Strona główna » Jak dobrać rodzaj pielęgnacji do swojej skóry?

Jak dobrać rodzaj pielęgnacji do swojej skóry?

przez Redakcja
Pielęgnacja skóry

Już po 25 roku życia rozpoczyna się proces starzenia skóry. Na szczęście pojawienie się widocznych skutków upływu czasu można opóźnić. W tym celu warto postawić na odpowiednią pielęgnację skóry. Dowiedz się, jak dobrać ją do swojego ciała.

1. Pielęgnacja skóry – na co zwrócić uwagę?
2. Jak dobrać kosmetyki do typu skóry?
3. Pielęgnacja skóry to nie tylko kosmetyki

Pielęgnacja skóry – na co zwrócić uwagę?

Pielęgnacja skóry nie powinna ograniczać się jedynie do podstawowej codziennej higieny. Warto pamiętać, że kosmetyki tworzą na skórze dodatkową barierę, która stanowi ochronę przed czynnikami zewnętrznymi.

Odpowiednio dobrane kosmetyki umożliwiają również redukcję skórnych problemów. Niezależnie od ich typu, nadmiernej suchości czy trądziku, pielęgnacja to dobry krok w stronę przywrócenia skórze równowagi.

Warto pamiętać jednak, że nie wszystkie reklamowane preparaty będą dobrze służyć skórze. Najlepszy efekt przyniosą kosmetyki dopasowane do typu cery i jej indywidualnych potrzeb.

Jak dobrać kosmetyki do typu skóry?

Przed wyborem kosmetyków do ciała warto zatem zastanowić się, z jakimi typem mamy do czynienia – skórą suchą, mieszaną, tłustą czy wrażliwą. Do każdego z nich przeznaczone są inne preparaty. W każdym przypadku, nie tylko do skóry wrażliwej, warto stosować jednak kosmetyki delikatne,
Mocne detergenty podrażniają każdy typ skóry i osłabiają ich naturalną barierę, z tego powodu nie są wskazane nawet dla osób cierpiących z powodu cery tłustej. Użycie silnych kosmetyków w takim przypadku powoduje jeszcze bardziej wzmożoną produkcje łoju, a cała pielęgnacja odniesie więc przeciwny skutek.

Dla zdrowia i zdrowego wyglądu skóry warto również regularnie złuszczać martwy naskórek.
Wykorzystać do tego można specjalne peelingi lub szczotkę z naturalnym włosiem.
Dobre produkty do pielęgnacji skóry znaleźć można na stronie https://www.abenasklep.pl/produkty/pielegnacja-skory,2,1930.

Pielęgnacja skóry to nie tylko kosmetyki

Pielęgnacja skóry to nie tylko stosowanie odpowiednich kosmetyków. Warto zwrócić uwagę na swój tryb życia. Złe nawyki, jak palenie, nadużywanie alkoholu czy przebywanie w nadmiarze na słońcu, wpływają na jej stan. Negatywny wpływ na wygląd skóry ma również siedzący tryb życia oraz dieta, która powinna być bogata w warzywa i owoce, zawierające przeciwutleniacze, które opóźniają proces starzenia się skóry. Istotne jest również odpowiednie nawodnienie. Używanie kremów nawilżających powinno być częścią codziennych rytuałów pielęgnacyjnych. Nie można zapominać jednak również o nawilżaniu skóry od środka. W tym celu zalecane jest picie o 1,5-2 litrów wody dziennie. Ilość spożywanych napojów jest uzależniona od stylu życia, pić wodę należy jednak nie tylko, kiedy pojawia się uczucie pragnienia, ale regularnie w ciągu całego dnia.

Odwodnieniu skóry sprzyjają również długie kąpiele. Zamiast tego korzystniejsze dla ciała są prysznice. Po myciu skórę osuszyć należy delikatnie, bez nadmiernego pocierania.
Warto zwrócić również uwagę na materiał, z którego został wykonany ręcznik.

Przed spędzaniem czasu na świeżym powietrzu należy zabezpieczyć swoją skórę kremem z filtrem. W zimowe i jesienne miesiące nie można zapomnieć także o odpowiedniej ochronie przed chłodem, który także negatywnie wpływa na stan skóry. Ciepła i oddychająca odzież to zimniejszych miesiącach podstawa.

Warto zwrócić uwagę na swoje codzienne nawyki. Niektóre z nich szczególnie negatywnie oddziałują na kondycje skóry. Odpowiednia, dopasowana do ciała pielęgnacja to gwarancja dobrego wyglądu przez wiele lat.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej