Strona główna » Jak stworzyć idealne warunki do robienia makijażu?

Jak stworzyć idealne warunki do robienia makijażu?

przez Redakcja

Podobno idealny makijaż to taki, którego nie widać. Trudno uznać to jednak za prawdę – w wielu sytuacjach to właśnie make-up ma być zwieńczeniem misternie kompletowanych kreacji albo wręcz wyznacznikiem naszego wizerunku. Jak przygotować go perfekcyjnie?

Określ typ swojej urody

Zanim jeszcze przystąpimy do tworzenia idealnego makijażu, warto określić swój typ urody (jeden z czterech: wiosna, lato, jesień, zima). Jego świadomość pomoże w doborze odpowiedniej palety kolorystycznej, pozwoli również na umiejętne podkreślenie naszych atutów. Mimo że typy te zazwyczaj mieszają się, związane z nimi wskazówki mogą okazać się przydatne. I tak pani wiośnie najbardziej pasować będą koralowy róż, złociste brązy i karmin, natomiast pani lato – stonowane kolory i pastele, brązy, zielenie i róże. Z jesiennym typem urody współgrać będą barwy nasycone, a z zimowym – kolory jaskrawe, kontrastujące z cerą.

Wybierz odpowiednie kosmetyki

Kiedy już wiemy, która z palet będzie dla nas najbardziej odpowiednia, czas poświęcić należy na dobór kosmetyków. To od wyboru odpowiednich specyfików zależeć będzie m.in. trwałość makijażu. Warto wybierać produkty wysokiej jakości, które właściwe będą dla naszej cery. Istotne są także właściwości zapachowe i zdrowotne kosmetyków, które nie mogą prowadzić do podrażnień czy wystąpienia reakcji alergicznych.

Makijaż dyskretny czy wieczorowy?

Dobór odpowiednich kosmetyków wiąże się jeszcze – oprócz wybrania ich zgodnie z typem naszej urody i rodzajem skóry – z dopasowaniem produktów do okazji, którym towarzyszyć ma nasz make-up. Dyskretny, naturalny makijaż do pracy czy szkoły wykonamy przy użyciu innych produktów niż makijaż wieczorowy, który będzie musiał wykazać się dużą większą wytrzymałością.

Oświetlenie to podstawa!

Po skompletowaniu kosmetyczki niezbędne będzie przygotowanie miejsca, w którym nasz makijaż wykonamy. Komfortowe zaaranżowanie przestrzeni, w której będziemy pracować nad make-upem będzie mieć ogromny wpływ na jego finalny efekt. Inaczej wyglądać będzie przecież makijaż zrobiony w biegu, przed lusterkiem samochodowym, a inaczej ten, który wykonamy w spokoju, przy toaletce lub w łazience. Toaletkę koniecznie wyposażyć należy w lusterko oraz dobre źródło światła (odpowiednią lampkę), a w drugim przypadku pomóc nam może na przykład lustro łazienkowe z oświetleniem. Co prawda przy dużej wprawie i w półmroku wykonać można równą kreskę eyelinerem, jednak przygotowanie perfekcyjnego makijażu wymaga warunków idealnych!

Krok po kroku

Dalej przystąpić możemy już do pracy nad doskonałym make-upem. Najpierw – przygotowanie twarzy, czyli jej oczyszczenie i nawilżenie. Następnie: baza pod makijaż, korektor i podkład, puder, cieniowanie i malowanie powiek, tuszowanie rzęs oraz podkreślenie brwi. Jeszcze tylko róż na policzki i szminka lub pomadka na usta. Gotowe!

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej