Strona główna » Medycyna estetyczna i kosmetologia – czym się różnią?

Medycyna estetyczna i kosmetologia – czym się różnią?

przez Redakcja
Medycyna estetyczna i kosmetologia

W zachowaniu urody przez jak najdłuższy czas pomoże nie tylko odpowiedni styl życia i nawyki żywieniowe, ale również właściwa pielęgnacja skóry. Wysokiej jakości kosmetyki spowolnią tempo starzenia się skóry, jednak nie są w stanie go zatrzymać ani cofnąć jego skutków.

Zarówno praca kosmetologa, jak i lekarza medycyny estetycznej ma znaczący wpływ na wygląd i zatrzymanie, a nawet przywrócenie młodego wyglądu skórze.

Lekarz a kosmetolog

Miano lekarza zyskuje osoba, która ukończyła medycynę na uniwersytecie, co uprawnia ją do przepisywania leków, a także wykonywania zabiegów inwazyjnych. Wiele lat nauki przyczynia się do zdobycia odpowiedniej wiedzy, którą wykorzystać można nie tylko podczas wykonywanych zabiegów, ale również w przypadku pojawienia się efektów ubocznych. Lekarzom medycyny estetycznej również zdarzają się przypadki, w których działania niepożądane wystąpią, jednak odpowiednie przygotowanie pozwala im szybki i skutecznie zareagować.

Kosmetolog nie ma uprawnień do wykonywania zabiegów inwazyjnych. Niestety w wielu przypadkach naruszają oni granice, oferując w swoich gabinetach zabiegi wstrzykiwania botoksu lub kwasu hialuronowego, co często kończy się wystąpieniem poważnych powikłań. W takich sytuacjach pacjent jest pozostawiany sam sobie. Musi wtedy udać się do profesjonalnego gabinetu medycyny estetycznej, gdzie lekarz będzie próbował naprawić to, co zostało zepsute przez kosmetologa. Takie zabiegi trwają zazwyczaj kilka miesięcy, wyjaśnia lekarz z https://drparadowska.pl/.

Jak uniknąć powikłań?

Świadomość tego, jakie zabiegi może wykonywać kosmetolog, a jakie lekarz medycyny estetycznej pozwolą wybrać właściwie. Jeśli kosmetolog, który zazwyczaj wykonuje hennę brwi lub masaż twarzy olejkami nagle zaproponuje powiększenie ust przy pomocy kwasu hialuronowego to znak, że nie należy godzić się na taki zabieg, nawet jeśli będzie on o wiele tańszy niż w profesjonalnym gabinecie. Tak niska cena wynika nie tylko z braku umiejętności, ale również z preparatów z niepewnych źródeł oraz kiepskiej jakości sprzętu.

W przypadku lekarza medycyny estetycznej do powikłań może dojść z tych samych powodów. Nie każdy uczciwie podchodzi do swojego zawodu, nie każdy posiada doświadczenie i stosuje środki pochodzące od cenionych firm. Warto zatem sprawdzić opinie innych klientów, a także zapoznać się z efektami przed i po wykonywanych zabiegów. Wielu lekarzy podczas konsultacji przedstawia zdjęcia przedstawiające to, w jaki sposób działają wykorzystywane metody.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej