Strona główna » Jak dobrać rzęsy do typu urody klientki?

Jak dobrać rzęsy do typu urody klientki?

przez Redakcja
Sztuczne rzęsy doczepiane

Stylizacja rzęs nie ogranicza się jedynie do doklejenia rzęs syntetycznych do naturalnych. Już sama nazwa zabiegu wskazuje, że chodzi także o wymodelowanie oka z pomocą różnego rodzaju technik doklejania rzęs.

Zacznij od materiału dobrej jakości

Podstawą w pracy stylistki są sztuczne rzęsy. Aby móc zaoferować klientce usługę polegającą na wymodelowaniu oka, podkreśleniu linii rzęs, ich optycznym podkręceniu, musisz mieć pod ręką przede wszystkim dobrej jakości rzęsy. Rzęsy syntetyczne to bardzo szeroka kategoria, która z roku na rok się rozrasta. Pamiętaj jednak, że sztuczne rzęsy powinny być dopasowane do metody, którą pracujesz. Jeśli pracujesz na kilku różnych metodach, być może w twoim salonie powinny się znaleźć nie tylko różniące się długością czy typem skrętu, lecz także swoim przeznaczeniem.

Nie każdy rodzaj rzęs sprawdzi się przy metodzie 3D, nieco inne produkt trzeba stosować przy metodzie objętościowej. Oczywiście dopasowanie konkretnego rodzaju rzęs do preferowanych metod stylizacji, a także i indywidualnych preferencji stylistki, zajmuje sporo czasu. Na początku jednak można się kierować wskazówkami ze strony samego producenta, który na karcie produktu zawsze zamieszcza informacje, do jakiego typu metody stylizacji dany produkt nadaje się najbardziej.

Wiedza, wiedza i jeszcze raz wiedza 

Modelowanie oka z pomocą sztucznych rzęs to zaawansowana sztuka. Wymaga ona nie tylko pewnych predyspozycji i zdolności. Tutaj potrzebna jest konkretna wiedza, której zdobycie zajmuje czasami lata. Jeśli zastanawiasz się, czemu zrobienie rzęs u niektórych stylistek kosztuje dwa razy więcej niż przeciętnie, a i tak są u nich kolejki, to odpowiedź jest prosta – to cena za doświadczenie i wiedzę, które pozwalają osiągnąć efekt, o jakim marzy klientka. Jeśli chcesz się rozwijać w kierunku stylizacji rzęs ze świadomym modelowaniem oka, koniecznie musisz zainwestować w dobre kursy, profesjonalne szkolenia, które w połączeniu z praktyką z czasem powinny dać ci szeroki wachlarz umiejętności. Pamiętaj, że umiejętna stylizacja rzęs może odmienić wizerunek kobiety. Tego potencjału nie warto marnować.

Rozmowa to podstawa 

Co należy zrobić, aby klientka wyszła z salonu zadowolona a ty, żebyś miała satysfakcję z wykonanej pracy? Przede wszystkim wziąć pod uwagę oczekiwania klientki. Wiele kobiet, które przychodzą na stylizację rzęs potrafi określić, czy zależy im na bardziej wyrazistym konturze oka czy chcą go jedynie delikatnie wzmocnić. Lista oczekiwań może być znacznie szersza i wszystkich warto wysłuchać.

Po zapoznaniu się z założeniami klientki trzeba je „przyłożyć” do konkretnych warunków. Potrzebna jest dokładna analiza oka – jego wielkości, kształtu, głębokości osadzenia, stopnia rozstawienia oczu. Jakie rozwiązania najlepiej pasują o konkretnego oka, tego właśnie stylistka uczy się przez lata. Zaplanowanie rodzaju stylizacji polega na pewnym uzgodnieniu oczekiwań klientki z tym, co wydaje ci się możliwe i sensowne do zrobienia przy konkretnym typie urody. 

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej