Strona główna » Joga twarzy – czy daje efekty?

Joga twarzy – czy daje efekty?

przez Redakcja
Joga twarzy

Joga twarzy to jeden ze sposobów na młodszy oraz zdrowszy wygląd w naturalny sposób. Jogę twarzy można wykonywać w każdym wieku, a ten prosty sposób doda nam odprężenia oraz dobrego samopoczucia. Dodatkowo skupia się ona na zachowaniu równowagi pomiędzy umysłem, duszą oraz ciałem.

Joga twarzy — skąd się wzięła?

Tego typu praktyki jak joga twarzy zakorzenione są  we wschodnich filozofiach, a  praktykowane są od  tysięcy lat w Chinach, Indiach, oraz Japonii. Były one przekazywane z pokolenia na pokolenie, wielokrotnie podkreślane było, że zostały udowodnione nie tylko w aspektach urodowych, ale również zdrowotnych.

Współczesne ćwiczenia mięśni twarzy są połączeniem tradycyjnych metod odmładzania wraz z tymi nowoczesnymi. Nowoczesne badania o jodze twarzy tyczą się nauki o dekolcie, twarzy oraz szyi, ich sposobach leczenia i fizjologii. Mięśnie twarzy u każdego człowieka występują w liczbie ponad 80, a w tym 42 to mięśnie mimiczne. W szczególności te drugie potrzebują regularnych i systematycznych ćwiczeń. Ćwiczenia twarzy trzeba wykonywać tak samo jak ćwiczy się resztę ciała, aby utrzymać je w dobrej formie. Te mięśnie tworzą pewnego rodzaju fenomen, gdyż jako jedyne mają swoje przyczepy w skórze. To sprawia, że kurczenie jednego z mięśni pociąga za sobą kolejne. Tym sposobem pojawiają się zmarszczki, bruzdy i linie. 

Joga twarzy efekty

Wykonując jogę twarzy, ćwiczymy mięśnie twarzy, więc zachowujemy jej jędrność. Tak samo jak nasze ciało potrzebuje ćwiczeń tak też nasza twarz. Mięśnie, które są silniejsze unoszą owal twarzy oraz go kształtują. Dodatkowo skóra, która przylega do mięśni, jest bardziej jędrna oraz napięta. Przy pomocy jogi twarzy można zyskać ich wzmocnienie, gdyż są znacznie mniejsze niż te u reszty ciała. 

Joga twarzy działa prawdziwe cuda, zwłaszcza przy regularnym wykonywaniu. Redukcja zmarszczek to jeden z większych efektów, o jakich można myśleć w przypadku takich ćwiczeń. Możemy zminimalizować zmarszczki wokół ust, zredukować drugi podbródek, linie na twarzy, szyi i dekolcie. Poprawa jędrności, napięcia, a także kolorytu skóry. Przy regularnych ćwiczeniach widoczny będzie lifting twarzy wraz z szyją. Ćwiczenia mogą również pozytywnie wpłynąć na krążenie krwi w naszym organizmie. Joga  na twarz daje możliwość usunięcia toksyn, a więc nasza skóra wygląda na zdrowszą oraz czystą. Wiele kobiet skarży się na cienie pod oczami, więc warto w takim przypadku zastosować adekwatne ćwiczenia, które na pewno dadzą dobre efekty. Joga twarzy to też sposób na pobudzenie kolagenu oraz elastyny, które nazywane są naturalnymi wypełniaczami. 

Co jeszcze daje joga twarzy?  Udowodnione zostały również pozytywne aspekty zdrowotne związane z jogą twarzy. Można do nich zaliczyć zwiększenie dobrej energii na twarzy, co następnie prowadzi do zmniejszenia napięć, a także polepszenia krążenia krwi. Joga twarzy daje również większą świadomość mimiki oraz gestów. Może wpłynąć na rzadziej zdarzający się grymas twarzy, marszczenie oraz mrużenie. Pozbywając się tych nawyków, twarz nabiera otwartego oraz młodzieńczego wyglądu. Regularne ćwiczenia to też relaks, a to, co się dzieje wewnątrz widać na zewnątrz. 

Joga twarzy ćwiczenia — w jakim wieku?

Wykonywać jogę twarzy można w różnym wieku. Jako środek zapobiegawczy może być stosowana już od 18 roku życia. Im wcześniej rozpoczniemy tę praktykę, tym mamy mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia wczesnych oznak starzenia oraz napięć, które widoczne będą na twarzy. W przypadku jogi twarzy ważny jest również aspekt odnowy biologicznej, która ważna jest dla młodej twarzy tak samo jak i dla ciała oraz umysłu.

Czy warto rozpocząć praktykę jogi w starszym wieku? Tak naprawdę nigdy nie jest za późno. Joga twarzy zmniejsza oznaki starzenia, a systematyczne ćwiczenia poprawiają jej wygląd. Przy regularnych ćwiczeniach wzmocnić możemy nawet opadające powieki. Właściwie nigdy nie jest za późno na zmniejszenie stresu czy poprawienie drenażu limfatycznego. Joga twarzy skupia się też na odprężeniu umysłu oraz zrelaksowaniu ciała. Poprawa samopoczucia również jest widoczna, jeśli ćwiczenia są regularne. 

Joga twarzy YouTube

Każdy z nas może sam poszukać prostych ćwiczeń, które można wykonywać samemu w domu. Na YouTube znajdziemy cały wachlarz ćwiczeń i masaży na twarz. Najlepiej jest skorzystać z porad certyfikowanych nauczycieli jogi twarzy. Posiadają oni głęboką wiedzę praktyczną oraz anatomiczną w tym zakresie. Dzięki temu są w stanie w dobry sposób pokierować osoby zainteresowane naturalnym odmładzaniem.

Jednym z kanałów poświęconych jodze twarzy jest VizagoJoga można znaleźć tam sporo praktycznych ćwiczeń. Ważne jest też to, że bez problemu znajdziemy ćwiczenia na każdą partię ciała. Zaczynając od twarzy, szyi oraz dekoltu poprzez masaże liftingujące, konturujące oraz odprężające.

Można też wykonywać masaże ze wszystkich stron świata, przy użyciu masażerów lub dłoni. Warto skorzystać z porad profesjonalisty, który przekaże jak najbardziej rzetelne informacje dotyczące wykonywania jogi twarzy. Z filmików dowiemy się również jak wesprzeć jogę twarzy przy pomocy plastrów przeciwzmarszczkowych oraz taśm do tejpingu szyi i twarzy.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej