Strona główna » Jak się przygotować na lato?

Jak się przygotować na lato?

przez Redakcja

Nadeszło kalendarzowe lato, za oknami coraz cieplej, a my, zajęci pracą i codziennymi obowiązkami, rzadko znajdujemy czas na to, aby zadbać o siebie przed długo wyczekiwanym urlopem. Zanim jednak wyjedziemy na upragnione wakacje, warto pomyśleć nie tylko o swoim ciele, ale i nastroju.

Im więcej słońca za oknami, tym jakby trudniej skoncentrować się na pracy. Wysokie temperatury i promienie słoneczne niewątpliwie mają korzystny wpływ na nastrój i emocje, co przejawia się chociażby w zwiększonej liczbie spotkań towarzyskich czy randek.

Pozytywny nastrój latem to wynik endorfin, które nasz organizm pod wpływem słońca wydziela intensywniej. Ludzkie ciało z kolei, w okresie letnim, wraz z potem emituje większe ilości naturalnych feromonów, a te odpowiedzialne są za przyciąganie potencjalnego partnera. Jednym słowem, okres wakacji jest najlepszym i ?najbardziej sprawdzonym? momentem, w którym nawiązujemy romanse i rozpoczynamy nowe związki. Aby w te letnie dni czuć się pewnie i przede wszystkim atrakcyjnie, warto pomyśleć o szybkiej kuracji regenerującej zarówno ciało, jak i duszę.

Poprawić formę

Jak poprawić nie tylko wygląd skóry, ale i ogólną formę, aby swobodnie wyjść na plażę? Sposobów jest wiele. Uprawianie sportów, codzienny jogging, basen raz w tygodniu, to propozycje dla mniej zajętych, bo jak wiadomo, chęci mamy zawsze, możliwości już rzadziej…Takie wyjście na basen czy wycieczka rowerowa okazuje się jednak świetnym rozwiązaniem, szczególnie dla tych, którzy prowadzą bardzo napięty i stresujący styl życia. Fizyczne odreagowanie stresów powoduje lepszą koncentrację i energię do dalszej pracy. Co jednak najważniejsze, przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej.

Jedną z podstawowych terapii, którą warto zastosować przed zbliżającymi się wakacjami, to odpowiednia dieta i picie dużych ilości wody niegazowanej. Każdy z nas przyzwyczajony jest do konkretnych posiłków i ulubionych napojów, jednak, jeśli chcemy poczuć się lżej i sprawniej, warto wypróbować dietę pozbawioną cukrów i soli, opartą głównie na warzywach i owocach. Zapomnijmy też o ciastkach, czekoladzie, słodzeniu kawy i herbaty, spróbujmy zmniejszyć posiłki o połowę, a jeśli okaże się to nie lada wyzwaniem, postawmy na dania zawierające dużo protein (ryba, chude mięso). Co ważne, unikajmy wszelkich napojów gazowanych.

Ale co z wyglądem?

Gdy żyjemy w ciągłym napięciu, nasz organizm produkuje hormon stresu ? kortyzol. Powoduje on odkładanie się tkanki tłuszczowej w okolicy talii. Co więcej, naukowe badania dowiodły, że hormon ten, wydzielany przez mężczyzn, skutecznie odpycha płeć piękną. Dlatego, niezależnie czy jesteś kobietą, czy mężczyzną, znajdź czas na odprężenie się. Nawet półgodzinny masaż poprawia krążenie i skutecznie relaksuje całe ciało. Aby dodatkowo uelastycznić skórę, sięgnij po specjalne gąbki, rękawice, peelingi. Naprzemienny prysznic świetnie napina ciało. Sucha skóra jest natomiast bardziej podatna na podrażnienia, infekcje wirusowe, bakterie czy powstawanie cellulitu. Dlatego prawidłowe jej nawilżenie jest podstawą zdrowego wyglądu. Również właściwa dieta wpływa na kolor, jędrność oraz gładkość naszego naskórka. Blada skóra jest wynikiem braku witamin, więc aby nadać jej kolorytu, warto pić świeżo wyciśnięte soki, najlepiej z marchewki.

W tak zregenerowanym ciele, dużo łatwiej i przyjemniej będzie wyjść na słoneczną plażę w poszukiwaniu letnich wrażeń. Przyjemniej, bo promienie słoneczne dodadzą nam odwagi, a dobrze wyglądające, lekkie ciało będzie, podobnie jak emitowane wraz z potem feromony, przyciągać potencjalnych partnerów. Letnie romanse mają przecież swoje źródło w niczym innym, jak w związkach chemicznych, jakie wydziela nasz organizm.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej