Strona główna » Ile kosztuje wybielanie zębów?

Ile kosztuje wybielanie zębów?

przez Redakcja
wybielanie zębów

Nawet jeśli właściwie dbamy o higienę zębów, mogą one z upływem lat zmieniać kolor. Pojawiają się na nich przebarwienia powodowane przez picie kawy czy herbaty, czerwonego wina, spożywanie posiłków zawierających barwniki lub palenie papierosów. Dlatego wybielanie zębów u dentysty zyskało w ostatnich latach sporą popularność. Efekt wizyty w gabinecie stomatologicznym i profesjonalnego wybielenia zębów jest natychmiastowy i długotrwały.

Ile kosztuje wybielanie domowym sposobami?

Wiele osób próbuje zmienić odcień przebarwionych zębów w domowym zaciszu. Do najczęściej wybieranych przez nie metod należą:

Stosowanie pasków wybielających

Paski wybielające dostępne są w aptekach i nasączone substancją aktywną jak nadtlenek wodoru w niewielkim stężeniu. Nakłada się je na łuki zębowe, na około pół godziny. Mogą one kosztować, w zależności od producenta, od 20 do 90 zł;

Stosowanie past wybielających

Pasty także zawierają nadtlenek wodoru oraz substancje ścierne, jak węglan wapnia i tlenek krzemu. Jest to najtańszy sposób na wybielenie zębów, bo kosztują one zazwyczaj od 10 do 40 zł.

Wybielanie zębów w domu jest tańsze niż wizyta w gabinecie stomatologicznym, ale może również być niebezpieczne dla zdrowia. Zbyt częste lub zbyt długie stosowanie past wybielających może uszkodzić szkliwo, które staje się nadwrażliwe na temperaturę pokarmów.

Stomatolodzy odradzają także stosowanie tradycyjnych metod wybielania, jak szorowanie i płukanie jamy ustnej sodą, solą, sokiem z cytrusów lub węglem leczniczym. Wszystkie te metody są zbyt inwazyjne dla szkliwa. Mogą powodować jego porysowanie lub uszkodzenie, demineralizację lub doprowadzać do zbyt kwaśnego odczynu jamy ustnej, który sprzyja dalszym uszkodzeniom.

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym

Wybielanie zębów w gabinecie, choć droższe, jest jednak znacznie efektywniejsze, długotrwałe, a przede wszystkim bezpieczne dla zdrowia pacjenta. W zależności od stanu uzębienia stomatolog dobierze optymalny sposób wybielania zębów, uzależniony od stanu zdrowia pacjenta, charakteru przebarwień, a także czynników finansowych.

Zabieg wybielania może być poprzedzony profesjonalnym czyszczeniem zębów jak skaling i piaskowanie. W trakcie czyszczenia dentysta wykonuje zabiegi doprowadzające do usunięcie miękkiej płytki bakteryjnej i kamienia nazębnego, a następnie piaskuje oraz poleruje zęby. Koszt takiego czyszczenia to 350 zł.

W klinikach stomatologicznych stosowane są następujące metody wybielania zębów:

Metoda nakładkowa

Stosowane przy niedużych przebarwieniach polega na przygotowaniu specjalnie dopasowanej nakładki dla pacjenta. Przez 2-4 tygodni aplikuje się na nią żel wybielający i zakłada na zęby w dzień lub w nocy. Zostają one wybielone dzięki temu na całej powierzchni, a efekt takiego zabiegu utrzymuje się nawet przez dwa lata. Można go co jakiś czas powtarzać, stosując tzw. kuracje przypominające, w trakcie których używa się nakładek przez 1-2 noce. Warto jednak pamiętać, że aby podtrzymać efekt, należy we właściwy sposób dbać o higienę jamy ustnej. Konieczne jest także rozstanie się z nałogiem nikotynowym przez palaczy.

Wybielanie lampą – metoda beyond

Zabieg polega na nałożeniu przez stomatologa specjalnego żelu na zęby pacjenta i ich naświetlenie, co aktywuje cząsteczki nadtlenku wodoru. Cały zabieg trwa ok. 1-1,5 godziny, a jego efekt jest natychmiast widoczny i estetyczny, dzięki dostosowaniu poziomu wybielenia do naturalnego odcienia zębów.

Koszt wybielania zębów lampą ZOOM to około 1700 zł, przy czym cena powinna obejmować zarówno wybielanie zębów w gabinecie, jak i nakładki przygotowane dla utrwalenia osiągniętego rezultatu.

Natychmiastowy efekt, krótki czas trwania zabiegu, bezpieczeństwo, nieinwazyjność i długotrwały rezultat działań to najważniejsze zalety wykonywania wybielania zębów u dentysty. Warto wybrać je więc dla własnego zdrowia oraz satysfakcji.

Gdzie wykonać profesjonalne wybielanie zębów?

W klinice stomatologicznej Warsaw Dental Center można wykonać zarówno profesjonalne czyszczenie zębów, jak i ich wybielanie metodą dobraną odpowiednio dla pacjentów po przeprowadzeniu z nimi wywiadów i ocenie stanu uzębienia. W kompleksowej ofercie pacjenci mogą skorzystać z wybielania lampą w gabinecie oraz nakładek, które wzmacniają osiągnięty efekt.

Dodatkową usługą jest oferowany w Warsaw Dental Center specjalny catering, tzw. biała dieta, którą warto stosować w trakcie zabiegu wybielania oraz bezpośrednio po nim. Zapobiega ona powstawaniu przebarwień i wydłuża zachowanie osiągniętego efektu wybielania.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej