Strona główna » Wzmocnienie i regeneracja włosów – co stosować?

Wzmocnienie i regeneracja włosów – co stosować?

przez Redakcja

Właściwa dieta jest podstawą utrzymania włosów w dobrej kondycji, ale nie zawsze wystarcza. To dlatego, że włosy są dość złożoną strukturą i naprawdę trudno jest utrzymać je w doskonałym stanie przez całe życie. Czasem potrzebują one wsparcia w postaci wysokiej jakości kosmetyków do pielęgnacji.

Jak odżywiać włosy na co dzień?

Właściwa dieta powinna obejmować spożywanie produktów białkowych, ponieważ białko stanowi budulec dla wszystkich tkanek naszego organizmu. Oprócz tego niezbędne są też minerały, które wpływają na ich wzmocnienie, oraz witaminy i przeciwutleniacze działające odżywczo. Duże ilości płynów wspierają natomiast utrzymanie włosów i wszystkich innych tkanek we właściwej kondycji. Dietę warto wspierać suplementami w postaci tabletek ze skrzypem polnym czy biotyną – pomagają one utrzymać włosy w bardzo dobrej kondycji od środka, a w szczególności wspierają wzrost nowych włosów, tak zwanych baby hair. Dobrze jest wspomagać się herbatkami ziołowymi, a także płukankami do włosów, które dostarczą im niezbędnych witamin i minerałów.

Jak dbać o włosy od zewnątrz?

Wzmacnianie włosów od środka może nie być wystarczające, bo w ten sposób można wpływać tylko na włosy, które jeszcze nie wyrosły, czyli stymulować ich wzrost w cebulkach. Te, które już znajdują się poza skórą głowy, są tkanką martwą – nie dociera do niej krew, więc składniki odżywcze nie mają jak się przemieszczać do końcówek włosa. Odżywka do włosów L’Oréal czy Garnier jest w stanie bardzo skutecznie odbudować włosy od zewnątrz. Dobrej jakości odżywka zawierać będzie proteiny, czyli cząsteczki białek, lub ceramidy, czyli tłuszcze, które wbudowują się niczym cegiełki we włosy i wzmacniają je.

Odżywka do włosów L’Oréal z serii profesjonalnej lub jakiekolwiek inne kosmetyki do użytku profesjonalnego innych marek, na przykład Matrix, jest w stanie zdziałać prawdziwe cuda. Zawiera ona składniki, które dobudowują się do łodygi włosa na stałe, tworząc fizycznie grubszą, trudną do sforsowania barierę ochronną. Na wzmocnienie włosów najlepsze są suplementy diety w połączeniu z płukankami ziołowymi, na przykład ze skrzypu polnego, i stosowanie odżywek. Co dwa tygodnie dobrze jest zafundować sobie także maskę regenerującą włosy, która zawiera te składniki odbudowujące w jeszcze bardziej skoncentrowanej dawce, przez co działają one skuteczniej niż w odżywce. Tym sposobem można widocznie wzmocnić i zagęścić cienkie i słabe włosy w kilka tygodni!

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej