Strona główna » Jak stosować odżywkę do włosów?

Jak stosować odżywkę do włosów?

przez Redakcja

Używasz dobrego szamponu, ale Twoje włosy potrzebują dodatkowej pielęgnacji? Nie błyszczą się, nie rozczesują łatwo? Oznacza to, że jest ci potrzebna odpowiednia odżywka do włosów. Jak ją wybrać i kiedy należy stosować?

Odżywki do włosów są tym samym, co krem dla skóry. Pielęgnują, chronią, wygładzają, dodają blasku. Jeśli chcesz mieć takie włosy, musisz wybrać odpowiedni preparat dla siebie, tylko on zapewni efekt pięknych włosów. I tak:

  1. Inna będzie odżywka do włosów farbowanych. Należy wybierać preparaty chroniące kolor i odbudowujące strukturę włosów.
  2. Przesuszone, pozbawione blasku włosy potrzebują specjalnej troski. Trzeba je nawilżyć i wzmocnić. Doskonała będzie na przykład odżywka wzmacniająca do włosów przesuszonych, zniszczonych i pozbawionych blasku Garnier Fructis.
  3. Włosy normalne potrzebują lekkie i nawilżające produkty. Najlepsze są odżywki do spłukiwania aplikowane na same końce włosów.
  4. Włosy przetłuszczające się są trudne w utrzymaniu. Wymagają częstego a nawet codziennego mycia. Aby rozwiązać ten problem, postaw na odżywki, dzięki którym włosy będą świeże i lekkie.
  5. Niesforne włosy kręcone potrzebują odżywki, która nawilży i je ujarzmi, pozostawiając skręt elastycznym i naturalnym.

Odżywka do włosów, gdy ją kupimy, musimy zaaplikować, jak to zrobić prawidłowo? Nie należy nakładać zbyt dużo kosmetyku. Odżywkę nakładamy od końcówek włosów, aż do ich nasady. Nie wolno wcierać kosmetyku w skórę głowy, bo możemy nabawić się na przykład łupieżu. Odżywkę spłukujemy zawsze do tyłu na plecy. Odżywka do włosów może podrażnić twarz, a nawet wywołać trądzik. Nie trzymaj zbyt długo odżywki na samych włosach. Przeczesuj włosy, gdy się plączą i zawsze nakładaj więcej produktu na zniszczone partie. Przy włosach przetłuszczających się odżywka może dodatkowo je obciążyć, co spowoduje wydzielanie serum i szybsze przetłuszczanie – stosuj więc preparat tylko na końce włosów. Włosy farbowane to włosy specjalnej troski – należy stosować preparaty dwuetapowe – odżywkę odbudowującą do spłukiwania i na same końce bez spłukiwania. Podobnie postępuj z włosami cienkimi i delikatnymi.

A przede wszystkim stosuj się do zaleceń widocznych na opakowaniu produktu, wtedy preparat będzie działał najlepiej.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej