Strona główna » Czy warto przedłużać rzęsy?

Czy warto przedłużać rzęsy?

przez Redakcja

W dzisiejszych czasach pęd za karierą zmusza nas kobiety biznesu, do świeżego wyglądu, nienagannego stroju, pięknych włosów i makijażu. Jak jednak znaleźć na to czas, gdy ośmiogodzinny tryb pracy dawno odszedł w niepamięć, a obowiązki rodzinne nadal rosną?

Przedłużanie rzęs

Aby pomóc kobietom w codziennych zmaganiach z wieloma obowiązkami, salony kosmetyczne zaproponowały zagęszczanie oraz przedłużanie rzęs. Taki zabieg sprawia, że o rzęsy nie trzeba się troszczyć, nie ma konieczności ich malowania oraz podkręcania.

Indywidualne podejście

Stylista, zanim podejmie decyzję o przedłużeniu rzęs, przeprowadza rozmowę z klientką, aby określić jej potrzeby. Musi dobrać długość rzęs oraz ich ilość w zależności od typu urody oraz osobowości pani, która decyduje się na zabieg zagęszczający. Delikatne zagęszczenie sprawi, że oczy nabiorą ładniejszego wyrazu, a rano nie trzeba będzie już stosować tuszu. To z całą pewnością pozwoli zaoszczędzić wiele cennych minut. Poza tym nawet w ciągu pełnego wrażeń dnia, będzie można mieć pewność, że oko będzie wyglądało atrakcyjnie, nie rozmaże się tusz czy nie pojawią się czarne ślady wokół oka czy w jego kąciku. Sztuczne rzęsy doskonale sprawdzą się na kilkudniowych wyjazdach, gdzie nawet rano wstając z łóżka, każda Pani będzie wyglądać atrakcyjnie. Bezpowrotnie miną obawy, że twarz wygląd na zmęczoną. Zabieg ten sprawi, że oko będzie wypoczęte, ponieważ ładne, długie rzęsy je optycznie otworzą oraz dodadzą blasku.

Ile czasu trwa zabieg?

Panie, które zamierzają umówić się na przedłużanie rzęs w przerwie na kawę, mogą zapomnieć o tym ambitnym planie. Niestety na wykonanie zabiegu trzeba przeznaczyć dużo więcej czasu, co najmniej półtorej godziny. W tym czasie kosmetyczka musi oczyścić oko i przygotować je do zabiegu. Polega to głównie na odtłuszczeniu oka oraz jego okolic. Jest to ważne, ponieważ należy odpowiednio przygotować skórę na przyjęcie kleju, który będzie stanowił podstawę wykonywanego zabiegu. Mocny, trwały klej zapewni długotrwały efekt oraz pełne zadowolenie klientów.

Jak długo utrzymuje się zabieg?

Zabieg przedłużania rzęs powinna wykonać profesjonalistka, wtedy rzęsy będą wyglądały naturalnie, a ich efekt utrzyma się dłużej. Przeciętnie rzęsy wytrzymują około 3 miesięcy, ale należy pogodzić się z faktem, że trzeba będzie je systematycznie uzupełniać dodając nowe, na miejsce tych, które wypadną. Po kilku tygodniach konieczna jest wizyta u stylistki, aby dopełniła rzęsy. Trudno też oczekiwać, że rzęsy będą wypadać równomiernie zazwyczaj jest to proces nieprzewidywalny i w każdym przypadku inny. Może też dojść do sytuacji, że stworzy sie nieładna asymetria, czyli na jednym oku będzie więcej rzęs niż na drugim, co wpłynie negatywnie na efekt wizualny. Dlatego niezbędna jest wizyta u stylistki po 3 tygodniach od zabiegu przedłużania dla wyrównania dysproporcji.

Czy można samodzielnie zdejmować sztuczne rzęsy?

Styliści przestrzegają przed samodzielnym zdejmowaniem sztucznych rzęs. Niewłaściwa próba ich usunięcia może skończyć się też uszkodzeniem naturalnych, które są delikatne i wrażliwe. Syntetyczne rzęsy powinna zdjąć kosmetyczka przy pomocy specjalnych preparatów, które są odpowiedzialne za bezpieczne usunięcie kleju.

Czy zabieg mogą mieć wykonywane osoby noszące soczewki?

Okazuje się, że nie ma żadnych przeciwwskazań do zagęszczania rzęs przez osoby, które mają założone soczewki. Jednak na czas zabiegu należy je zdjąć. Od razu po zabiegu można w pełni korzystać z soczewek, bez obaw, że zabieg spowoduje jakąś niechcianą reakcję alergiczną. Aby takiej uniknąć, kosmetyczki stosują preparaty hipoalergiczne, czyli takie, które nie powodują podrażnień oraz zaczerwienienia czy opuchlizny skóry. Szczególnie kleje używane do przyklejania rzęs są starannie dobierane z myślą o ich neutralnym oddziaływaniu na skórę. Właściwy dobór kosmetyków to podstawa sukcesu w zabiegu przedłużania rzęs, dlatego warto wykonać go w salonie, gdzie profesjonaliści dbają o zdrowie i zadowolenie klientów.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej