Strona główna » Gdy na wakacjach pogoda zawodzi…

Gdy na wakacjach pogoda zawodzi…

przez Redakcja
wakacje

Wyjeżdżając na wakacje zazwyczaj liczymy na ładną pogodę. Niezależnie od tego, czy planujemy urlop nad morzem, w górach, w europejskiej stolicy czy na pojezierzu. Zarówno plażowanie, jak i górskie wędrówki czy biwakowanie nad jeziorem sprawia najwięcej frajdy gdy świeci słońce. Niestety na pogodę nie mamy wpływu. Jak więc przygotować się na wypadek złych warunków atmosferycznych?

Odpowiednia odzież i obuwie

Peleryna przeciwdeszczowa powinna zawsze być obecna w naszym wakacyjnych bagażu. Nie waży dużo, a może uratować nas w kryzysowej sytuacji. Przydadzą się także kalosze i parasol. Jeżeli na wakacje jadą z nami dzieci, z pewnością ucieszą się z możliwości skakania po kałużach. Aby nie narażać ich jednak na przemoknięcie i zmarznięcie, musimy wyposażyć je w odpowiedni strój. Planując dłuższe wędrówki warto zabrać ze sobą specjalną wodoodporną odzież sportową. Długotrwałe noszenie mokrych ubrań, oprócz tego, że jest po prostu nie przyjemne, może mieć konsekwencje zdrowotne. A jeżeli już o tym mowa…

Apteczka na wypadek przeziębienia

Przeziębienie to jedna z powszechniejszych chorób wirusowych na świecie. Wychłodzenie organizmu, np. na skutek przebywania w niskiej temperaturze lub chodzenia w przemokniętych ubraniach, predysponuje do zachorowania. Już przy pierwszych objawach przeziębienia warto sięgnąć po Quixx Grip-protect. Jest to spray do nosa dostępny bez recepty. Tworzy specjalną powłokę ochronną w jamie nosowej oraz na błonie śluzowej jamy ustnej i gardła, która stanowi barierę dla wirusów. Dzięki temu ogranicza wnikanie drobnoustrojów i przeciwdziała rozwojowi choroby. Kiedy infekcji towarzyszą objawy takie jak ból głowy czy podwyższona temperatura ciała, warto sięgnąć po leki działające objawowo, takie jak paracetamol czy NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne).

Atrakcje pod dachem

Brzydką pogodę można wykorzystać na odwiedzenie okolicznych muzeów. To szansa na poznanie historii regionu w którym się przebywa. Osoby lubiące aktywność fizyczną mogą spędzić czas w parku wodnym, parku trampolin, na wrotkarni czy na ściance wspinaczkowej. Na deszczowy dzień można też zaplanować zakupy pamiątek i wyrobów regionalnych. Dla wielu osób to i tak obowiązkowy punkt każdego wyjazdu.

Rozrywka dla najmłodszych

Prawdopodobnie największym wyzwaniem jest zorganizowanie zajęcia dla dzieciaków. Warto na wyjeździe mieć ze sobą rodzinne gry planszowe, puzzle lub artykuły plastyczne. Własnoręcznie uwieczniony na rysunku zachód słońca nad morzem może być świetną pamiątką do rodzinnego albumu z wakacji. Kreatywnym zajęciem będzie także wyklejanie obrazków z muszelek, piasku i patyczków znalezionych na plaży. Kolejna propozycja to lepienie z plasteliny lub modeliny. Innym sposobem na wspólne spędzenie czasu w hotelu jest oglądanie filmu familijnego.

Wspólne gotowanie

Jeżeli wynajęty apartament ma aneks kuchenny, można pomyśleć o wspólnym przygotowaniu posiłku z regionalnych składników. Gotowanie z przyjaciółmi lub rodzinną może okazać się nie lada atrakcją, a próbowanie nowych smaków to nieodłączny element udanych wakacji.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej