Strona główna » Kosmetyki do ciała dla kobiet – jak zapobiegać wysuszaniu skóry?

Kosmetyki do ciała dla kobiet – jak zapobiegać wysuszaniu skóry?

przez Redakcja

Problem suchej skóry dotyka coraz większej grupy kobiet. Przyczyny są różne: od chorób skóry, przez nadmiar opalania lub długotrwałe wystawienie skóry na gorące, lub zimne powietrze. Skóra wysycha również w procesie starości, co jest naturalne i czym nie trzeba się zbytnio martwić. Można natomiast podjąć pewne kroki, by skóra odzyskała dawne blask i jędrność. Jak tego dokonać i jak zapobiegać wysuszaniu skóry? Z jakich kosmetyków do ciała dla kobiet najlepiej korzystać? Odpowiedzi na te pytania postaramy się znaleźć w poniższym artykule. Już teraz serdecznie zapraszamy do lektury!

Sucha skóra – objawy

Sucha skóra jest cienka, wrażliwa i napięta. Przybiera niezdrowy matowy kolor, a w dotyku jest szorstka. Suchość może objawiać się poprzez swędzenie i pieczenie, a także łuszczenie. Czasem prześwitują przez nią naczynia krwionośne, z powodu braku wody szybciej widać na niej zmarszczki, łatwo jest ją też uszkodzić. Biorąc to wszystko pod uwagę, ważne jest, by do suchej skóry używać odpowiednio i starannie dobranych kosmetyków do ciała dla kobiet.

Przyczyny suchości skóry

Jak już wspomnieliśmy, suchość skóry może wiązać się z przewlekłą chorobą (cukrzyca, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry), z postępującym wiekiem, przebywaniem w niekorzystnych warunkach klimatycznych. Skórę wysusza również zanieczyszczone powietrze, stosowanie kosmetyków na bazie alkoholu, zbyt częste używanie mydła i twardej wody, noszenie szorstkich ubrań. Warto też uważać podczas wycierania się po kąpieli, robić to delikatnie, najlepiej przykładając ręcznik do wrażliwych miejsc, zamiast pocierać się nim. Zaburzenia hormonalne, powstałe w wyniku ciąży lub menopauzy, to kolejna przyczyna nadwrażliwości skóry. Jak widać, wiele czynników wpływa na stan skóry – pozostaje sobie zadać pytanie, czy jest równie wiele sposobów, by temu zapobiec?

Jakich kosmetyków używać do suchej skóry?

Kosmetyki do ciała dla kobiet, które chcą walczyć z suchością skóry, nie mogą zawierać alkoholu, ponieważ składnik ten pozbawia skórę ochronnej warstwy sebum. Polecamy preparaty myjące, nawilżające i tonizujące. Zamiast peelingu ziarnistego, który może dodatkowo podrażnić wrażliwe miejsca na skórze, warto zdecydować się na peeling enzymatyczny, który stosuje się analogicznie do nakładania maseczki. Zadbajmy o to, by wybrane przez nas kosmetyki miały właściwości odżywcze, które pomogą zregenerować się skórze. Jeśli problem suchej skóry nie ustępuje, warto skontaktować się z dermatologiem.

Sprawdź kosmetyki do ciała od BodyBoom.pl

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej