Strona główna » Dobre widzenie i atrakcyjny wygląd, czyli jak przebiega wizyta u optyka?

Dobre widzenie i atrakcyjny wygląd, czyli jak przebiega wizyta u optyka?

przez Redakcja
Dobre widzenie i atrakcyjny wygląd, czyli jak przebiega wizyta u optyka?

Dobry wzrok zapewnia prawidłowe funkcjonowanie, odbieranie obrazu oraz umożliwia wykonywanie codziennych czynności. Niestety nie każdy może się nim pochwalić. W takiej sytuacji konieczna jest korekta wzroku poprzez okulary bądź soczewki, a za ich odpowiedni dobór po wstępnej analizie lekarskiej odpowiedzialny jest optyk. Posiadacze wszelkich wad wzroku są stałymi gośćmi salonów optycznych. Pozostaje pytanie – jak zatem wybrać ten właściwy?

Co oferuje salon optyczny?

  • szeroki wybór soczewek kontaktowych: coraz częściej wybierane ze względu na wygodę oraz obraz jaki zapewniają. 
  • pomoc w doborze oprawek okularów: wykwalifikowana obsługa zatrudniona w optyku zapewnia profesjonalny dobór oprawek do indywidualnych potrzeb klienta, często w oparciu o symulacje komputerowe. 
  • usługi z zakresu diagnostyki problemów widzenia: w nowoczesnych salonach optycznych poza standardowym wyborem okularów możliwa jest konsultacja z lekarzem okulistą bądź
  • optometrystą
  • , który wykonuje na miejscu badanie wzroku, z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu. 

Duże miasta wojewódzkie, takie jak Gdańsk czy Kraków zaopatrzone są w dużą ilość salonów optycznych, oferujących kompleksowe usługi, dlatego też znalezienie odpowiedniego miejsca nie powinno stanowić problemu, a właściwy optyk to gwarancja sukcesu.

Oprawki kontra soczewki – co wybrać?

Zarówno tradycyjne okulary, jak i soczewki kontaktowe mają swoich zwolenników i przeciwników. Te pierwsze zdecydowanie sprawdzą się dla miłośników awangardy i wyrażania własnego stylu, ponadto są łatwe w użytkowaniu i możliwe do zakładania oraz ściągania w dowolnym momencie. Z kolei soczewki są komfortowe w noszeniu, nie zaburzają pola widzenia, a także będą dobrym wyborem dla osób lubiących minimalizm na twarzy. 

Jednoznaczne stwierdzenie, które z dwóch wymienionych są lepsze jest trudne i powinno być podyktowane własnymi oczekiwaniami. W podjęciu decyzji może okazać się pomocny specjalista optyk.

Czym kierować się przy wyborze oprawek do okularów?

Pierwszym kryterium, jakie powinno być wzięte pod uwagę przy wyborze właściwego modelu okularów jest kształt twarzy. Ważne, aby po ich założeniu okulary komponowały się z buzią, nie zaburzając jej proporcji. Zatem do twarzy okrągłej, o łagodnych rysach świetnie sprawdzą się wyraziste okulary o podłużnych bądź geometrycznych oprawkach, natomiast w przypadku twarzy trójkątnej lub kwadratowej dobrym wyborem będą bardziej opływowe kształty oprawek, które załagodzą wyraziste cechy twarzy. Owalny typ buzi jest najbardziej pożądanym, nie bez powodu, bowiem w jego przypadku panuje pełna dowolność i doskonale będzie komponować się z każdym, nawet najbardziej wymyślnym kształtem oprawek. 

Kolorystyka oprawek oraz ostateczny ich kształt powinny być uzależnione od odcienia skóry, koloru włosów oraz oczu, aby naturalnie współgrały z nimi, nie tworząc sztucznego efektu. Odpowiednie dobranie okularów przez optyka to nie tylko lepsze widzenie, ale i modowy akcent, który jest uzupełnieniem codziennego stylu.

Artykuł powstał przy współpracy z salonem optycznym z Krakowa: Optyk Kraków DP Prestige | Okulary, soczewki, badanie

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej