Strona główna » Jak poradzić sobie z kacem po imprezie?

Jak poradzić sobie z kacem po imprezie?

przez Redakcja
Sposoby na kaca

Sposoby na kaca to temat tak stary, jak stary jest sam alkohol. Od wieków ludzie spożywają napoje wyskokowe, a często bywa tak, że wypije się o jedno piwo lub jeden kieliszek za dużo, a na następny dzień nie jest tak wesoło, jak było poprzedniego wieczoru. Kiedy odwiedza Cię nielubiany kolega, popularnie zwany kacem, chcesz, aby jak najszybciej sobie poszedł i dał Ci spokój. Jakie są sprawdzone sposoby na kaca? Jak najszybciej pozbyć się kaca? Dowiesz się tego z poniższego wpisu.

Najlepsze sposoby na kaca

Przede wszystkim pamiętaj, że alkohol dla naszego organizmu jest jak trucizna i zawsze należy pić go z umiarem, dlatego najlepiej do kaca nie doprowadzać!

Pierwszym i najlepszym sposobem na kaca jest prewencja, co znaczy, że warto pomyśleć jak złagodzić skutki spożycia alkoholu jeszcze przed pierwszym łykiem ulubionego piwa. Najważniejsze jest, żeby na imprezę iść wypoczętym i w dobrym humorze oraz wyspanym, co pomoże Twojemu organizmowi lepiej poradzić sobie z alkoholem.

Następny krok to dobre przygotowanie żołądka, czyli zjedzenie pełnowartościowego posiłku, najlepiej tłustego, który spowolni wchłanianie się alkoholu. Warto też zażyć witaminy.

Kiedy już porządnie przygotowałeś/aś się do imprezy, ważne jest to, co będzie się działo w jej trakcie. Gdy będziesz spożywać alkohol, najlepiej ograniczyć palenie lub w ogólne nie palić, ponieważ nikotyna wzmaga działanie alkoholu.

Następnie, pamiętaj, że lepiej nie mieszać różnych rodzajów alkoholu oraz unikać przede wszystkim ciemnych i kolorowych napojów alkoholowych. Im bardziej „przerobiony” jest alkohol, tym skutki kaca są większe. Lepiej trzymać się jak najmniej przetworzonych alkoholi, czyli tych jasnych.

Nie zapominaj także o robieniu sobie przerw i piciu z umiarem, szczególnie jeśli przed Tobą długa noc i chcesz zobaczyć wschód słońca kolejnego dnia na żywo, czyli po prostu dobrze się bawić do białego rana.

Jeśli zdecydujesz się na picie drinków, to jako dodatek wybieraj napoje niegazowane, np. soki, ponieważ gaz sprawia, że alkohol szybciej jest wchłaniany.

W trakcie imprezy pij dużo wody oraz niealkoholowych napojów. Warto co jakiś czas opróżnić szklankę z solą i cytryną, które to pomogą Ci uzupełnić elektrolity. Nie zapomnij także o ruchu (np. o tańcu na parkiecie) oraz świeżym powietrzu, które pomogą Twojemu organizmowi lepiej poradzić sobie z alkoholem.

Kac nad ranem – sposoby

Jednak kiedy w magiczny sposób zapomniałeś o prewencji kaca i niestety na następny dzień budzisz się jak zombie, warto zapewnić sobie jak najlepszą „kurację” i warunki do wyjścia z tego niepożądanego stanu.

Przede wszystkim dużo odpoczywaj i śpij, ponieważ organizm walczy z alkoholem w Twoim organizmie i na tym skupia się w tym momencie najbardziej. Pij dużo wody oraz postaraj się coś zjeść, aby dostarczyć organizmowi energii. Pamiętaj o dostępie do świeżego powietrza i wietrzeniu pomieszczenia.

Możesz też zastanowić się nad skutecznym sposobem na wyleczenie zatrucia alkoholowego, jakim jest kroplówka na kaca. Terapia dożylna ułatwia powrót do normalnego stanu oraz zmniejsza objawy kaca, a także normalizuje pracę narządów.

źródło zdjęć: freepik.com

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej