Strona główna » Jak ubrać niemowlę do domu i na spacer

Jak ubrać niemowlę do domu i na spacer

przez Redakcja
jak ubrać niemowlę na spacer

Ubieranie noworodka jest dla wielu rodziców nie lada wyzwaniem, szczególnie jeśli nie wie się, jakie ubranka wybrać. Inne potrzeby będzie miała pociecha w domu czy na saperze. Kolejną kwestią jest jeszcze pora roku i warunki atmosferyczne oraz temperatura w pomieszczeniach.

Jakie ubranka dla dzieci w domu?

Na co dzień idealnie sprawdzają się dla noworodków body niemowlęce i pajacyki oraz body i półśpiochy. W zasięgu ręki zawsze powinien znajdować się kocyk, jeśli dziecku zrobiłoby się zimno. Warto mieć także kaftanik, bluzę i sweter w szafie na wszelki wypadek. Podczas brania kąpieli jak najbardziej wskazana jest cienka czapka. Trzeba pamiętać o tym, że niemowlę leżące większość czasu w żłobeczku czy bujaku mało się rusza, dlatego traci więcej ciepła niż pociecha już raczkująca. Co więcej, małe dzieci są bardziej wrażliwe na skrajne temperatury.

Niemowlę większość czasu spędza w domu, a dokładniej w łóżeczku. Jeśli temperatura w pomieszczeniu wynosi od 18 do 22 st. C, to wystarczy założyć dziecku dwie warstwy delikatnej bawełny. Jeśli pociecha jest aktywna, to świetnie sprawdza się krótkie body w połączeniu z pajacykiem. Gdy przyjdzie czas na zasypianie, można przykryć maluszka średniej grubości kocem. Przy większej ruchliwości dziecko należy ubierać tak jak siebie. Ubrania muszą być wygodne, pozbawione zszyć na plecach, jakiś naszywek, szelek i kokardek. Wystarczy zwykły pajac bez zbędnych zdobień. Wystrzegać należy się zarówno przegrzewania, jak i wyziębienia pociechy.

Nawet jeśli myślimy, że dobrze ubraliśmy dziecko, czyli adekwatnie do temperatury otoczenia, to można w prosty i szybki sposób upewnić się, czy dziecku nie jest zbyt ciepło/zimno. Wystarczy dotknąć jego karku. Powinien on być suchy i ciepły, co świadczy o tym, że dziecku jest komfortowo w ubrankach. Gdy kark jest mokry od potu i gorący, konieczne jest ściągnięcie kocyka i w razie potrzeby jednej warstwy ubrań. W przypadku zimnego karku konieczne jest okrycie dziecka kocem. Nie wystarczy kierować się tym, czy dziecko ma zimne lub ciepłe ręce.

Ubranka dla niemowląt a pora roku

Latem niemowlę należy ubierać o jedną warstwę więcej niż siebie. Jeśli jest gorąco, to należy ubrać pociechę możliwe najlżej, czyli w body z krótkim rękawem. Gdy zaśnie w wózku, można przykryć go tetrową pieluchą czy cienkim kocem. W przypadku braku silnego wiatru nie należy zakładać nawet cieniej czapki. Zawsze należy mieć przy sobie na wszelki wypadek dodatkowe ubranie, gdy się nagle ochłodzi podczas spaceru. Jesienią i wiosną sprawdzą się długie body, pajacyk i lekki kombinezon. Małe niemowlę będzie potrzebowało kocyka do przykrycia, ale starsze już niekoniecznie. Warto tez podczas chłodniejszych dni pamiętać o swetrze pod kombinezon i o grubszym kocu. Jeśli zajdzie potrzeba, w pogotowiu powinny być czapka i rękawiczki. Wraz z nadejściem zimniejszych dni, należy ubierać dziecko cieplej, ale bez przesady. Wystarczą body z długim rękawem, śpioszki z pełnymi stópkami, sweter, kombinezon, rękawiczki i czapka. W przypadku kombinezonu bez stópek należy dziecku założyć grube skarpetki. Na koniec trzeba jeszcze przykryć dziecko w wózku kocem.

Źródło: https://kochanyurwis.pl/

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej