Strona główna » Podstawowe wyposażenie stanowiska manicurzystki

Podstawowe wyposażenie stanowiska manicurzystki

przez Redakcja
wyposażenie stanowiska manicurzystki

Salony kosmetyczne i mobilne stylistki muszą inwestować w niezbędne wyposażenie – jak meble, dobrej jakości oświetlenie, lampy do utwardzania paznokci, frezarka i szereg drobnych akcesoriów – jak waciki bezpyłowe czy pilniki. Co musi znaleźć się na wyposażeniu stanowiska do stylizacji paznokci?

Urządzenia i sprzęty do manicure

Wyposażenie pojedynczego stanowiska do manicure obejmuje meble, oświetlenie, profesjonalne urządzenia, meble oraz drobne akcesoria. W profesjonalnym salonie powinny one być wydajne, jak najlepszej jakości, wytrzymałe i funkcjonalne. Do okazjonalnego czy domowego zastosowania można wybrać sprzęt prostszy i tańszy. Wybór akcesoriów jest ogromny i skompletowanie wszystkiego nie stanowi problemu.

Podstawa wyposażenia. Wyposażenie obejmuje m.in. biurko do manicure, wygodny fotel, oświetlenie, lampę do utwardzania stylizacji, pochłaniacz pyłu, półkę na lakiery, ale także wiele innych drobnych akcesoriów i kosmetyków, jak waciki bezpyłowe, zestawy pilników, krem do rąk i paznokci czy blok polerski.

Lakiery. Idealna stylizacja nie jest możliwa bez topu, bazy, cleanera, ale też lakierów. Do wyboru są najróżniejsze rodzaje i kolory. Lakiery hybrydowe zapewnią naturalny efekt, wspaniały połysk i efekt mokrych paznokci. Prawidłowo wykonana hybryda dobrej jakości lakierem utrzyma się na paznokciach około 3 tygodni, a głównym powodem powtórzenia zabiegu będzie nieestetyczny odrost.

Dobre oświetlenie. Zapewnia odpowiedni komfort pracy i pozwala na pracę w optymalnych warunkach. Do wyboru są lampy z regulowaną wysokością, gdyż są najwygodniejsze w użytkowaniu. Wybrane modele oświetlają dłonie, co ułatwia stylistyce staranne wykonywanie zabiegu, m.in. precyzyjnych zdobień.

Frezarka. Wielofunkcyjne urządzenie z zestawem frezów pozwala na różne możliwości – można skrócić paznokcie, nadać im kształt, zdjąć hybrydę, wypolerować paznokcie, usunąć martwy naskórek itd. Weź pod uwagę jej moc, obroty, wagę i ergonomiczny uchwyt. Od rodzaju i mocy frezarki zależy końcowy efekt.

Lampa UV lub LED. Ważnym elementem jest lampa – model o niskiej mocy sprawdzi się w domu, ale do salonu muszą to być urządzenia o co najmniej 54W, ergonomiczne i wydajne. Najlepsze są LED-owe, gdyż są nowocześniejsze.

Inne akcesoria do manicure. Równie ważne są drobne akcesoria – jak m.in. bazy i topy, pilniki o różnej ziarnistości, kopytka i drewniane patyczki do odsuwania skórek, waciki bezpyłowe, pędzelki do zdobień, oliwka nawilżająca, maseczki i rękawiczki jednorazowe i wiele innych.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej