Strona główna » Plastyka powiek – jak przebiega zabieg i jakie daje efekty?

Plastyka powiek – jak przebiega zabieg i jakie daje efekty?

przez Redakcja
plastyka powiek

Opadające powieki mogą mieć różne powody. Czasem nadmiar skóry w okolicach oczu towarzyszy komuś od urodzenia, innym razem wraz z wiekiem skóra traci swoją elastyczność i zaczyna opadać, tworząc wrażenie ciągłego zmęczenia i zawężając pole widzenia. Wiele osób, które dotyka ten uporczywy problem, rozważa lub przynajmniej rozważało w przeszłości plastykę powiek. Na jakie efekty można liczyć, poddając się temu zabiegowi? Komu może on pomóc i jak przebiega?

Komu może pomóc plastyka powiek?

Plastyka powiek będzie rozwiązaniem dla osób, które od urodzenia borykają się z nadmiarem skóry w okolicach oczu. Pomoże ona także wtedy, gdy przyczyną opadających powiek jest niewydolność mięśnia powieki górnej. Dobrze wykonana plastyka powiek będzie także sposobem na odmłodzenie wyglądu swojej twarzy, gdy w wyniku starzenia skóra w okolicach oczu straciła swoją jędrność. Ponieważ każda sytuacja jest wyjątkowa, warto skonsultować się ze specjalistą i to z nim omówić wpływ plastyki powiek w konkretnym przypadku.

Warto pamiętać, że opadające powieki to nie tylko problem natury estetycznej – wpływa on także na samopoczucie osoby, którą dotyka, jej zakres widzenia, może powodować bóle głowy i obniżać pewność siebie. Skoro znaleziono rozwiązanie na tego typu problemy, dlaczego miałoby się z niego nie skorzystać? Zabieg, który trwa zazwyczaj koło godziny czasu, jest w stanie widocznie wpłynąć na wygląd zewnętrzny twarzy i samopoczucie osoby, która dotychczas borykała się z problemem opadających powiek.

Przebieg zabiegu plastyki powiek

Plastyka powiek to zabieg, który wykonuje się w znieczuleniu miejscowym lub w uzasadnionych przypadkach w krótkim znieczuleniu ogólnym. Wszystko zaczyna się od wykonania precyzyjnego nacięcia i usunięcia problematycznego nadmiaru skóry w okolicach oczu. Następnie za pomocą lasera obkurcza się poddawane zabiegowi miejsca i wykonuje plastykę mięśni w tych okolicach.

Zakres zabiegu zawsze dokładnie omawia się z pacjentem jeszcze przed jego rozpoczęciem. Pacjent może dopytać o jego przebieg i sam określić, jakich efektów spodziewa się po jego wykonaniu. Każda sytuacja jest inna, zatem odpowiednie konsultacje poprzedzające zabieg pomagają precyzyjnie określić problem i uzgodnić z pacjentem sposób działania. Najkrótszy czas wykonywania zabiegu to około 45 minut, jednak w wymagających przypadkach może on przedłużyć się nawet do dwóch godzin. Wszystko zależne jest od indywidualnej sytuacji pacjenta, konkretnego defektu powiek i jego rozległości.

Po zabiegu przez około tydzień okolice oczu mogą być napuchnięte i mieć siny kolor. Po upływie tego czasu zdejmuje się szwy i zwykle po dwóch tygodniach od zabiegu widać już jego pełne efekty. Do tego czasu najlepiej jest pozostać w domu, aby uniknąć podrażnienia wrażliwych okolic oczu i zbędnych pytań ze strony otoczenia.

Plastyka powiek a efekty zabiegu

Najważniejszym efektem plastyki powiek jest zlikwidowanie ich opadania i usunięcie kłopotliwego nadmiaru skóry w okolicach oczu. Przez ten właśnie efekt cała twarz wygląda znacznie młodziej, a pacjent odzyskuje pewność siebie. Chociaż przez pierwsze dwa tygodnie radzi się, aby ze względu na obrzęk i zasinienie pozostać w domu i odpocząć po zabiegu, po upływie tego czasu okolice oczu nabierają zupełnie nowego wyglądu. Plastyka powiek wpływa także na zakres widzenia, przez co poprawia samopoczucie pacjentów i likwiduje pojawiające się czasem uporczywe bóle głowy. Kontur oczu wygląda znacznie młodziej, a ponieważ oczy są wyjątkowo ważną częścią twarzy, cały wygląd zewnętrzny osoby, która poddała się zabiegowi plastyki powiek, znacznie się zmienia.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej