Strona główna » Zbawienne efekty masażu azjatyckiego

Zbawienne efekty masażu azjatyckiego

przez Redakcja

Polki pokochały egzotyczne masaże. Są one coraz bardziej popularne i cenione przez klientki gabinetów masażu, ale także wręczane w formie vouchera jako upominek dla żon, matek i przyjaciółek.

Taki prezent dla niej to okazja do odpoczynku oraz relaksu, a efekty zabiegów mają zbawienny wpływ na ciało i umysł. Po masażu ciało jest odprężone i zregenerowane. Wśród azjatyckich masaży wyróżnić należy masaż balijski oraz tajski. Sekretem każdego z nich jest tradycyjna sekwencja technik oraz połączenie samego ugniatania i rozciągania ciała z elementami jogi i akupresury.

Masaż tajski jest najbardziej powszechnym w naszym kraju rodzajem głębokiego masażu zwanego inaczej klasycznym. Jego tajemnica tkwi w sekwencji technik, które stanowią połączenie akupresury, refleksologii, pasywnej jogi oraz rozciągania. Jest szczególnie wskazany dla osób, które prowadzą siedzący tryb życia, narażone są na stres oraz wysiłek. Będzie także pomocny podczas prób powrotu do zgrabnej sylwetki po ciąży oraz dla sportowców, którym zależy na utrzymaniu formy. Masaż tajski ma przede wszystkim zbawienny wpływ na napięcia mięśni i stawów, ale także ich wzmocnienie oraz elastyczność. To w efekcie pozwala na pozbycie się wszelkiego rodzaju bólu, poprawę jakości snu oraz działanie narządów wewnętrznych organizmu. Poza funkcjami relaksującymi masaż tajski ma także właściwości lecznicze, zapobiega bowiem wielu chorobom i dolegliwościom. Zabieg odbywa się w ubraniu, a poddać mu się może osoba niezależnie od wieku czy płci.

Masaż balijski (zwany inaczej indonezyjskim) to najbardziej kompleksowa i drobiazgowa forma masażu, która opiera się głównie na głębokiej refleksologii w połączeniu z akupresurą oraz aromaterapią z użyciem olejków eterycznych. Wśród najczęściej wybieranych zapachów wyróżnić można jaśmin, różę i bergamotkę. Głównym celem zabiegu jest rozluźnienie i odprężenie spiętych mieści całego ciała, a także przyjemność oraz oddalenie uczucia presji i niepokoju. Sam zabieg jednak nie należy do delikatnych, a wybierając się na masaż warto przygotować się na silne i mocne uciski całego ciała, ale także energiczne ubijanie oraz rozcieranie mięśni. Ten rodzaj masażu jest szczególnie polecany dla osób prowadzących siedzący tryb życia, szczególnie spędzających wiele czasu przed komputerem. Przyniesie także ulgę w bólach kręgosłupa i migrenach. Jest także lekiem na bezsenności, stres i niepokój, a nawet depresję. Masaż balijski jest niewątpliwie gwarancją harmonii i dobrego samopoczucia. Wykonuje się go na specjalnym łóżku do masażu lub macie na podłodze.

Każda z powyższych technik ma na celu przede wszystkim uwolnienie umysłu oraz zapewnienie stanu równowagi między nim, a ciałem. Zdecydowanie polecane są dla wszystkich tych, którzy pragną osiągnąć maksymalne odprężenie oraz relaks, ale także marzą, aby osiągnąć ulgę w bólu. Warto przy tym pamiętać o leczniczych właściwościach zabiegów takich jak wzmocnienie organizmu oraz poprawa stanu narządów wewnętrznych.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej