Strona główna » Witamina C “prasuje” zmarszczki i…

Witamina C “prasuje” zmarszczki i…

przez Redakcja

Znaczenie tej witaminy w kosmetologii odkryto stosunkowo niedawno. Niegdyś lądowała w tubce czy słoiku z kremem wyłącznie dlatego, że była dobrym jego konserwantem. Nie potrafiła jednak przekroczyć granic naskórka ? a uchodzi za niezwykle ważny czynnik w walce z wolnymi rodnikami ? by móc wykazać się swoimi możliwościami nie tylko środka konserwującego.

Wynaleziono sposób, by móc pomóc jej przenikać do skóry, gdzie chętnie w sojuszu z witaminą E walczy z wolnymi rodnikami. O ile ta druga, gdy tylko przechwyci rodnik, traci swoją pierwotną moc, to pierwsza dzięki enzymom może zregenerować się. I nadal toczy z nim boje. A na dodatek potrafi więcej. Jej obecność regeneruje witaminę E, uszkodzoną przez wolne rodniki.

Duet tych witamin można znaleźć w wielu kremach. Warto o tym pamiętać szczególnie po wakacjach, kiedy nasza skóra, nadmiernie opalona, woła o ratunek. Bo przecież ultrafiolet pozostawił nie tylko piękny brąz na skórze, także powiększył liczbę wolnych rodników. W walce o urodę przydadzą się wówczas nie zwykłe kremy wzbogacone witaminą C, ale preparaty z jej koncentratem.

Witamina C wzmacnia naczynia włosowate oraz błony komórkowe. Jest znakomitym pomocnikiem w walce z metryką. Nie tylko zapobiega zmarszczkom, ale także “prasuje” te już istniejące.

Aż 30% białek ludzkiego organizmu stanowi kolagen. Niestety, wiek robi swoje: ubywa go, kurczy się. Jeżeli obumarłe komórki nie znajdą następców, to na pewno w lustrze zobaczymy niekorzystne skutki ich braku. Jeżeli stosujesz Kolagen Naturalny, to bardzo ważne jest zażywanie właśnie tej witaminy. Brak jej w organizmie blokuje syntezę kolagenu. W związku z tym, że człowiek nie wytwarza i nie magazynuje witaminy C, zalecane jest codziennie pozyskiwanie tej witaminy z pokarmu, bądź przyjmowanie jej doustnie. Witaminie C przypisuje się bardzo ważną rolę w regeneracji kolagenu, ma silny wpływ na ostateczny kształt i strukturę włókien zbudowanych z kolagenu. Naukowcy nie mają wątpliwości, że szczególnie w starszym wieku wzrasta zapotrzebowanie na kwas askorbinowy.

Specjaliści zapewniają, że witamina C wzmacnia m. in. system odpornościowy, zapobiega infekcjom bakteryjnym i wirusowym, przyspiesza gojenie ran, krwawiących dziąseł, oparzeń. Prawdopodobnie ma również swój udział w łagodzeniu objawów alergii, osłabia odczyny alergiczne.

źródło: http://www.adelia.com.pl

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej