Strona główna » Zmień kształt swojej twarzy.

Zmień kształt swojej twarzy.

przez Redakcja

Nie podoba Ci się kształt Twojej twarzy? Można to zmienić za pomocą zabiegów wypełniających.

Kontur twarzy zmienia się wraz z wiekiem, ponieważ zmniejsza się produkcja kolagenu, a mięśnie tracą elastyczność. Stąd też skóra zaczyna opadać, zmienia się linia podbródka, a w okolicach skroni i kości policzkowych powoli zanika tkanka tłuszczowa. Zmiany te powodują, że wyglądamy starzej i bardziej smutno. Jeżeli nie podoba Ci się kształt Twojej twarzy, możesz to łatwo zmienić za pomocą nieinwazyjnych zabiegów wypełniających.  

Kiedyś, aby przywrócić twarzy młodość, należało poddać się skomplikowanym operacjom chirurgicznym. Dzisiaj medycyna estetyczna dysponuje ogromną różnorodnością wypełniaczy skórnych, które w naturalny sposób odmładzają nasz wygląd. Nie musimy obawiać się już skalpela, blizn i powikłań pooperacyjnych, ponieważ większość zabiegów polega na wstrzykiwaniu odpowiedniego preparatu w miejsca potrzebujące wypełnienia. Jakie są efekty tych zabiegów?

? Wolumetryczne odmładzanie polega na przywróceniu utraconej objętości twarzy i jędrności skóry, dzięki czemu kontury zostają ładnie wymodelowane. Zmiana proporcji twarzy jest dyskretna i przez to wygląda bardzo naturalnie. Po prostu tak, jakby ktoś nagle odjął nam kilka lat, zachowując charakterystyczne rysy naszej twarzy ? wyjaśnia dr Wojciech Rybak z wrocławskiej kliniki Ars Estetica.

Kwas hialuronowy

O zaletach kwasu hialuronowego zapewne słyszał już każdy z nas. Świetnie nadaje się on do odmładzania twarzy, ponieważ nie tylko wypełnia zmarszczki, bruzdy i objętość, ale również pobudza produkcję kolagenu. Stabilizowany kwas hialuronowy jest w pełni biokompatybilny, czyli całkowicie wchłaniany przez organizm. Dlatego efekty nie są trwałe, utrzymują się około 12-18 miesięcy. Jednak nasza twarz wygląda zdecydowanie lepiej nawet po zupełnym wchłonięciu kwasu niż przed zabiegiem, ponieważ zyskuje na jędrności. Do wolumetrycznego odmładzania kwasem hialuronowym stosowane są preparaty o różnej gęstości. Ich wyboru dokonuje lekarz, biorąc pod uwagę miejsce, które ma zostać wypełnione. A tych miejsc jest bardzo dużo. Możemy zlikwidować zmarszczki pomiędzy brwiami, dookoła ust, na policzkach, kurze łapki, zmarszczki śmiechowe czy fałdy nosowo-wargowe. Kąciki ust można podnieść, a same usta wymodelować i powiększyć. Kontur twarzy przywracany jest głównie poprzez korekcję brody oraz wypełnienie kości policzkowych, tak by stały się bardziej wyraziste. W przypadku wolumetrii preparat wstrzykuje się głęboko do tkanki podskórnej, a efekty widoczne są zaraz po zabiegu.

Kolagen

Na rynku medycyny estetycznej pojawiły się również wypełniacze kolagenowe. Efekty i przebieg zabiegu są identyczne, jak w przypadku preparatów opartych na bazie kwasu hialuronowego. Również możemy nim wypełnić zmarszczki i wymodelować kontur twarzy poprzez uzupełnienie kolagenu i wzmocnienie siatki kolagenowej odpowiadającej za jędrność naszej skóry. Odmłodzenie twarzy uzyskujemy na około 12 miesięcy. Po zabiegu należy przez kilka dni unikać nadmiernej ekspozycji słonecznej oraz dużych wahań temperatur.

Rewolucyjny Regeneris

Program Regeneris zyskał ogromną popularność na całym świecie. O jego innowacyjność zapytaliśmy dr Marii Rybak z kliniki Ars Estetica we Wrocławiu. ? Regeneris to program, który polega na biostymulacji komórek skóry za pomocą osocza bogatopłytkowego uzyskanego z krwi pacjentki. Rewitalizacja skóry dokonuje się poprzez działanie własnych czynników wzrostu i komórek macierzystych, które to pobudzają procesy regeneracji tkanek, wspomagają proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych, aktywują mezenchymatyczne komórki macierzyste oraz pobudzają fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu. Nigdy wcześniej nie stosowano krwi pacjenta do wolumetrycznego odmładzania ? tłumaczy specjalista. Pomimo innowacyjności, zabieg ten jest bardzo bezpieczny, ponieważ dokonywany preparatem w pełni biokompatybilnym. Przeciwwskazaniami do zabiegu są choroby krwi i choroby nowotworowe, ciąża, laktacja i leczenie antykoagulantami.

A jak wygląda sam zabieg? Najpierw lekarz pobiera niewielką ilość krwi do probówki ze specjalnym odczynnikiem i umieszcza ją w wirówce. W trakcie wirowania oddzielają się erytrocyty i leukocyty od osocza, które zawiera płytki krwi. Odczynnik aktywuje płytki krwi do produkcji czynników wzrostowych i w ten sposób uzyskiwane jest osocze bogatopłytkowe. Następnie preparat jest wstrzykiwany w wybrany obszar twarzy. Owo osocze pobudza komórki skóry do samoodbudowy i wzmożonej produkcji kolagenu, a my uzyskujemy gładszą, bardziej elastyczną skórę i młodziej wyglądającą twarz.

Terapia Regeneris przeprowadzana jest w cyklu 2-3 zabiegów w odstępach 2-4 tygodni. Rezultaty w postaci zwiększenia objętości, zaokrąglenia kształtów i usunięcia bruzd widoczne są od razu po zabiegu. Natomiast pełny efekt rewitalizacji skóry osiągany jest po 2-3 miesiącach. Oprócz wymodelowania twarzy uzyskujemy odpowiednio ukrwioną skórę o zdrowej barwie.

Który zabieg wybrać?

Jeżeli nie podoba Ci się kształt Twojej twarzy, to możesz to zmienić za pomocą wszystkich wymienionych zabiegów wypełniających, niemniej jednak terapia Regeneris daje efekty bardziej długofalowe, które początkowo są mniej spektakularne niż po zabiegach z użyciem kwasu hialuronowego i kolagenu. Wybór metody zależy przede wszystkim od rezultatu, jaki chcesz osiągnąć i stanu Twojej skóry. Szczegółowych porad możesz spodziewać się na konsultacji lekarskiej, w czasie której razem z lekarzem rozpatrzysz możliwe przeciwwskazania do każdego sposobu wolumetrycznego odmładzania i wybierzesz najlepszą dla siebie metodę.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej