Strona główna » Nowoczesne metody zwalczania cellulitu

Nowoczesne metody zwalczania cellulitu

przez Redakcja

Cellulit jako problem – defekt kosmetyczny dotyczy ponad  80% przedstawicielek płci pięknej, generując silne kompleksy. Współczesne kobiety wciąż otrzymują oferty salonów kosmetycznych i SPA, które proponują przeróżne metody zwalczania cellulitu. Jednak dzisiejsze kobiety są zdeterminowane i wymagają wymiernych i natychmiastowych efektów. Czy gabinety urody mogą zapewnić im ?stop cellulitu??

Cellulit domeną kobiet – dlaczego?

Według najnowszych badań, cellulit jest wynikiem twardnienia przegród tkanki łącznej, zbudowanych z kolagenu. Twardniejąc kurczą się, co wywołuje charakterystyczne nierówności w skórze, podobne do powierzchni materaca. Ponadto kurczące się przegrody powodują blokowanie naczyń krwionośnych i limfatycznych, co przyczynia się do utrudnionego krążenia krwi i limfy pogłębiając tylko proces twardnienia przegród. Ponadto komórki tłuszczowe z czasem przemieszczają się do góry, a włókna kolagenowe ciągnąc w dół pogłębiają nierówności skórne. Niejedna kobieta zastanawia się zapewne, dlaczego to jej dotyczy ten nieestetyczny problem, zaś jej partnera w ogóle. Dzieje się tak dlatego, że występuje różnica w sposobie odkładania się tkanki tłuszczowej u obu płci. U mężczyzn tkanka łączna podtrzymująca tkankę tłuszczową, układa się równolegle do skóry. Dzięki temu złogi tłuszczu rozciągają ją w minimalnym stopniu. Nierówności w skórze kobiet wynikają z faktu, że tkanka tłuszczowa u nich ułożona jest prostopadle do skóry, dlatego też skóra zostaje naciągana i tworzą się na niej skórka pomarańczowa oraz rozstępy. Być może jest to niesprawiedliwość natury, jednak obecnie każda świadoma kobieta próbuje z nią walczyć, a świadomy gabinet kosmetyczny i SPA usiłują zrobić wszystko by jak najskuteczniej jej w tym pomóc.

Sposoby na cellulit – jest ich wiele

Sposobów walki z cellulitem jest niemal tak wiele, jak niezadowolonych z wyglądu swojej skóry kobiet. Różnią się działaniem, skutecznością, kosztami, inwazyjnością, długością stosowania. Generalnie, można je pogrupować na sposoby domowe, kosmetyczne i zabiegowe. W pierwszy sposób działa wiele kobiet serwując sobie kuracje oczyszczające babcinym sposobem, peelingi z kawy czy prysznice wodą o różnej temperaturze. Czy sposoby te są skuteczne? Być może przy niewielkim stopniu cellulitu zapobiegają tworzeniu nowego i ujędrniają skórę. Znacznie popularniejsze są jednak dostępne w drogeriach liczne preparaty kosmetyczne. Zawierają one zazwyczaj ekstrakty z kawy, bluszczu, alg, guarany, kasztanowca i innych substancji roślinnych, owoców i miodu. Połączone z masażem poprawiają krążenie, jednak nie są w stanie w znacznym stopniu zredukować cellulitu. Dlatego kobiety sięgają po masaże i wyrafinowane zabiegi oparte o zaawansowane technologie, które stają się coraz popularniejszą bronią w walce z cellulitem.

Rozpoznanie stadium cellulitu

Wybór metody powinien być poprzedzony rozpoznaniem stadium cellullitu. Diagnozę jest w stanie wykonać sama klientka salonu kosmetycznego. Pierwsze stadium charakteryzuje się zmianami faktury skóry, dającymi się jednak zaobserwować jedynie po ściśnięciu fałdu skórnego. W drugim stadium zmiany są widoczne bez ściskania, w pozycji stojącej, zaś w trzecim stadium schorzenie jest już bardzo wyraźne. Metodę zwalczania cellulitu dobiera się pod kątem stopnia jego zaawansowania oraz wymagań klientek. Wiadomo, że na bardzo zaawansowany cellulit zastosowanie kremu nie jest wystarczające.

rozpoznanie stadium cellulitu

Co jest w modzie?

Zaawansowane stadium cellulitu wymaga podjęcia bardziej radykalnych działań oraz konsekwencji. Nastawione na efekty kobiety wiedzą o tym, dlatego udają się do gabinetów kosmetycznych i SPA, by poznać przeróżne maszyny oferujące gamę metod zwalczających nieestetyczny defekt. Jedną z najpopularniejszych technologii jest na przykład alternatywna dla liposukcji, kawitacja ultradźwiękami o niskiej częstotliwości. Wibracje ultradźwięków powodują trwałe zniszczenie tkanki tłuszczowej bez uszkodzenia skóry.

Jest to zabieg bezbolesny i gwarantuje brak efektu jojo, na co wielki nacisk kładą klientki. Równie nieinwazyjną metodą jest oparte o technologię elos działanie aparatury VelaShape. Łączy ona w sobie masaż podciśnieniowy, energię bipolarnego prądu i podczerwień. Dzięki tej kombinacji redukuje cellulit i tkankę tłuszczową. Działanie sił pola elektrycznego wykorzystuje z kolei jonoforeza. Korzysta się w tym zabiegu z właściwości prądu, które gwarantują przyspieszone wnikanie substancji chemicznych. Bardzo popularną metodą jest również laser, który wnika w skórę poprawiając napięcie mięśni oraz krążenie i oczyszczając organizm ze zbędnych produktów przemiany materii i toksyn. Stosuje się także działanie niskich temperatur (krioterapia), termoterapię, presoterapię, elektrolipoforezę czy endermologię.

urządzenia do redukcji cellulitu

Innowacyjne fale akustyczne – stop cellulitowi!

Jak widać metod jest wiele i ciągle powstają nowe. Niezwykle innowacyjną i skuteczną metodą usuwania cellulitu jest terapia falą akustyczną (Acoustic Wave Therapy). Metodę tę odkryto przypadkowo, podczas leczenia naderwanych ścięgien u lekkoatletek. Zaobserwowały one niezwykłą poprawę wyglądu skóry i mimo wyleczonych stawów poddawały się dalej zabiegom. Odkryto, że fala akustyczna działa na przyczyny cellulitu (twardnienie przegród tkanki łącznej i przesuwanie się komórek tłuszczowych w stronę skóry właściwej).

Fala ta wywołuje rozpad kolagenu budującego przegrody i uwalnia skórę. Dzięki temu staje się ona gładsza i bardziej jędrna, a w miejscach pokrytych tkanką tłuszczową obserwuje się zmniejszenie obwodu. Tkanka łączna staje się na powrót elastyczna i metabolizm skóry zaczyna działać poprawnie. Chociaż fala akustyczna kierowana jest do wnętrza organizmu, nie powoduje uszkodzeń skóry i jej działanie jest bezbolesne. Terapia składa się z czterech etapów, w których zastosować można różne głowice optymalizujące efekty działań fali. Jest to argument lokujący terapię falą akustyczną na samym szczycie metod zwalczania cellulitu, gdyż może być ona stosowana na wszystkich pacjentkach, niezależnie od stadium rozwoju schorzenia. Te i inne informacje na temat zabiegu można przeczytać na www.stop-cellulit.com.  

Stawiają na efekty

Najważniejszymi wyznacznikami dla klientek zdecydowanych podjąć walkę z cellulitem są z pewnością bezbolesność, efektywność, szybkość. Współczesna kobieta nie ma czasu na inwazyjne metody, które położą ją na kilka dni do łóżka, albo na które będzie musiała przeznaczyć dużo czasu. Większość pań, chce widzieć wymierne rezultaty możliwie jak najszybciej. Dlatego, aby zademonstrować pacjentkom zmiany zachodzące w strukturze skóry podczas terapii falą akustyczną, wykonuje się ultrasonograf, na którym widać efekty działania fali, nie pozostawiające żadnych złudzeń co do skuteczności tej metody. Wątpliwości jaką metodę wybrać nie mają także gwiazdy. Znana piosenkarka Madonna również weszła w posiadanie urządzenia D-Actor generującego falę akustyczną.

działanie fali aktustycznej w walce z callulitem

Innowacyjne technologie i zabiegi oferowane przez gabinety kosmetyczne i SPA to jedna strona medalu. Powinna za tym iść edukacja i propagowanie stylu życia zapobiegającego cellulitowi. Dbałość o klientki nie wyraża się jedynie w perfekcyjnym wykonywaniu zabiegów, ale uświadamianiu o skutecznej profilaktyce, na którą składają się odpowiednia dieta, ruch, ćwiczenia i kontrola wagi.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej