Strona główna » Karboksyterapia pod oczy – jak wygląda zabieg i ile kosztuje?

Karboksyterapia pod oczy – jak wygląda zabieg i ile kosztuje?

przez Redakcja
Karboksyterapia pod oczy

Nieestetyczne cienie i worki pod oczami to prawdziwa zmora wielu osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Niekiedy jest to efekt nieprzespanej nocy i zmęczenia, często jednak przypadłość ta towarzyszy nam na co dzień. Wówczas trudne i niezwykle uciążliwe jest skuteczne ukrycie mankamentów pod grubą warstwą makijażu. Powoduje to, iż ciągle wyglądamy na zmęczonych i traci na tym cała nasza twarz, wyglądając po prostu nieatrakcyjnie. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna ma skuteczne sposoby na takie niedoskonałości. Tych spod oczu pozwoli pozbyć się karboksyterapia. Sprawdźmy na czym polega ten zabieg oraz jaka jest jego cena.

Karboksyterapia- nowoczesna metoda z wykorzystaniem dwutlenku węgla

Skóra pod oczami jest wyjątkowo delikatna, cienka, a tym samym podatna na szkodzące jej czynniki zewnętrzne. Ponadto musi również sprostać pracy mięśni mimicznych- szczególnie tych odpowiedzialnych za ruch gałek ocznych i powiek. Oczywiście bardzo ważna jest codzienna pielęgnacja okolic oczu, stosowanie odpowiednich preparatów kosmetycznych, masowanie ich okolic, a także odpowiednia dawka snu.

Jednak niekiedy to nie wystarcza i z czasem pojawiają się coraz wyraźniejsze zasinienia oraz charakterystyczne worki pod oczami, które wpływają niekorzystnie na nasz wygląd i samopoczucie. Skutecznym sposobem na pozbycie się powyższych problemów jest karboksyterapia pod oczy, a więc nowoczesny zabieg z wykorzystaniem dwutlenku węgla, uważany obecnie za najskuteczniejszą metodę usunięcia oznak upływającego czasu spod oczu.

Karboksyterapia- czym jest i jak wygląda zabieg?

Karboksyterapia to mało inwazyjny zabieg, który skutecznie radzi sobie z cieniami oraz wszelkimi innymi niedoskonałościami skóry w obrębie oczu. Polega na podskórnym lub śródskórnym wprowadzeniu- przy pomocy specjalistycznego urządzenia i niezwykle cienkiej igły i w precyzyjnie określonych ilościach- medycznego dwutlenku węgla. Działanie to sprawia, że dochodzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych, a dzięki temu zwiększenia cyrkulacji krwi, bogatej w tlen oraz wartości odżywcze. Limfa krąży szybciej, co eliminuje obrzęki oraz zapewnia efekt odmłodzenia skóry w okolicach oczu. Ponadto wprowadzenie dwutlenku węgla skutkuje wywołaniem kontrolowanego stanu zapalnego, przez co tkanki zmuszane są do odbudowy, a także produkcji nowego kolagenu i elastyny, odpowiedzianych za elastyczność skóry.

Zabieg karboksyterapii trwa kilkanaście minut i jest niemal bezbolesny- pacjent może odczuwać wyłącznie delikatne rozpieranie, szczypanie lub mrowienie. Metoda ta nie bez powodu zyskała miano leczenia „cudownym gazem”, gdyż daje ono doskonałe efekty, przy czym jest niezwykle bezpieczne, bez wystąpienia działań niepożądanych. Polecany jest więc osobom, które bezskutecznie walczą z workami i cieniami pod oczami, a także u których pojawiły się pierwsze zmarszczki statyczne czy poduszeczki tłuszczowe w obrębie oczu. Warto zaznaczyć także, że jest to zabieg odpowiedni dla każdego rodzaju skóry. Dzięki niemu zyskujemy efekt znacznego rozjaśnienia okolic oczu oraz zmniejszenia obrzęków, które dotychczas wpływały negatywnie na nasz wygląd i powodowały pewien dyskomfort.

Ile kosztuje zabieg karboksyterapii pod oczy?

Karboksyterpia to zabieg, którego pierwsze efekty możemy zauważyć tuż po jego przeprowadzeniu. Jednak by uzyskać prawdziwie satysfakcjonujące rezultaty, konieczne jest wykonanie serii zabiegów- zwykle jest ich 5-10, w odstępach około dwóch tygodni. Ilość potrzebnych zabiegów jest bardzo indywidualną kwestią i zależy od predyspozycji, a także oczekiwań danej osoby. Ostateczne efekty widoczne będą po upływie około 3 miesięcy, gdyż tyle trwa proces całkowitej odbudowy skóry.

Cena karboksyterapii jest bardzo przystępna- w Klinice Dr Szczyta koszt pojedynczego zabiegu wynosi 150 PLN. To stosunkowo niewiele jak na zabieg, który skutecznie likwiduje niedoskonałości oraz znacznie poprawia kondycję skóry w obrębie naszych oczu. Tym bardziej, że możemy liczyć na efekty utrzymujące się przez dość długi czas, które w każdym momencie możemy poprawić, powtarzając zabieg.

Karboksyterapia pod oczy to coraz popularniejszy zabieg. Dzięki niemu znów możemy poczuć się pięknie, świeżo i młodo, zaś nasze oczy zyskają prawdziwego blasku, o którym od dawna marzyliśmy.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej