Przedwczesny wytrysk uprzykrza życie wielu mężczyznom. To dość wstydliwy problem, lecz można go skutecznie wyleczyć! Jak? Podpowiadamy w artykule!
Przedwczesny wytrysk – kogo dotyczy ten problem?
Można pomyśleć, że przedwczesny wytrysk dotyczy w większości młodych mężczyzn, którzy dopiero wkraczają w inicjację seksualną. Jak się okazuje, wcale tak nie jest, bo problem ten dotyka 20%, a nawet 30% mężczyzn w różnych wieku. Jeśli i my go mamy, nie powinniśmy się załamywać, ponieważ są sposoby na to, by go opóźnić, czerpiąc większą przyjemność ze stosunku seksualnego.
Czasem nie potrzeba leczenia farmakologicznego, bo przedwczesny wytrysk może na przykład wynikać z zapalenia gruczołu krokowego. Niekiedy też wystarczą ćwiczenia, które pomogą opróżnić wytrysk. Jeśli to nie pomoże, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy, bo konsultacja z lekarzem na leki na przedwczesny wytrysk może być tu niezbędna.
Kluczowe, by poznać przyczynę
Diagnoza jest bardzo ważna, także w przypadku przedwczesnego wytrysku. Jak przekonują lekarze, dość często jest on uwarunkowany genetycznie, może mieć też związek z psychiką. Niezależnie od tego, jak jest w naszym przypadku, warto przed rozpoczęciem przyjmowania leków wybrać się do seksuologa lub urologa. Specjalista określi, co jest podłożem problemu, wskazując najlepsze sposoby, aby sobie z nim poradzić.
Być może nie obejdzie się bez środków farmakologicznych, choć niekiedy nie trzeba stosować leków, bo najlepsze rezultaty przynosi psychoterapia. Zdecydowanie odradzamy stosowania leków we własnym zakresie, bez konsultacji z lekarzem. Tym bardziej nie kupujmy żadnych specyfików w internecie. Zamiast pomóc, mogą raczej zaszkodzić.
Naturalne techniki, które mogą pomóc
Niekiedy naturalne metody są najlepsze – tak też może być w przypadku przedwczesnego wytrysku. Warto je wypróbować! Oto najpopularniejsze z nich:
- Pierwsze ćwiczenie polega na wykonywaniu powolnych, zmysłowych ruchów podczas uprawiania seksu, które pozwalają utrzymać erekcję. Poziom pobudzenia jednak nie może być za wysoki, żeby nie doszło do wytrysku. Najważniejszy jest tutaj miarowy, spokojny oddech, bo to od niego zależy, jak bardzo podnieceni będziemy. W ten sposób łatwiej nam będzie zapanować nad przedwczesnym wytryskiem.
- To nie jedyna metoda, by poprawić swoje życie seksualne. W kolejnej kluczowe jest to, by unieść biodra i wycofać się z pochwy, kiedy czujemy, że nachodzi wytrysk. Ważne, aby wytrzymać w tej pozycji przez jakiś czas – wystarczy kilka sekund. Istotne, by nie myśleć o własnej przyjemności, lecz skupić na tym, by partnerce było dobrze.
- Trzeci ze sposobów nie jest zbyt łatwy do wykonania, lecz wielu mężczyznom pomaga. Jeśli chcemy spowolnić wytrysk, podczas stosunku uciskajmy palcem wskazującym oraz środkowym miejsce między odbytem a kroczem. Róbmy tak przez około 3-4 minuty.
Jak może pomóc lekarz?
Bardzo często nie obejdzie się bez wizyty u seksuologa lub urologa, gdyż konsultacje lekarskie dla mężczyzn są w tym wypadku najistotniejsze, by określić dokładnie źródło problemu i adekwatnie zareagować. Po przeprowadzeniu wywiadu może on zlecić leczenie farmakologiczne. Wybór leków jest dość spory – mogą to być aerozole i kremy, w których głównym składnikiem są substancje znieczulające – lidokaina lub prilokaina, dzięki czemu wrażliwość prącia jest mniejsza. Niewykluczone też, że lekarz przepisze nam leki doustne, jakie działają na ośrodkowe i obwodowe mechanizmy kontroli wytrysku.
Jak widzimy, nie warto się załamywać, bo istnieje wiele sposobów, by poradzić sobie z tym przykrym problemem. Już naturalne metody mogą wiele zdziałać, a jeśli nie przyniosą oczekiwanych rezultatów, lekarz przepisze odpowiednie środki.