Strona główna » Biżuteria ze stali chirurgicznej – czy warto ją kupować?

Biżuteria ze stali chirurgicznej – czy warto ją kupować?

przez Redakcja
biżuteria ze stali chirurgicznej

Każdy na pewno słyszał o pojęciu “biżuteria ze stali chirurgicznej”. Można jednak zauważyć, że nie wszyscy do końca rozumieją czym się ona różni od zwykłych ozdób. Co oznacza więc pojęcie “stal chirurgiczna” i dlaczego powstaje z niej biżuteria?

Co to jest “stal chirurgiczna”?

Jest to rodzaj stali, którą używa się m.in. do tworzenia narzędzi chirurgicznych (stąd też sama nazwa), ale także w technikach niemedycznych, czyli piercing, tatuowanie. Materiał ten stosowany jest, gdy metal będzie miał stały kontakt ze skórą człowieka. Zaleca się go przy przekłuwaniu uszu, gdyż są mniejsze obawy o wywołanie reakcji alergicznej. Jest to właściwa opcja przede wszystkim dla dzieci, dla których sam proces jest dosyć niekomfortowy, a co dopiero komplikacje po nim wywołane problemami zdrowotnymi przez metal. Stal chirurgiczna jest odpowiednia dla każdego i nie ma do niej zastrzeżeń w użytkowaniu. Służy również tatuatorom, gdyż produkuje się z niej igły.

Po co robi się z niej biżuterię?

Biżuteria ze stali chirurgicznej jest przeznaczona przede wszystkim dla osób, które zmagają się z uczuleniami i nie mogą nosić np. kolczyków niewykonanych ze złota lub srebra (tzw. sztucznych). Dodatkowym atutem tych produktów jest ich cena i wytrzymałość. Wiele kobiet testowało samodzielnie ową biżuterię i są zgodne, że stal chirurgiczna to świetny materiał do ozdób. Niektóre osoby obawiają się o wygląd owych towarów. Nie ma jednak czego się bać, gdyż łatwo znaleźć kolczyki, czy też inne elementy wyrobów jubilerskich, o wielu kształtach i wymiarach, które są stworzone ze stali chirurgicznej i nie odstają wyglądem od standardowej biżuterii. Jest wiele stron specjalizujących się w produkowaniu takich ozdób, co pokazuje wzrost technologiczny rynku. Osoby borykające się z alergiami mogą zatem spokojnie wybrać kolczyki dla siebie. Nie będą musiały dzięki temu walczyć z problemami skórnymi, a przy tym zapłacą nieco mniej niż zwykle.

Czy materiał jest lepszy od złota lub srebra?

Śmiało można stwierdzić, że tak. Stal chirurgiczna jest odporna na korozję, nie będzie także czernieć. Inną zaletą biżuterii z tego tworzywa jest brak jakichkolwiek uszczerbków i obaw o zerwanie (w przypadku bransoletki lub naszyjnika). Da się również zauważyć, że tych produktów nie trzeba “specjalnie traktować”. Wystarczy odpowiednie przechowywanie, aby cieszyć się wyrobem dłużej. Kolczyki czy naszyjniki ze stali nie różnią się wyglądem od standardowych. Żeby zauważyć jakiekolwiek różnice trzeba naprawdę się na tym znać, więc dla znajomych i rodziny jest to niedostrzegalne. Jeśli zatem obawiasz się, że ktoś może dostrzec jakieś mankamenty to bez obaw, jest to niemożliwe. Wybierz stal chirurgiczną, aby samemu się przekonać, czy jest jakaś różnica w wykonaniu. Wystarczy poszukać w internecie zaufanego sklepu i można bez obaw zamówić, a później przetestować, czy faktycznie materiał ten jest tak dobry, jak wszyscy mówią.

Jak wygląda biżuteria ze stali chirurgicznej?

Biżuteria ta kojarzy się przede wszystkim z wyrobami ze złota, ale  znajdują się na rynku także produkty przypominające srebro. Ma prawie identyczny odcień i łatwo na pierwszy rzut oka się pomylić. Trzeba też wziąć pod uwagę, iż dzięki rozwojowi technologii na rynku dostępne są produkty o naprawdę różnych wykończeniach. Aktualnie możliwe jest wybranie biżuterii zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje. Można również znaleźć modele dla dzieci, gdyż to one częściej borykają się z problemami alergicznymi niż dorośli. Oprócz ceny i wyższej jakości, biżuteria ze stali nie odstaje od swojego “sztucznego” rodzeństwa. Na internecie można znaleźć np. kolczyki w kształcie piórek, zwierzątek, serduszek, ale również standardowe kółka lub perełki. Także wśród naszyjników jest duży wybór wzorów i wielkości, także każda osoba znajdzie coś dla siebie.

Jakie są rodzaje biżuterii z tego materiału?

W sklepach można znaleźć zarówno kolczyki i naszyjniki, jak i również bransoletki i pierścionki. Firmy skupiają się przede wszystkim na kolczykach, gdyż to one powodują najwięcej problemów. Produkty sztuczne powodują reakcje alergiczne, co wiąże się z nieprzyjemnymi problemami zdrowotnymi. Kolczyki są najpopularniejszą ozdobą, zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, przez co również czyni się je jednym z istotniejszych wyrobów do produkcji. Rzadziej produkuje się bransoletki czy naszyjniki ze stali chirurgicznej, gdyż po prostu nie są tak pożądane.

Czy warto wybrać biżuterię ze stali chirurgicznej?

Dla wielu kobiet ta opcja jest wręcz koniecznością. Stal chirurgiczna jest jedynym rozwiązaniem dla alergików. Gdy porównamy zalety i wady, to szybko możemy wywnioskować sens zakupu produktów ze stali chirurgicznej. Kolczyki z owego materiału nie powodują ropienia i nie barwią skóry, dzięki czemu są chętniej wybierane, nawet dla dzieci. Złoto i srebro są dodatkowo droższe i mniej odporne na problemy z rdzewieniem. Podsumowując, jeśli zastanawiasz się nad zakupem biżuterii, wybierz tą ze stali chirurgicznej. Nie będzie obaw o reakcje alergiczną i o zepsucie, czy też zerwanie np. wisiorka.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej