Strona główna » Praca opiekunki w Niemczech – pożegnanie z mitami

Praca opiekunki w Niemczech – pożegnanie z mitami

przez Redakcja
Praca opiekunki w Niemczech - pożegnanie z mitami

Osoby rozważające pracę w charakterze Opiekunki Niemcy nie ukrywają, że nie wszystko, co słyszą o tym zawodzie, napawa je optymizmem. Warto więc rozprawić się z najpopularniejszymi mitami na jego temat. Pozwoli to na bardziej realne spoglądanie na specyfikę pracy w opiece. Może się zresztą okazać, że to, czego najbardziej bała się kandydatka na opiekunkę, nie było wcale zgodne z prawdą.

Czy praca Opiekunki jest pracą dla kobiet?

Już sama nazwa tego zawodu pozwala na wysnucie wniosku, że jest on silnie sfeminizowany. Nie oznacza to jednak wcale, że Opiekunka osób starszych musi być kobietą. Wystarczy przeanalizować kilka przypadkowych ogłoszeń o pracę, aby przekonać się, że zainteresowanie opieką ze strony mężczyzn jest duże. Niektórzy szukają Opiekunów w przekonaniu, że mężczyźni mają więcej siły fizycznej, która w pewnym momencie może się przydać. Nie brakuje jednak również seniorów, którym łatwiej jest się porozumieć z mężczyzną niż z kobietą.

Praca Opiekunki tylko z doskonałym niemieckim?

Czy Opiekunka osób starszych Niemcy rzeczywiście musi biegle porozumiewać się po niemiecku z osobami znajdującymi się w jej otoczeniu. Niemieckim seniorom z pewnością byłoby miło, gdyby taka sytuacja miała miejsca. Są oni jednak świadomi tego, że nie każdy pracownik z Polski ma aż tak wysoki poziom znajomości tego języka i nie jest to dla nich problem. Dziś bez trudu można znaleźć oferty pracy, w których pojawia się wzmianka o podstawowym poziomie znajomości języka niemieckiego. Powinien być to poziom umożliwiający komunikację. Jeśli podąża za nim chęć do zdobywania nowej wiedzy, nie jest to przeszkoda przy podejmowaniu pracy. https://www.aterima-med.pl/oferty-pracy

Czy praca w opiece to zawód jedynie dla byłych pielęgniarek?

Jednym z najbardziej szkodliwych mitów, z jakimi mamy do czynienia, gdy w grę wchodzi praca Opiekunki w Niemczech jest ten, który dotyczy oczekiwanej wiedzy i pożądanych umiejętności. Wiele osób nie przegląda nawet ogłoszeń nie dlatego, że nie rozważa pracy w tym zawodzie, ale dlatego, że jest przekonanych o braku odpowiedniej kwalifikacji. Warto więc pamiętać, że do Niemiec wyjeżdżają też Opiekunowie, których wiedza na temat opieki nad seniorem nie jest zbyt duża. Niektóre agencje pośredniczące w znajdowaniu zatrudnienia organizują zresztą bezpłatne kursy, w czasie których przekazują ich uczestnikom niezbędne minimum wiedzy na temat tego, co może się przydarzyć podczas opieki nad seniorem.

Czy praca Opiekunki to wyłącznie czas spędzony z seniorem?

Osoby znajdujące zatrudnienie w opiece w Niemczech muszą liczyć się z tym, że wiele godzin spędzą w towarzystwie osoby starszej. Z pewnością jednak nie będą to wszystkie dni wyjazdu. Czas w Niemczech można wykorzystać więc także na robienie tego, co sprawia przyjemność. Nie brakuje więc osób, które zwiedzają, odwiedzają siłownie i baseny, regularnie chodzą do kina, a nawet – uczęszczają na stacjonarne kursy językowe. Praca Opiekunki to nie tylko opieka, ale także szansa na podróże i rozwijanie się na różne sposoby.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej