Strona główna » Depilacja woskiem Lycon. Co warto o niej wiedzieć?

Depilacja woskiem Lycon. Co warto o niej wiedzieć?

przez Redakcja
Depilacja woskiem Lycon

Depilacja staje się coraz powszechniejsza w naszym społeczeństwie. Nie dziwi już nikogo dokładna depilacja całego ciała u kobiet. Co więcej, coraz częściej sięgają po nią również mężczyźni, którzy pozbywają się niechcianego owłosienia zarówno z pojedynczych partii, jak i całego ciała. Najprostszą metodą na usunięcie niepożądanych włosów jest rzecz jasna golenie. Nie jest ono jednak techniką idealną. Po pierwsze dlatego, że nie pozwala na dokładne usunięcie owłosienia. Po drugie zaś – z uwagi na to, że efekty takich zabiegów utrzymują się bardzo krótkie. Nie sposób zapomnieć też o sporym ryzyku zacięcia się i związanych z tym problemów skórnych.

 1. Depilacja woskiem Lycon Warszawa. Czym wyróżnia się ta metoda?
 2. Niemalże bezbolesna depilacja woskiem Lycon. Jakie typy wyróżniamy?
 3. Prawie bezbolesna depilacja. Czy każdy może poddać się zabiegowi?

Nic więc dziwnego, że osoby zainteresowane usuwaniem niechcianego owłosienia poszukują wydajniejszych, szybszych i skuteczniejszych metod. Jedną z nich jest depilacja woskiem, która od lat cieszy się dużą popularnością w naszym kraju. Warto przy tym zauważyć, że nie jest to jednolita technika. Używając różnych wosków, możemy w znaczącym stopniu zmienić efekty takiego zabiegu. Jakie woski pod względem efektywności oraz komfortu i bezpieczeństwa wypadają najlepiej? Czy możliwa jest prawie bezbolesna depilacja? Na te pytania odpowiadamy w poniższych akapitach.

Depilacja woskiem Lycon Warszawa. Czym wyróżnia się ta metoda?

Depilacja woskiem Lycon Warszawa to jedna z najlepszych metod usuwania zbędnego owłosienia. Wosk Lycon słusznie uchodzi za jeden z najbardziej doskonałych produktów tego typu dostępnych na rynku. Na tle innych rozwiązań wyróżnia się przede wszystkim doskonałą precyzją oraz niezwykłą delikatnością. To, w rękach doświadczonej kosmetyczki, pozwala na osiągniecie doskonałych efektów i zapewnienie maksymalnego komfortu podczas zabiegu.

Dzięki swoim właściwościom wosk Lycon może być stosowany nawet u osób z najbardziej wrażliwą i podatną na uszkodzenia skórą. Dyskomfort będzie jeszcze mniejszy, jeśli kosmetyczka przed aplikacją wosku użyje dedykowanego oleju, który zmniejszy prawdopodobieństwo podrażnień naskórka. To właśnie jego użycie jest jednym z najważniejszych czynników niezbędnych do zrozumienia przewagi, jaką Lycon ma nad innymi preparatami tego typu.

Wosk Lycon zapewnia ponadtodoskonałą skuteczność – świetnie chwyta nawet krótkie, 1-milimetrowe włoski.

Te zalety wosku Lycon sprawiły, że ten preparat zdobył ogromną popularność na całym świecie. Korzystają z niego kosmetyczki z ponad czterdziestu pięciu krajów, a on sam stanowi wyposażenie najwyższej klasy salonów urody i SPA. Wśród słynnych użytkowników wosky Lycon wymienić można między innymi Victorię Beckham, Beyonce, Kate Moss, Jennifer Lopez, Siennę Miller oraz Emily Blunt.

Niemalże bezbolesna depilacja woskiem Lycon. Jakie typy wyróżniamy?

Wosk Lycon dostępny jest w postaci różnych preparatów. Są to przede wszystkim:

Lycon Hot Wax – „standardowy” wosk Lycon, aplikowany na skórę nasmarowaną olejem. Po aplikacji bardzo szybko twardnieje, po czym można go usunąć – jeśli całą operację wykona doświadczona kosmetyczka, wszystko będzie niemal bezbolesne dla pacjentki. Szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku okolic bardzo wrażliwych na ból oraz uszkodzenia naskórka. Dlatego specjaliści stosują go przede wszystkim do depilacji twarzy, pach oraz miejsc intymnych;

Lycon Strip WAX – wosk opracowany przede wszystkim z myślą o depilacji miejsc nieco mniej wrażliwych na uszkodzenia powstałe podczas depilacji. Kosmetyczki używają go między innymi do przeprowadzania zabiegów w obrębie nóg i ramion. Po nałożeniu i zastygnięciu tworzy on cienką warstwę, która może zostać usunięta wraz z owłosieniem.

W zależności od tego, która partia ciała zostaje poddana depilacji i, co za tym idzie, jakiego wosku używa się w celu wykonania zabiegu, bezbolesna depilacja woskiem Warszawa może kosztować w granicach od niespełna 30 do 300 złotych.

Prawie bezbolesna depilacja. Czy każdy może poddać się zabiegowi?

Jak widać, lista zalet depilacji woskiem Lycon jest naprawdę długa. Warto więc zadać pytanie o to, czy jest to metoda dostępna dla każdego pacjenta. Niestety, jak się okazuje, istnieją przeciwwskazania sprawiające, że wykonanie zabiegu będzie niemożliwe lub co najmniej obarczone sporym ryzykiem wystąpienia powikłań. Tu wspomnieć należy przede wszystkim takie schorzenia, jak:

 • cukrzyca;
 • padaczka;
 • choroby i stany zapalne skóry – na przykład atopowe zapalenie skóry, egzemy czy niewygojone rany;
 • blizny powstałe w wyniku zagojeniu świeżych (poniżej trzech miesięcy) ran;
 • znamiona;
 • opuchlizna i obrzęki;
 • podrażnienia i oparzenia powstałe w wyniku ekspozycji na słońce;
 • nadwrażliwość skóry na depilację woskiem;
 • łuszczyca;
 • problemy ze zbyt niskim ciśnieniem tętniczym;
 • żylaki;
 • zmiany podskórne (na przykład guzki i zgrubienia), co do których rodzaju i natury nie ma pewności;
 • choroby wymagające leczenia retinoidami.

Depilacja woskiem Lycon może ponadto okazać ryzykowna w przypadku pacjentek w ciąży (zwłaszcza, jeśli do tej pory się jej nie poddawały) oraz osób, które do dwóch tygodni przed zabiegiem poddawały się złuszczaniu kwasami.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej