Strona główna » Makijaż permanentny – piękno na dłużej

Makijaż permanentny – piękno na dłużej

przez Redakcja

Na temat makijażu trwałego czy inaczej mówiąc permanentnego rozmawiamy ze specjalistami Time Clinic.

Czym jest makijaż trwały?

Jest to makijaż, który utrzymuje się od 3 do 5 lat, w zależności od typu i koloru skóry. Po tym czasie barwnik równomiernie rozjaśnia się. Co najważniejsze makijaż trwały nie zmywa się  i nie rozmazuje.

Jak wykonywany jest makijaż trwały?

Makijaż trwały wykonuje się poprzez wprowadzenie do skóry mineralnych pigmentów, za pomocą wyjątkowo precyzyjnych igieł. Zabieg  pomaga skorygować kształt brwi, podkreślić kontur ust, wzmocnić czerwień warg oraz podkreślić wyraz oczu ? kreski na górnej i dolnej powiece.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg polega na wprowadzaniu barwnika za pomocą igły, dlatego osoby nadwrażliwe na ból i mające lęk przed igłami mogą odczuwać większy dyskomfort. Zawsze jednak na miejsce nakłuwania stosuje się znieczulenie, aby zabieg był jak najbardziej komfortowy dla Klientki.

Czy barwniki mogą zaszkodzić skórze?

Barwniki wykorzystywane w zabiegach są naturalne , nie toksyczne  i nie alergizujące. Renomowane gabinety kosmetyczne posiadają barwniki z certyfikatami, dlatego wyboru kliniki należy dokonać z wyjątkową czujnością. Podczas  zabiegu może wprawdzie dojść do podrażnienia, zaczerwienia skóry lub delikatnego obrzęku, ale objawy te szybko ustępują . Makijaż wykonany tą techniką daje gwarancję pięknego i naturalnego wyglądu.

Czy każdy może poddać się zabiegowi?

Chociaż przeciwwskazań do wykonywania makijażu trwałego nie ma wiele, należy pamiętać, że jest to jednak zabieg. Powstrzymać od niego powinny się osoby z nadwrażliwością na ból, jak również osoby z chorobą nowotworową, zaawansowaną cukrzycą, kobiety w ciąży karmiące piersią. Nie wskazany jest przy aktywnej opryszczce jak również przy infekcji skóry.

Czy zabieg jest drogi?

Średnio ceny wahają się od 200 do 1600 zł w zależności od miejsca jakie jest objęte zabiegiem. Należy pamiętać że cena makijażu odzwierciedla jakość sprzętu oraz stosowanych barwników, więc przed decyzją należy rozważyć czy zależy nam na dobrym efekcie.

Jak długo trwa zabieg?

Każdemu elementowi, czy to ustom, brwiom, czy powiekom należy poświęcić ok. godziny.

Czy makijaż permanentny nie pozostawia efektu przerysowania?

Wszystko zależy od gustu Klientki i od fachowości osoby wykonującej zabieg. Kwintesencją makijażu trwałego jest to aby był widoczny, ale subtelny. Natężenie koloru zależy od barwników i głębokości ich wprowadzania.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej