na https://ziaja.com/c/maski-kremowe-1361

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej