Strona główna » Gładka i piękna skóra. Jaki depilator wybrać?

Gładka i piękna skóra. Jaki depilator wybrać?

przez Redakcja

Wciąż szukasz sposobu na pozbycie się niechcianego owłosienia – i to jak najskuteczniejszego, bezbolesnego i niepowodującego podrażnień? Maszynki do golenia dają krótkotrwały efekt, kremy mogą spowodować wysypkę, a wosk jest dobrym rozwiązaniem tylko dla osób wyjątkowo odpornych na ból. Nie musisz jednak porzucać marzenia o gładkiej skórze. Z pomocą przyjdzie Ci depilator, niewielkie urządzenie dające naprawdę spektakularne rezultaty.

Rodzaje depilatorów

Do wyboru masz tradycyjny depilator mechaniczny oraz nowoczesny depilator świetlny. Łączy je jedno: skutecznie usuwają niechciane owłosienie, pozwalając Ci cieszyć się gładką skórą przez wiele tygodni. A czym te dwa urządzenia się od siebie różnią? Jak działają? I dlaczego faktycznie warto je mieć? Wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu.

Zobacz polecane depilatory z neo24.

Depilator mechaniczny

Depilator mechaniczny to urządzenie posiadające ruchomą głowicę z pęsetami albo dyskami, które chwytają i wyrywają włoski. Dla kobiet z gęstym owłosieniem poleca się bardziej precyzyjne depilatory dyskowe, natomiast panie, które mają rzadkie i cienkie włoski, mogą sięgnąć po depilator z pęsetami. Jeśli zmagasz się z alergią, koniecznie wybierz urządzenie z dyskami ceramicznymi. Upewnij się też, że posiada kilkustopniową regulację prędkości.

Depilator mechaniczny pozwala nam zapomnieć o niechcianym owłosieniu nawet na kilka tygodni, a odrastające włoski są cieńsze i rzadsze. Do tego nie kosztuje dużo – ceny podstawowych modeli zaczynają się już od 20 zł. Niestety, sam zabieg depilacji nie jest bezbolesny, dlatego wyjątkowo wrażliwe osoby powinny zaopatrzyć się w masujące lub chłodzące nakładki, które przyniosą widoczną ulgę. Depilator mechaniczny może też spowodować podrażnienia, dlatego konieczne jest odpowiednie nawilżenie skóry.

Depilator świetlny

Depilator świetlny to nowoczesne urządzenie przeznaczone dla kobiet, którym zależy nie tylko na długotrwałym efekcie, ale również bezbolesnym przebiegu depilacji. Jest bezpieczny i nie powoduje podrażnień. Jak to możliwe? Wiązka światła, którą generuje urządzenie, wnika w głąb skóry, niszcząc cebulki włosów. A potem możesz cieszyć się gładką skórą przez kilka tygodni – po tym czasie zabieg należy powtórzyć. Włoski odrastają o wiele słabsze, a z czasem w ogóle przestają rosną.

Czy depilator świetlny ma jakieś wady? Dla niektórych bez wątpienia jest to jego koszt – ceny takich urządzeń wynoszą zwykle powyżej 1000 zł. Zabieg trwa też dość długo, nie zrobi się tego rano w pośpiechu, należy wygospodarować na to trochę więcej czasu.

Zanim dokonasz zakupu, koniecznie sprawdź, czy nie masz żadnych przeciwwskazań do stosowania takiego depilatora. Nie mogą z niego korzystać kobiety w ciąży i karmiące, osoby z rozrusznikami serca lub metalowymi implantami, a także chorzy na cukrzycę, epilepsję, łuszczycę czy choroby nowotworowe. Nie usatysfakcjonuje też kobiet z delikatnym i jasnym owłosieniem – efekty będą wówczas znikome.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej