Strona główna » Liposukcja nie taka straszna

Liposukcja nie taka straszna

przez Redakcja

Nie ma chyba na świecie kobiety, która nie chciałaby wyglądać atrakcyjnie. Niestety, wraz z rozwojem cywilizacji, ludzie coraz częściej borykają się z problemem nadwagi, czy wręcz otyłości. Nawet najładniejsza sukienka, czy profesjonalny makijaż tu nie pomogą. Stosujemy przeróżne diety – cud, które w wyniku efektu jojo, jeszcze pogarszają sprawę. Z pomocą przychodzą jednak zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, do których należy liposukcja.

Na czym to polega?

Liposukcja polega na wymodelowaniu sylwetki poprzez odessanie nadmiaru tłuszczu z niektórych partii ciała oraz ewentualnym jego przesunięciu do innych, np. pośladków, aby nadać ciału właściwe proporcje. Okazuje się, że odessana tkanka tłuszczowa nie odnawia się, zatem efekty zabiegu są trwałe. Przed zabiegiem chirurg dokładnie ustala z pacjentem przebieg operacji oraz możliwe do osiągnięcia efekty.

Jak przebiega zabieg?

Pacjent otrzymuje znieczulenie miejscowe, przewodowe lub ogólne, w zależności od jego preferencji oraz wielkości modelowanego obszaru ciała i stosowanej metody. Zabieg wykonuje się przy pomocy metalowych kaniul, umieszczonych w małych nacięciach skóry. Dzięki nim tkanka tłuszczowa ulega rozbiciu, a następnie odessaniu. Jednorazowo można odessać od jednego, do półtora litra tłuszczu (maksymalnie 3 litry). Stosuje się również technikę nasiękową (infiltracja zasysanego tłuszczu roztworem adrenaliny i leków przeciwbólowych), która pozwala zmniejszyć dyskomfort w trakcie zabiegu oraz zasinienie ciała po operacji. Czas trwania zabiegu uzależniony jest od wielkości obszaru ciała poddawanego liposukcji oraz ilości odsysanego tłuszczu. Po operacji pacjent powinien nosić specjalną odzież uciskową i opatrunki, aby zmniejszyć obrzęki i przyspieszyć proces gojenia.

Efekty

Skutki zabiegu stają się widoczne dopiero po około 3 – 4 tygodniach, ponieważ wcześniej występują obrzęki operowanych partii ciała, a proces gojenia następuje stopniowo. Pacjent profilaktycznie otrzymuje antybiotyki. Blizny po liposukcji są trudne do zauważenia, ponieważ mają bardzo małe rozmiary (rzędu kilku milimetrów) i zlokalizowane są w niewidocznych miejscach. Należy pamiętać, że liposukcja nie jest metodą na odchudzanie i po zabiegu powinno się stosować zdrową dietę oraz ćwiczenia fizyczne, aby nie zepsuć efektu.

Gdzie można poddać się liposukcji

W wielu klinikach w całym kraju można obecnie wykonać tego typu zabieg. Należy jednak wziąć pod uwagę ośrodki sprawdzone, cieszące się dobrą opinią wśród klientów. Na stronie www.tourmedica.pl można znaleźć około tysiąca renomowanych miejsc w Polsce, które oferują nie tylko liposukcję, ale również wiele innych zabiegów z zakresu medycyny i chirurgii plastycznej oraz estetycznej. W serwisie tym można również zapoznać się z opiniami pacjentów, porównać ceny zabiegów oraz umówić się na konsultacje, nie wychodząc z domu.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej