Strona główna » Czarter jachtów we Włoszech – Nowa wakacyjna moda

Czarter jachtów we Włoszech – Nowa wakacyjna moda

przez Redakcja
Czarter jachtów

Podróż do Włoch kojarzy się nam zapewne ze zwiedzaniem Rzymu, Mediolanu, Florencji i innych znanych tamtejszych miast pełnych zabytków i atrakcji. Są też wspaniałe plaże nad Adriatykiem, mnóstwo urokliwych wysp i wysepek, a na nich czekają włoskie kawiarenki, pizzerie i lodziarnie. A gdyby tak… zamiast hotelowego pokoju wynająć jacht i pływać po tamtejszych wodach. Połączyć zwiedzanie Italii z niezapomnianą przygodą na małym statku. Co Wy na to?

Dlaczego warto wybrać się na jachty do Włoch?

Jednym z wielu powodów, dla których polecamy czarter jachtów we Włoszech jest piękna pogoda, która tam zdarza się zdecydowanie częściej niż w Polsce. Pływanie po jeziorach mazurskich albo Morzu Bałtyckim też ma swoje uroki pod warunkiem, że świeci słońce, a fale nie stwarzają zagrożenia dla bezpieczeństwa. Na włoskim wybrzeżu słońce świeci przez wiele miesięcy w roku nawet kiedy u nas jest jeszcze wczesna wiosna albo już późna zima. Przy okazji podpowiadamy, że właśnie wiosną i jesienią jest najprzyjemniej bo nie grożą śródziemnomorskie upały.

Widoki we Włoszech zapierają dech w piersiach. Może dzięki temu, że w wielu miejscach tuż ponad brzegiem morza wznoszą się wysokie klify, na których pobudowane są urokliwe małe miasteczka. Niewysokie domy z pewnej odległości od strony wody wydają się jakby były budowane dla filmowej scenerii. No i ta zieleń…

Wbrew pozorom podróż jachtem może kosztować niewiele więcej (a może nawet niej) niż wynajęcie pokoju w hotelu. Najtańsze kilkudniowe oferty dla czterech osób zaczynają się od kwoty 500 euro. Na łodzi można spać. We włoskich marinach czekają na Was tawerny, prysznice i sklepy z potrzebnymi artykułami. Możecie być codziennie gdzieś indziej, zobaczycie i zwiedzicie znacznie więcej. No a w dobie pandemii znacznie rzadziej będziecie narażeni na bliskie spotkania z licznymi obcymi osobami co dla zdrowia też nie jest bez znaczenia.

Gdzie i jak wypożyczyć łódź?

Wynajem łodzi we Włoszech nie jest trudny. Nawet jeżeli macie problemy z obcym językiem. W Internecie jest wiele stron polskojęzycznych, które pośredniczą pomiędzy klientami, a właścicielami jachtów, katamaranów, barek i innych jednostek pływających. Ceny są różne. Zależą od możliwości finansowych konkretnego klienta, wymagań, liczby osób, czasu wypożyczenia itp. Jeżeli potraficie posługiwać się stronami rezerwacyjnymi do wynajmu pokojów w hotelach to z wypożyczalnią jachtów też nie będziecie mieć kłopotów.

Wśród wielu różnych propozycji zainteresowała nas oferta firmy GlobeSailor. Dają możliwość wypożyczenia z wielu różnych miejsc. Do wyboru są Sycylia, Sardynia, Kampania, Toskania, Liguria, Lazio i Wenecja Eugejska. W każdej z nich wiele portów i wiele różnego rodzaju statków.

A co jeśli nie umiemy pływać?

Jeżeli nie macie patentu żeglarza ani patentu sternika możecie wynająć jacht razem ze skipperem, który pomoże Wam bezpiecznie dotrzeć do celu, a jednocześnie przydać się może jako lokalny przewodnik. Oczywiście kosztuje to trochę więcej, ale wyżywienie dodatkowo jednej osoby na statku raczej nie będzie ceną ponad Wasze możliwości.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej