Odtruwanie alkoholowe to szybki i bezpieczny sposób na odzyskanie równowagi organizmu osoby uzależnionej od alkoholu.
Alkoholizm to choroba, która dotyka psychiki oraz ciała alkoholika. Uzależnienie polega na odczuwaniu przymusu psychicznego oraz fizycznego do napicia się kolejnej porcji alkoholu etylowego. Alkoholik nie jest w stanie funkcjonować normalnie, nie potrafi myśleć o niczym innym, niż chwila, w której sięgnie po kolejny kieliszek. Jeśli mówimy o uzależnieniu w kwestii fizycznej, na pewno pojawiają się:
- zwiększona tolerancja na alkohol, co oznacza, że chory musi napić się większej ilości alkoholu, by doprowadzić się do stanu upojenia alkoholowego, niż przed chorobą;
- objawy zespołu abstynencyjnego w przypadku nagłego zaprzestania spożywania alkoholu; takie działanie organizmu to jego system obronny na brak dostarczonej substancji, ciało w ten sposób zmusza chorego do napicia się kolejnej porcji alkoholu.
Alkoholizm jest ciężki do wykrycia, z początku praktycznie nie daje o sobie znać, nie różni się niczym od zwykłego picia na imprezach, wieczorem w domu czy na innych spotkaniach towarzyskich. Dopiero w późniejszych fazach zaczynają pojawiać się wątpliwości, zwiększona tolerancja na alkohol, szukanie coraz to nowych okazji do napicia się czy picie w samotności. Uświadomienie sobie problemu to pierwszy krok do wyjścia z uzależniania.
Na czym polega odtruwanie alkoholowe?
Odtrucie alkoholowe jest zabiegiem, który stosuje się najczęściej w pierwszych fazach leczenia alkoholizmu. Polega ono na pozbyciu się w bezpieczny i kontrolowany sposób toksyn alkoholowych, które nagromadziły się w ciele pacjenta w trakcie ciągu alkoholowego. Niekontrolowane picie alkoholu powoduje również odwodnienie organizmu oraz wypłukanie z niego niezbędnych witamin i minerałów. Odtruwanie ma za zadanie uzupełnić wszystkie te niedobory, by znacząco poprawić stan zdrowia pacjenta oraz dodać mu sił witalnych.
Odtruwanie alkoholowe ma postać kroplówek podawanych dożylnie, a więc składniki wprowadzane są od razu do krwiobiegu, więc poprawa jest widoczna w szybszym czasie. Każda kroplówka dobierana jest indywidualnie do pacjenta, jednak w większości z kroplówek można znaleźć:
- sól fizjologiczną;
- glukozę;
- elektrolity;
- witaminy i minerały;
- koenzym Q10.
Dodatkowo, w celu uniknięcia lub złagodzenia objawów pojawiającego się zespołu abstynencyjnego, pacjentowi podaje się również leki wspomagające, takie jak leki przeciwbólowe, przeciwpadaczkowe, uspokajające czy nasenne.
Detoks alkoholowy przeprowadzony w naszym gabinecie https://odtruwanielodz.com/ to gwarancja bezpieczeństwa oraz powodzenia zabiegu. Z organizmu wypłukiwane są wszystkie toksyny alkoholowe, a podawane niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu składniki znacząco poprawiają stan zdrowia oraz nastrój pacjenta. Równocześnie pacjent pozostaje pod stałą opieką profesjonalistów, którzy czuwają, by był bezpieczny i czuł komfort.
Odtruwanie alkoholowe przeprowadzane jest najczęściej po to, by przerwać ciąg alkoholowy i móc rozpocząć leczenie uzależnienia
Odtruwanie alkoholowe stosowane jest najczęściej w przypadku, gdy osoba uzależniona od alkoholu chce w bezpieczny sposób przerwać ciąg alkoholowy. Wówczas przeprowadzany jest dokładny wywiad lekarski mający na celu ustalenie ogólnego stanu zdrowia oraz poziomu uzależnienia od alkoholu. Na podstawie tych informacji, lekarze ustalają skład oraz ilość kroplówek, a następnie podają je dożylnie.
Bardzo ważne jest to, by odtruwanie przeprowadzone zostało pod opieką specjalistów, którzy kontrolują stan zdrowia oraz nastrój pacjenta i w razie potrzeby natychmiast reagują. Próby samodzielnego przerwania ciągu w domu kończą się wystąpieniem objawów AZA i bywają zagrożeniem dla zdrowia oraz życia osoby uzależnionej.
Nasz profesjonalny gabinet https://odtruwanielodz.com/ już od lat zajmuje się odtruwaniem alkoholowym. Wiemy, jak skutecznie pomóc osobie uzależnionej, która szuka pomocy, równocześnie dając jej komfort i poczucie bezpieczeństwa.
Zatrucie alkoholowe – objawy
Jedną z konsekwencji nadmiernego spożywania alkoholu jest zatrucie alkoholowe. Może pojawić się podczas jednorazowego nadużycia alkoholu oraz w przypadku długotrwałego spożywania etanolu, co powoduje niebezpieczne nagromadzenie się toksyn alkoholowych w ciele alkoholika. Objawy, które pojawiają się w trakcie zatrucia alkoholowego to:
- luki w pamięci,
- wychłodzenie organizmu,
- padaczka alkoholowa,
- problemy z równowagą,
- brak kontroli nad zachowaniem, wystąpienie między innymi agresji,
- obniżony nastrój,
- wymioty i biegunki,
- problemy z oddychaniem,
- brak kontroli nad potrzebami fizjologicznymi,
- utrata przytomności.
Odtrucie alkoholowe w domu
Niektóre osoby cierpiące na chorobę alkoholową nie chcą zgłosić się na zabieg odtruwania, ze względu na fakt, iż odbywa się ono w gabinecie. Niektórzy pacjenci bardzo stresują się taką wizytą, a inni mają nieprzyjemnie skojarzenia z miejscami związanymi z medycyną. Dlatego też nasz gabinet oferuje również odtruwanie alkoholowe z dojazdem do domu pacjenta.
Dzięki takiemu rozwiązaniu, pacjent może czuć się bezpiecznie i komfortowo w swoim zaciszu domowym. Jest również stale wspierany przez domowników, co poprawia również jego komfort psychiczny.
Warto jednak wspomnieć, że nie każda osoba może mieć przeprowadzony zabieg odtruwania w swoim domu. Jeżeli zatrucie toksynami jest silne należy przeprowadzić zabieg w gabinecie.
Odtrucie alkoholowe za pomocą kroplówek witaminowych
Odtruwanie alkoholowe jest szybkim i bezpiecznym zabiegiem poprawiającym siły witalne osoby uzależnionej od alkoholu. Przywraca również równowagę organizmu oraz wypłukuje nagromadzone toksyny alkoholowe. Detoksykacja ma postać kroplówek dożylnych, których ilość oraz skład ustalany jest dla każdego pacjenta indywidualnie. Dzięki dożylnym wlewom, substancje lepiej i szybciej się wchłaniają, co powoduje szybsze uzupełnienie wszelkich niedoborów oraz usunięcia z krwiobiegu toksyn.
Odtruwanie alkoholowe – zalety
Niewątpliwie główną zaletą detoksykacji alkoholowej, która przeprowadzona została w specjalistycznym gabinecie jest fakt, że w bezpieczny sposób przywraca równowagę organizmu jednocześnie wypłukując wszelkie toksyny alkoholowe. Takie działanie odtruwania pozwala osobie uzależnionej na przerwanie ciągu alkoholowego, uniknięcie objawów AZA oraz na podjęcie dalszego leczenia alkoholizmu. Zmniejsza się również głód alkoholowy, co jest również bardzo ważne w czasie terapii alkoholowej, gdyż zmniejsza ryzyko sięgnięcia po alkohol i rozpoczynania terapii od nowa.
Odtrucie alkoholowe – wskazania
Głównym wskazaniem do wykonania detoksykacji jest chęć przerwania ciągu alkoholowego u osoby uzależnionej, która chce podjąć leczenie choroby. Dzięki temu pozbywa się zalegających w ciele toksyn alkoholowych i minimalizuje swój głód alkoholowy.
Kolejnym wskazaniem do odtruwania jest jednorazowe nadużycie alkoholu, na przykład na imprezie rodzinnej, którego skutkiem jest nieprzyjemny kac. W tym przypadku kroplówki również okażą się pomocne.
Odtruwanie alkoholowe można powtórzyć
W przypadku silnych zatruć może okazać się, że konieczne będzie powtórzenie zabiegu detoksykacji. Jeżeli tylko lekarz nie zauważy żadnych przeciwwskazań, pacjent może zdecydować się na ponowne przejście zabiegu, by mieć pewność, że absolutnie wszystkie toksyny alkoholowe zostały usunięte z jego organizmu.