Strona główna » Zadbaj o swój wzrok! Sprawdzone metody na zdrowe oczy

Zadbaj o swój wzrok! Sprawdzone metody na zdrowe oczy

przez Redakcja

Doskwiera Ci ból oczu podczas wielogodzinnej pracy przy komputerze? Często mrugasz, a na twoich oczach pojawiają się zaczerwienienia? Nie lekceważ tego! Długi czas spędzony przed monitorem czy wyświetlaczem telefonu lub tabletu męczy wzrok. Co jednak zrobić, kiedy nie można ograniczyć czasu spędzanego przed monitorem ze względów zawodowych? Jak skutecznie ograniczyć niesforny problem bolących i szczypiących oczu oraz zadbać o zdrowie i samopoczucie, nie rezygnując przy tym z wykonywanej pracy i obowiązków?

Uważaj na wzrok

Lekarze potwierdzają, że wielogodzinna praca przed ekranem monitora niesie za sobą spore ryzyko tzw. zespołu suchego oka i zmęczenia wzroku. Patrząc nieustannie w monitor, rzadziej mrugamy, dlatego w mniejszym stopniu nawilżamy naszą gałkę oczną. Kluczowym błędem, popełnianym przez osoby wykonujące pracę przed biurową jest lekceważenie higieny pracy. Istotne jest dbanie nie tylko o właściwe światło, czy poprawne ustawienie sprzętu. Jak się okazuje, kluczowa jest również odpowiednia dieta, która również może mieć znaczący wpływ na kondycję naszego wzroku.

Ekran monitora i wyświetlacze urządzeń mobilnych emitują sztuczne światło. Powinniśmy wiedzieć, że nie powinno być ono jednak dużo jaśniejsze od światła w pomieszczeniu. Warto więc pamiętać o włączeniu lampy o ciepłej, rozproszonej barwie światła, gdy na dworze robi się ciemniej i brak oświetlenia naturalnego. Praca w pomieszczeniu, które jest klimatyzowane również może mieć negatywny wpływ na kondycję naszego wzroku. Pamiętajmy o tym, że nawet krótka, 5-minutowa przerwa raz na godzinę pozwoli im odpocząć. Dolegliwości towarzyszące regularnej pracy przed monitorem, takie jak uczucie zmęczonych oczu oraz ich szczypanie, mogą mieć jednak o wiele bardziej poważne konsekwencje. Bagatelizowanie higieny pracy w tym aspekcie może powodować takie schorzenia jak: zapalenie rogówki lub stopniowe pogarszanie się jakości i ostrości widzenia.

Jeśli zmagasz się z wadą wzroku i marzysz o zdrowych oczach, obecnie kliniki okulistyczne oferują zabiegi z zakresu korekcji wad wzroku, takie jak laserowa korekcja wzroku. Takie zabiegi poprawiają jakość widzenia i komfort życia

Dieta i jej suplementy

Zdrowa i zbilansowana dieta pozwala utrzymać wzrok w doskonałej kondycji. W trosce o zdrowe oczy powinniśmy jeść ryby, zielone warzywa, pestki dyni, nabiał, oleje roślinne oraz pieczywo pełnoziarniste. We współczesnym, zabieganym świecie coraz trudniej jest jednak prowadzić zdrowy tryb życia i pamiętać o prawidłowych nawykach żywieniowych.

Co zrobić w takiej sytuacji? Klarin Active to suplement diety – preparat o kompleksowym działaniu chroniącym wzrok i wspierającym jego regenerację. Jest to niezwykły preparat, który pozwala dbać o oczy od środka, co zapewnia długotrwały efekt i działanie. Dzięki niemu zmęczone od komputera oczy nie będą już problemem, na który jesteśmy skazani.

Często zmiany w gałce ocznej są nieodwracalne, dlatego warto jak najszybciej postawić na odpowiednią pielęgnację i odżywienie oka. Zahamowanie czynników środowiskowych, nawilżenie, lepsze mikrokrążenie w oku to podstawa w trosce o wypoczęty wzrok, aby pełnił swoje funkcje jak najdłużej.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej