Strona główna » Thrillery do czytania – po co warto sięgnąć w lutym 2022?

Thrillery do czytania – po co warto sięgnąć w lutym 2022?

przez Redakcja
Thrillery do czytania

Zima sprzyja czytaniu. Wszyscy lubimy długie wieczory spędzane w towarzystwie ciepłego koca, aromatycznej herbaty i dobrej książki. Właśnie dlatego sprawdzamy, co nowego pojawiło się w księgarniach. Jakie thrillery do czytania warto wybrać w lutym 2022? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

Sabina Słowińska – „Terapeuta strachu”

Na księgarnianych półkach pojawiła się między innymi nowa pozycja autorstwa Sabiny Słowińskiej. „Terapeuta strachu” to opowieść o losach Skye Woodrow – przebojowej i niezwykle ambitnej projektantki ogrodów. Jej kariera rozwija się w zawrotnym tempie. Któregoś dnia dostaje ciekawą i rzecz jasna atrakcyjną finansowo propozycję urządzenia ogrodu należącego do miliarderki – Claire Coran.

Skye jeszcze nie wie jednak, jak znaczący wpływ na jej życie będzie miała decyzja o podjęciu współpracy. Najpierw nawiązuje romans z synem swojej pracodawczyni – przystojnym Nolanem, a potem zaczyna otrzymywać tajemnicze, anonimowe maile z pogróżkami. Do czego to wszystko prowadzi? Odpowiedź na to pytanie można znaleźć na kartach powieści Sabiny Słowińskiej. Tego typu thrillery do czytania trzymają w napięciu od pierwszej do ostatniej strony.

Jenny Blackhurst – „Córka mordercy”

Na pewno warto też sięgnąć po nową książkę młodej gwiazdy brytyjskiego thrillera, czyli Jenny Blackhurst. Jej najnowsza powieść – „Córka mordercy” – z pewnością powtórzy losy swoich poprzedniczek i szybko trafi na listę bestsellerów. Przypomnijmy, że jej debiutanckie dzieło – „How I Lost You” – sprzedało się w nakładzie przekraczającym liczbę 270 tysięcy egzemplarzy. Tym razem Jenny Blackhurst przedstawia historię Kathryn – trzydziestoletniej kobiety, która próbuje rozliczyć się z przeszłością. Gdy miała 5 lat jej ojciec zabił jej najlepszą przyjaciółkę – Elsie.

Oczywiście za tę straszną zbrodnię trafił do więzienia, a Kathryn odwiedza go regularnie, zadając wciąż te same pytania – gdzie ukrył ciało ofiary i dlaczego zabił. Wydaje się, że po 25 latach nagle na tę sprawę zostaje rzucone nowe światło. Okazuje się bowiem, że znika 5-letnia dziewczynka… która mieszka w tym samym domu, co kiedyś Elsie. Thrillery do czytania autorstwa Jenny Blackhurst nigdy nie zawodzą swoich wiernych fanów. Liczymy, że tak będzie i tym razem.

Simon Beckett – „Zapach śmierci”

A ci, którzy znają słynną serię thrillerów do czytania, z antropologiem Davidem Hunterem w roli głównej, na pewno powinni sięgnąć po jej nową część. „Zapach śmierci” to najnowsza powieść Simona Becketta i już szósta część popularnego cyklu. Tym razem David Hunter odbiera telefon od danej znajomej z pracy. Koleżanka prosi go o pomoc w rozwiązaniu tajemniczej zagadki.

W opustoszałym szpitalu, który czeka na rozbiórkę, znalezione zostaje bowiem ciało młodej, ciężarnej kobiety. Co ciekawe, zwłoki są częściowo zmumifikowane. Podczas sprawdzania miejsca zbrodni przez policjantów zapada się podłoga. Okazuje się, że strych kryje kolejne sekrety tego miejsca. Policjanci znajdują kolejne ciała. Jak zakończy się ta mroczna historia? Tego można dowiedzieć się sięgając po powieść „Zapach śmierci”.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej