Strona główna » Jaką metodę przeszczepu włosów wybrać?

Jaką metodę przeszczepu włosów wybrać?

przez Redakcja
Jaką metodę przeszczepu włosów wybrać?

Problemy z nadmiernym wypadaniem włosów dotyczą zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Niestety odpowiednia suplementacja, stosowanie różnego rodzaju odżywek czy nawet leków nie zawsze pomaga, a rosnące braki w owłosieniu stają się coraz trudniejsze do zamaskowania. Na szczęście dzięki możliwościom współczesnej medycyny estetycznej istnieją metody skutecznego maskowania łysienia. Klinika przeszczepu włosów to miejsce, do którego warto się wybrać, gdy inne sposoby leczenia zawodzą.

Metoda BHT – Body Hair Transplantation>

To jedna z popularnych metod transplantacji włosów polegająca na manualnym pobraniu z owłosionej klatki piersiowej, pleców, brody czy pach pojedynczych unitów (włosów) i ich przeszczepieniu w miejsce łysienia na głowie. Z tego typu metody korzysta wiele klinik przeszczepiających włosy. Jej zaletą jest możliwość pomocy osobom, u których pobranie włosów do transplantacji ze skóry głowy nie jest możliwe ze względu na ich zupełny brak lub małą liczbę.

Profesjonalna klinika przeszczepu włosów dba o komfort i bezpieczeństwo pacjentów, w związku z czym zabiegi transplantacji metodą BHT zawsze wykonywane są w znieczuleniu miejscowym. Dzięki temu pacjent nie odczuwa dyskomfortu związanego z pobieraniem włosów i ich wszczepianiem. Metoda BIH nie wymaga hospitalizacji, dzięki znieczuleniu jest bezbolesna i całość leczenia zamyka się w ramach jednodniowego pobytu w klinice.

Metoda FUE – Follicular Units Extraction

To zaawansowana metoda, w której specjalizują się jedynie niektóre kliniki przeszczepu włosów, zapewniająca najlepsze efekty zagęszczenia fryzury, zakrycia zakoli czy wypełnienia łysych placów. W tej metodzie pojedyncze unity (włosy) pobierane są ręcznie ze skóry głowy i umieszczane bezpośrednio we wcześniej przygotowanych otworach. Metoda FUE jest bardzo pracochłonna, ale i wyjątkowo skuteczna. Jej zastosowanie nie wiąże się również z pozostawieniem na skórze, w miejscu pobierania unitów, nieestetycznych, widocznych blizn. Klinika przeszczepów włosów korzystająca z metody FUE zwykle oferuje możliwość likwidacji zakoli, a także zagęszczenia włosów na głowie, brwiach i brodach.

Gdy tylko istnieje taka możliwość, najlepiej zdecydować się na metodę FUE, która zapewnia znacznie lepsze efekty wizualne niż inne metody transplantacyjne. W klinikach przeszczepiających włosy zabiegi metodą FUE wykonują niemal wyłącznie najbardziej doświadczeni chirurdzy, co gwarantuje ich większą skuteczność, a tym samym szybkie odzyskanie atrakcyjnego wyglądu. W każdej metodzie transplantacyjnej zabiegi powinny być wykonywane w znieczuleniu.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej