Strona główna » Majtki chłonne – czy można je stosować na noc?

Majtki chłonne – czy można je stosować na noc?

przez Redakcja
Majtki chłonne

Problem nietrzymania moczu, zwany także inkontynencją, może mieć różne przyczyny i pojawiać się zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Dolegliwość ta jest często bardzo wstydliwa dla dotkniętych nią osób, przez co wiąże się z dużym stresem oraz dyskomfortem psychicznym. Obecnie jednak na rynku dostępnych jest wiele produktów, które umożliwiają swobodę ruchu i interakcji mimo nietrzymania moczu. Jednym z najpopularniejszych wyrobów są majtki chłonne. Czy można stosować je również nocą?

Majtki chłonne i problem nietrzymania moczu

Problem nietrzymania moczu dotyka co drugą kobietę i co czwartego mężczyznę po 50. roku życia, co nie oznacza, że nie występuje również u młodszych osób. Dolegliwość ta może mieć nie tylko różne podłoże, ale także nasilenie. Ze względu na to, jak zaawansowana jest dolegliwość, wyróżnia się łagodną, średnią i ciężką postać inkontynencji.

Na rynku dostępnych jest wiele produktów absorbujących mocz, które różnią się między sobą stopniem chłonności. Majtki chłonne przeznaczone są dla osób cierpiących na średnie lub ciężkie nietrzymanie moczu. Jest to wyrób jednorazowy, który ściśle przylega do ciała i swoim wyglądem przypomina tradycyjną bieliznę.

Majtki chłonne – ochrona na dzień i na noc

Wiele osób borykających się nietrzymaniem moczu, zwłaszcza z ciężką postacią tej dolegliwości, obawia się przeciekania, pomimo używania majtek chłonnych. Jednakże wielu producentów oferuje produkty stworzone z myślą o tych, którzy chcą cieszyć się spokojnym i nieprzerwanym snem. Majtki chłonne przeznaczone do stosowania na noc zawierają bardzo pojemny wkład, który zapewnia ochronę przed przeciekaniem przez wiele godzin.

Oprócz tego produkt wyposażony jest jeszcze w dodatkową warstwę absorbująca wilgoć, która znajduje się z tyłu majtek chłonnych.Ta innowacja pozwala na pochłanianie moczu również w pozycji leżącej. Ochronę przed przeciekaniem w nocy zapewniają także specjalne osłonki, którymi charakteryzują się niektóre dostępne na rynku majtki chłonne.

Majtki chłonne na noc – dla kogo?

Wiele modeli majtek chłonnych sprawdzi się zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, którzy zmagają się z nietrzymaniem moczu. Przylegający, dopasowany do ciała krój majtek chłonnych pozwala bowiem na skuteczną absorpcję moczu, niezależnie od różnic anatomicznych. Dlatego teżnawet podczas ciągłego zmieniania pozycji w nocy,chłonny wkład pozostaje w tym samym miejscu.

W majtkach chłonnych wilgoć odprowadzana jest z dala od skóry, pozostawiając miejsca intymne suche, co z kolei zapobiega ich odparzeniom. Oddychające materiały, z których wykonana jestbielizna chłonna, również przyczyniają się do utrzymania skóry w zdrowiu, co zostało potwierdzone badaniami dermatologicznymi.  Z tego też powodu majtki chłonne na noc będą komfortowym i bezpiecznym rozwiązaniem, dla wszystkich zmagających się z nietrzymaniem moczu, nawet ciężką postacią tej przypadłości.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej