Strona główna » Gdzie szukać pomocy w przypadku zaburzeń nerwicowych?

Gdzie szukać pomocy w przypadku zaburzeń nerwicowych?

przez Redakcja
Gdzie szukać pomocy w przypadku zaburzeń nerwicowych?

Zmagasz się z zaburzeniami nerwicowymi? A może chcesz pomóc bliskiej osobie? W tym poradniku przeczytasz, gdzie warto szukać wsparcia. Dowiedz się więcej, a z łatwością zatroszczysz się o komfort życia.

Czym są zaburzenia nerwicowe?

Mowa tu o grupie zaburzeń psychicznych o różnych objawach i nasileniu. Według szacunków, ich symptomy mogą dotyczyć nawet 8 milionów Polaków. Najczęściej są to osoby w wieku 25-45 lat. Warto zaznaczyć, że symptomy fizyczne mogą przypominać inne stany, przez co zmagający się z nerwicą często odwiedzają kardiologa, gastrologa czy neurologa, a specjaliści nie znajdują podstaw do wystawienia diagnozy i kierują pacjentów do psychologa, który wystawia prawidłową diagnozę. 

Najczęstsze objawy zaburzeń nerwicowych dotyczą lęku uogólnionego, problemów z pamięcią czy koszmarów sennych. Niekiedy pojawia się również oderwanie od rzeczywistości czy nadpobudliwość. Ponadto osobom z nerwicą może towarzyszyć ciągłe zmęczenie, kołatanie serca, uczucie niepokoju oraz migrena. Symptomy te często powodują wycofywanie się z relacji społecznych. 

Jeżeli podejrzewasz, że zaburzenia nerwicowe mogą dotyczyć Ciebie lub bliskich, nie czekaj. Ignorowanie symptomów może je znacznie pogłębić. Najlepiej skorzystać z usługi psychologa online, którą oferuje Sieć Klinik Psychologiczno-Psychiatrycznych PsychoMedic. W ten sposób łatwo uzyskasz pomoc bez wychodzenia z domu. Dołącz do wielu zadowolonych pacjentów, którzy dziś mogą cieszyć się komfortem życia na wysokim poziomie. 

Przyczyny zaburzeń nerwicowych

Przyczyny zaburzeń nerwicowych są przeróżne. Specjaliści bardzo często wskazują na wrodzone cechy charakteru, czynniki społeczne (sytuację zawodową i rodzinną), traumatyczne sytuacje z przeszłości lub przebyte urazy psychiczne. Kolejny ważny czynnik to przemęczenie.

Nie jest tajemnicą, że duży wpływ na pojawianie się zaburzeń nerwicowych ma również stres w pracy czy szkole. Na szczęście eksperci z Sieci Klinik Psychologiczno-Psychiatrycznych PsychoMedic do każdego przypadku podchodzą w indywidualny sposób i zawsze proponują efektywne metody terapii.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy?

Brak odpowiedniej reakcji na zaburzenia może sprawić, że epizody lękowe będą pojawiać się częściej. Osoby, których dotykają te problemy, tracą radość życia i nie mogą poświęcać się swoim pasjom oraz cieszyć się kontaktem z przyjaciółmi. Natomiast młodym pacjentom trudno przygotowywać się do szkolnych sprawdzianów, co skutkuje niskimi stopniami.

Pamiętaj, że doświadczony specjalista przeprowadzi dokładny wywiad i na tej podstawie wdroży bardzo skuteczną terapię. Dziś z zaburzeniami nerwicowymi przy wsparciu psychologa można sobie łatwo poradzić. Jeśli chcesz wreszcie zapomnieć o problemach i cieszyć się tak potrzebnym w życiu spokojem, umów się ze specjalistą, który zadba o Twoje zdrowie psychiczne. Na stronie Sieci Klinik Psychologiczno-Psychiatrycznych PsychoMedic znajdziesz kontakt wyłącznie do najlepszych ekspertów.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej