Strona główna » Jak radzić sobie z napadami paniki?

Jak radzić sobie z napadami paniki?

przez Redakcja
Ataki paniki

Napady paniki to problem, z którym zmaga się wiele osób. W tym poradniku przeczytasz, czym charakteryzują się te zaburzenia oraz gdzie warto szukać pomocy. Poznaj szczegółowe informacje, a komfort życia będzie na wyciągnięcie ręki.

Czym jest napad paniki?

O napadach paniki mówi się w przypadku epizodów związanych z silnym lękiem o wysokim nasileniu. Najczęściej taki stan trwa przez kilka minut i stopniowo ustępuje. Warto podkreślić, że lęki mogą pojawić się bez wyraźnej przyczyny, lecz czasami wiążą się z chorobami, fobiami czy przykrymi zdarzeniami z przeszłości. Zaburzenia nie są groźne dla zdrowia, choć powodują duży dyskomfort. Natomiast brak specjalistycznej pomocy może nasilić objawy do takiego stopnia, że trudno będzie utrzymywać kontakty społeczne. 

Jeżeli atak paniki się powtarza, należy koniecznie udać się po pomoc. Specjalista postawi diagnozę i sięgnie po efektywne metody terapii. Oczywiście o wyborze eksperta nie może decydować przypadek, a jego doświadczenie i wysoka renoma wśród pacjentów. Właśnie dlatego warto zajrzeć na stronę Sieci Klinik Psychologiczno-Psychiatrycznych PsychoMedic. Znajdziesz tu kontakty do psychologów, psychiatrów oraz psychoterapeutów, a także umówisz się na wizytę online.

Objawy ataku paniki

Przy atakach paniki pojawia się wiele objawów. Najczęściej można odczuć przyspieszony rytm serca, bóle w klatce piersiowej, bóle brzucha czy przyspieszony oddech. Czasem pojawiają się również duszności oraz wzrost ciśnienia tętniczego. Objawy mogą wywołać silny niepokój. Natomiast dyskomfort w klatce piersiowej niektóre osoby mylą nawet z zawałem mięśnia sercowego, co zwiększa strach. Chociaż ci, którzy już przeszli wiele napadów paniki potrafią właściwie ocenić sytuację i próbują zachować spokój, nadal powinni przejść terapię, aby takie stany już nie powracały.

Wizyta u specjalisty z Sieci Klinik Psychologiczno-Psychiatrycznych będzie strzałem w dziesiątkę. To doskonała propozycja dla wszystkich osób, które chcą wreszcie zatroszczyć się o komfort psychiczny. 

Jak pomoże specjalista?

Leki uspokajające dostępne bez recepty nie rozwiązują problemu, choć czasem przynoszą chwilową ulgę. Pamiętaj, że jedynie pomoc doświadczonego specjalisty pozwoli Ci wreszcie zapomnieć o zaburzeniach. Ekspert przeprowadzi wywiad, dzięki któremu będzie mógł ustalić przyczyny dolegliwości i podjąć decyzję na temat metod leczenia. 

Specjaliści z Sieci Klinik Psychologiczno-Psychiatrycznych PsychoMedic do każdego przypadku podchodzą w sposób indywidualny. Być może psychoterapeuta zaproponuje bezpieczne leczenie farmakologiczne w postaci leków przeciwlękowych czy takich, które regulują nastrój. Czasem jednak wystarczający okaże się cykl spotkań ze specjalistą.

Warto nadmienić, że metody te są bardzo skuteczne, gdyż nawet 90% pacjentów po zakończeniu terapii może liczyć na całkowitą remisję objawów.

fot. materiały prasowe

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej