Strona główna » Jak wprowadzić do życia więcej Hygge?

Jak wprowadzić do życia więcej Hygge?

przez Redakcja
Jak wprowadzić do życia więcej Hygge?

Czy wiecie, że Duńczycy są narodem, który jest najbardziej zadowolony z życia? Cóż, to prawda. Zapewne też zastanawiacie się, w czym tkwi sekret ich szczęścia? Odpowiedź jest prosta i brzmi: w cieszeniu się z małych rzeczy. I właśnie na tym należy się skupić. Ta zasada pochodzi z filozofii Hygge, którą każdy z nas powinien wprowadzić do swojego życia. Czas na jej temat dowiedzieć się więcej.

Małe rzeczy – duże znaczenie

Czasami małe rzeczy mają duże znaczenie. Jednak radość trzeba czerpać nawet w sytuacji, gdy małe rzeczy są mało ważne. Otóż każdy powód jest dobry, by cieszyć się i świętować oraz odnajdywać radość. Właśnie to zakłada filozofia Hygge. Jeżeli chcielibyśmy przetłumaczyć dosłownie słowo „hygge” to oznacza ono „komfort”, „przytulność”, „radość”, „bezpieczeństwo” i „szczęście”. Ten koncept narodził się w XIX wieku i uważany jest za odpowiednik „joie de vivre”, czyli francuskiej radości życia.

Filozofia Hygge odnosi się więc do każdej dziedziny życia i nie można jej traktować tylko przez pryzmat aranżacji wnętrz, bo niektórzy znają ją właśnie w tej odsłonie. A tak naprawdę dotyczy ona wszystkiego co nas otacza. Zakłada, że trzeba cieszyć się z małych rzeczy i odnajdować radość w prostych i codziennych sytuacjach. Dodatkowo warto otaczać się pięknem czy doceniać piękno przyrody. Skoro to jest już jasne, to czas zastanowić się, jak wprowadzić ją do codziennego życia.

Hygge w mieszkaniu

Zacznijmy od wprowadzenia Hygge do domu czy mieszkania. Otóż tutaj musicie wiedzieć, że Hygge w mieszkaniu oznacza funkcjonalność i piękno. Należy więc w aranżacji stawiać na jasne i ciepłe kolory. Do tego trzeba unikać ciężkich i masywnych mebli, za to lepiej zastąpić je tymi na linearnych nóżkach, gdyż nie przytłaczają one wnętrza. Do tego warto stawiać na meble z prawdziwego drewna, wszak zachwycają one unikalnym rysunkiem słoi oraz sęków.

W pokojach należy zadbać o wygodę, zatem nie może w nich zabraknąć poduszek, przyjemnych w dotyku koców. Do tego liczy się też dekoracyjny charakter, wszak nie od dziś wiadomo, że w ładnych wnętrzach lepiej się wypoczywa. Postawcie też na dekoracyjne świeczki o pikowanej strukturze czy wzorzyste zasłony.

Catering pudełkowy – Wrocław, Warszawa czy Katowice i Twoje miasto też

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważna jest zdrowa dieta. Jednak poza tym, że należy zdrowo się odżywiać należy też czerpać radość ze smaków i zapachów. Stąd warto jeść dania obłędnie smaczne, ale i zdrowe oraz kolorowe. Pamiętajcie, że je się także oczami. W końcu większość z nas jest wzrokowcami. A gdy na talerzu panuje ład i harmonia jedzenie smakuje lepiej. Jednak czy można połączyć obłędny smak dań i ich zbilansowanie pod kątem składników odżywczych?

Wiele osób uważa, że jest to trudne czy wręcz niemożliwe. W końcu mało kto ma czas i chęci, aby przygotowywać wymyślne i zdrowe dania. Ale przecież można sobie nieco ułatwić życie. Wystarczy tylko zdecydować się na catering pudełkowy. Skoro to takie proste, to dlaczego jeszcze go nie zamówiliście? Catering pudełkowy we Wrocławiu, Warszawie czy nawet Rybniku jest dostępny. Wystarczy tylko znaleźć dobrą firmę i zamówić dania, a potem można się już cieszyć smacznym jedzeniem.

Hygge dla siebie

Wiele osób wypełnia swoje obowiązki zapominając o czasie dla siebie, a to też duży błąd. W Hygge trzeba znajdować także czas dla siebie i poświęcać go na swoje przyjemności. Dlatego o tym nie możecie zapominać. Każdego dnia należy zrobić coś miłego dla siebie, co sprawi Wam przyjemność i to nawet w sytuacji, gdy czeka Was jeszcze sporo pracy. Można wziąć przyjemną kąpiel z dodatkiem płatków róż czy zjeść ulubioną czekoladę. Ale można po prostu przejść się na spacer i podziwiać piękno przyrody.

Dobre samopoczucie = Hygge

A na końcu pamiętajcie, że Hygge może dotyczyć także tego, jak się prezentujecie. Nie chodzi stricte o wygląd, ale o to by dobrze się czuć w swoim ciele. Jeżeli dobrze się czujecie, gdy macie czerwoną szminkę na ustach bądź piękną sukienkę, to pozwalajcie sobie na takie przyjemności. Ale nie przekładajcie braku wygody nad wygodę. Ważne byście dobrze się czuli w tym, co macie na sobie.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej