Strona główna » Sposoby na szybkie pozbycie się łupieżu

Sposoby na szybkie pozbycie się łupieżu

przez Redakcja
jak pozbyć się łupieżu

Problem z łupieżem i przetłuszczającymi się włosami jest wstydliwy, ponieważ nie możemy go kontrolować wtedy, kiedy najbardziej byśmy tego potrzebowali, a w dodatku sprawia nam poważny dyskomfort w postaci przybrudzonych ubrań i swędzącej głowy. Im szybciej jednak podejmiemy się walki z nienaturalnym stanem naszej skóry głowy, tym lepsze efekty jesteśmy w stanie osiągnąć. Istnieje wiele sposobów na radzenie sobie z łupieżem, począwszy od domowych i ziołowych zabiegów, a skończywszy na wizycie u specjalisty od włosów. Która metoda będzie dla nas najskuteczniejsza? Jak radzić sobie z łupieżem? O czym pamiętać, jeżeli korzystamy lub planujemy korzystać z serii kosmetyków o działaniu przeciwłupieżowym?

  1. Domowe sposoby na łupież
  2. Apteczne środki na łupież
  3. Co zrobić, gdy nic nie pomaga?

Domowe sposoby na łupież

Na okazjonalne i niezbyt intensywne problemy z łupieżem mogą nam pomóc tak zwane domowe sposoby. Warto w tym celu wykorzystywać odpowiedni szampon i odżywkę do pielęgnacji włosów. Dobrym pomysłem jest również płukanka z pokrzywy, która pozwoli oczyścić skórę głowy z martwego naskórka i ograniczy jego kumulowanie się. Innym użytecznym specyfikiem może być olejek rycynowy, który należy zostawić na włosach, a następnie bardzo dokładnie spłukać, kilkukrotnie myjąc włosy.

Jeżeli w wyniku pojawienia się łupieżu nasze włosy zaczynają zbyt mocno przetłuszczać się i musimy częściej je pielęgnować, warto wykorzystać płukankę z rozmarynu, aby pozbyć się tego problemu. Dzięki temu szanse na wystąpienie łupieżu ponownie będą niższe. Analogicznie do rozmarynu może również zadziałać mieszanka szklanki wody z sokiem z 1/4 cytryny, którą również stosujemy przed dokładnym umyciem włosów.

Apteczne środki na łupież

W sytuacji, gdy nasze włosy nie są w zbyt dobrej kondycji i zwykłe ziołowe płukanki nie pomagają, możemy sięgnąć po broń o nieco cięższym kalibrze – kosmetyki apteczne do problematycznych włosów. Zwykle apteki dysponują różnymi markami i seriami takich produktów, jednak w większości przypadków znajdziemy co najmniej szampon i odżywkę z danej linii. Niektóre marki mają również w swojej ofercie maski, serum i inne preparaty mające na celu poprawić kondycję skóry głowy.

Warto jednak pamiętać, że najskuteczniejszy jest szampon na łupież, którego nie mieszamy co chwilę z innymi specyfikami – jeżeli już wybierzemy jakiś kosmetyk, po prostu dajmy mu chwilę czasu na zadziałanie, a także wybierzmy inne produkty od tej samej marki. Dzięki temu uzupełnimy działanie szamponu i pozwolimy nowym produktom zadziałać skuteczniej.

Co zrobić, gdy nic nie pomaga?

Jeżeli nie jesteśmy w stanie opanować łupieżu za pomocą środków dostępnych w aptece, może to być sygnałem, że problem jest o wiele bardziej złożony, niż nam się wydawało. Trudność z utrzymaniem włosów w dobrej kondycji może wynikać z zaburzenia optymalnego poziomu hormonów w organizmie, co z kolei wymaga o wiele większego wysiłku do unormowania, niż wykorzystanie przeciwłupieżowego szamponu i innych kosmetyków.

Jeżeli podejrzewamy, że nasz przypadek należy właśnie do tych trudnych, powinniśmy udać się do trychologa, czyli specjalisty od włosów i skóry głowy. Ten przeprowadzi na nas dokładne badanie i określi, w jaki sposób leczyć naszą przypadłość. Dobrym pomysłem jest wykonanie podstawowych badań krwi i zabranie ze sobą wyników na wizytę. Dzięki temu trycholog dobierze nam nie tylko odpowiednie kosmetyki, ale będzie również w stanie zaproponować serię zabiegów, które pomogą przywrócić skórę głowy do normy.

Foto źródło: unsplash.com

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej