Strona główna » Rowery damskie dla aktywnych Mam – jak wybrać?

Rowery damskie dla aktywnych Mam – jak wybrać?

przez Redakcja
Rowery damskie dla aktywnych mam

Dzień mamy to doskonała okazja do obdarowania bliskiej nam osoby czymś zarówno pięknym, jak i praktycznym. Jednoślad to często wydatek, który się pomija, zwłaszcza gdy ma się już jakiś model i jeździ na nim od wielu lat. Warto więc zadbać o swoją mamę lub babcię i dopasować jej nowy dwukołowiec, na którym jazda będzie znacznie bardziej przyjemna, ale i bezpieczna. Przedstawiamy rowery damskie doskonałe na prezent.

Konstrukcja dopasowana do potrzeb obdarowywanej

Rowery damskie różnią się między sobą geometriami i zastosowaniem, dlatego warto wiedzieć do czego nasza mama lub babcia najczęściej używa swojego jednośladu. Dzięki temu nie popełnimy błędu z zakupem typowo „kobiecego” modelu miejskiego z obniżoną ramą, który dla użytkowniczki może okazać się niewygodny i zupełnie nieodpowiedni do pokonywanych terenów.

W damskich dwukołowcach, tak samo jak w męskich i uniwersalnych, mamy do czynienia z kilkoma rodzajami. Wspomniany już wcześniej rower miejski kojarzy nam się najbardziej z konstrukcją dla kobiet – jego obniżona rama umożliwia jazdę w sukience, czy spódnicy, a wygodna pozycja pozwala na jazdę z klasą i elegancją. Rowery miejskie nie będą jednak odpowiednie na inne trasy – ich głównym zastosowaniem są ścieżki rowerowe i utwardzone nawierzchnie. Taki model możemy więc zakupić mamie jeżdżącej wyłącznie w mieście, dojeżdżającej rowerem do pracy, sklepu czy w inne pobliskie miejsca.

Kolejnymi typami dwukołowców są rowery crossowe – obecnie coraz częściej nazywane hybrydowymi. Takie jednoślady sprawdzą się na terenach mieszanych, którym jednak wciąż bliżej do bycia utwardzonymi. Na crossie dojedziemy więc zwinnie do pracy i nie będziemy musieli ograniczać się do asfaltu – wygodna będzie również trasa przez pobliski park. Na rowerze crossowym jedzie się już w nieco bardziej pochylonej pozycji, która jednak wciąż jest komfortowa i nie obciąża pleców w nadmierny sposób.

Rowery trekkingowe skierowane są już do nieco innych rowerzystek, niż miejskie. Ich konstrukcja jest bardzo zbliżona do przed chwilą wymienionych modeli crossowych, jednak stosowane są w niej liczne wzmocnienia, akcesoria ułatwiające długie podróże oraz punkty styku poprawiające komfort. Dzięki odpowiednio dobranym komponentom rowery trekkingowe umożliwiają pokonywanie długich tras, dalekie wyprawy po mieszanych terenach.

MTB, czyli rower górski będzie doskonałym prezentem dla mamy, która jest zapalonym sportowcem i doskonale czuje się w poruszaniu po lasach i górach. Jego konstrukcja wymaga przyjęcia pochylonej pozycji, dzięki której jedzie się bardziej aerodynamicznie i ma się lepszą możliwość reakcji na zmianę terenu czy możliwe niebezpieczeństwo.

Rowery damskie prezentem wymagającym przymierzenia

Jeżeli zdecydujemy się na zakup jednośladu jako prezent na Dzień Mamy powinniśmy zrezygnować z elementu zaskoczenia, by móc w pełni dopasować dwukołowiec do potrzeb przyszłej użytkowniczki. Rower zdecydowanie należy do sprzętów, z których korzystamy przez wiele lat, dlatego warto od razu kupić ten dobrze spasowany i odpowiadający oczekiwaniom naszej mamy czy bliskiej osoby. Właściwie dobrany pojazd umożliwi jej jeszcze lepsze korzystanie z niego i czerpanie prawdziwej radości z jazdy, podczas gdy niedostosowany dwukołowiec może szybko stanąć zapomniany w rzadko odwiedzanym pomieszczeniu.

Rowery damskie Warszawa i rowery damskie Gdańsk oferowane są przez sklep Sportsalon, który łączy w sobie ofertę najlepszych producentów z przyjazną atmosferą i profesjonalnym doradztwem. Kupując rowery damskie przez internet musimy znać dokładne dane i preferencje obdarowywanej osoby – warto więc odwiedzić sklep stacjonarny z nią, by mieć pewność, że prezent będzie trafiony.

Gdy kupujemy rower wiemy, że ten będzie nie tylko ekonomicznym i ekologicznym środkiem transportu, ale i zapewni nam mnóstwo frajdy. Wiemy więc także, że jednoślad to doskonały pomysł na prezent dla kogoś, na kim nam bardzo zależy. Rowery damskie markowe to konstrukcje, dzięki którym kobiety mogą przemieszczać się z pełnym komfortem, dlatego warto wybrać właściwy model i postawić na zakup dopasowanej konstrukcji.

Zainteresowany serwisem oraz zakupem rowerów? Zamów online na -> BikeSalon.pl lub odwiedź jeden z naszych punktów stacjonarnych:

Gdańsk, aleja Grunwaldzka 211
Warszawa, ul. Wrocławska 25
Warszawa, ul. Ostrobramska 38b

Źródło: Sklep i Serwis rowerowy BikeSalon.pl
MATERIAŁ ZEWNĘTRZNY

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej