Strona główna » Jak dobrać rozmiar biustonosza

Jak dobrać rozmiar biustonosza

przez Redakcja
Jak dobrać rozmiar biusztonosza

Każdy, kto nosił źle dopasowany lub niewłaściwy rozmiar stanika, wie, że może to zrujnować nienaganny strój – lub, co gorsza, cały dzień. (Nie ma co żartować z bólu piersi i pleców, który może być związany z dużym biustem).

Rozwiązaniem jest znalezienie i zainwestowanie w zestaw bielizny o odpowiednim kroju, dopasowaniu i rozmiarze – ale nie jest to proste rozwiązanie.

Rozmiar biustonosza jest notorycznie zmienny w zależności od marki bielizny; miseczka C w jednym sklepie może być miseczką D w innym, a niektóre rozmiary biustonoszy mogą rosnąć i maleć (zwłaszcza rozmiar paska) w ciągu dnia lub między praniami. Najlepszym rozwiązaniem jest poznanie swojego rozmiaru stanika poprzez zmierzenie biustu za pomocą tych prostych wskazówek, które zapewnią Ci idealne dopasowanie. esomed.pl

Krok 1: Określ rozmiar swojego paska, czyli obwód

Nie mając na sobie stanika lub mając na sobie stanik bez usztywnienia, zmierz taśmą obwód tułowia bezpośrednio pod biustem, w miejscu, w którym znajdowałby się pasek. Taśma powinna być równa i przylegająca. Zaokrąglij do najbliższej liczby całkowitej. Jeśli liczba ta jest parzysta, dodaj cztery cm. Jeśli jest nieparzysta, dodaj pięć. Twój rozmiar stanika to suma tych obliczeń. (Jeśli mierzyłeś 74 cale, Twój rozmiar to 78)

Krok 2: Zmierz swój biust

Owiń taśmę mierniczą nieco luźno wokół najpełniejszej części klatki piersiowej (na wysokości sutków). Zaokrąglij do najbliższej liczby całkowitej.

Krok 3: Oblicz rozmiar miseczki

Odejmij obliczony rozmiar paska (krok 1) od pomiaru biustu (krok 2) i zapoznaj się z tabelą rozmiarów biustonoszy. Twój rozmiar biustonosza to rozmiar paska i rozmiar miseczki.

Jak upewnić się, że rozmiar biustonosza jest prawidłowy

Pochyl się do przodu w talii, a następnie wsuń biustonosz i zapnij go. W ten sposób upewnisz się, że Twoje piersi mieszczą się w całości w miseczkach.
Wyreguluj pasek. Tył stanika powinien być równy z przodem. Upewnij się, że stanik nie jest zbyt luźny. Powinnaś móc wsunąć pod pasek tylko jeden palec. Popraw opadające ramiączka. Najpierw zaciśnij taśmę, a następnie skróć ramiączka. Załóż na biustonosz dopasowaną koszulkę. Jeśli miseczki się uciskają lub piersi się wybrzuszają, nie nosisz odpowiedniego rozmiaru stanika.

Spójrz na siebie z boku w lustrze. Twoje piersi powinny znajdować się w połowie odległości między ramionami a łokciami. Jeśli tak nie jest, potrzebujesz bardziej podtrzymującego i lepiej dopasowanego stanika. Wybierz biustonosz, który idealnie pasuje, gdy jest zapięty na najbardziej wysuniętej haftce. Gdy z czasem stanik się rozluźnia, napinaj pasmo, przesuwając się w stronę najciaśniejszej haftki.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej