Strona główna » Jakie są zalety suplementacji probiotykami u dzieci?

Jakie są zalety suplementacji probiotykami u dzieci?

przez Redakcja
Multilac baby

Czy dziecku warto podawać probiotyki? W jakich sytuacjach to robić? Sprawdź, czym są probiotyki i dlaczego ich suplementacja może być tak istotna dla układu pokarmowego Twojego dziecka.

Czy warto podawać dzieciom probiotyki?

Flora bakteryjna w jelitach jest pod wieloma względami naprawdę niezwykłym tworem. Choć pełni ona niezwykle istotne funkcje, to w życiu płodowym dziecka nie występuje ona prawie w ogóle. Intensywnie jednak narasta już wkrótce po narodzinach. „Dobre” bakterie bytujące w jelitach określa się mianem probiotyków.

Ich zasadniczym zadaniem jest kolonizowanie jelit oraz wspomaganie naturalnej flory bakteryjnej. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że faktyczne działanie określonych probiotyków może być nieco inne zależnie od ich typu. Dobrym wyborem może być np. Multilac Baby. To preparat dopasowany do potrzeb dzieci, który jest przy tym wygodny w stosowaniu.

Odpowiadając jednak na pytanie zawarte w tytule – probiotyki takie jak Multilac dla dzieci warto podawać maluchom, o ile są oczywiście wymaga tego sytuacja. Probiotyki ułatwiają odbudowę mikroflory jelitowej i przywrócenie optymalnych warunków pracy układu pokarmowego w trakcie i po antybiotykoterapii. Multilac Baby wystarczy podawać dziecku raz dziennie, a jego forma kropel znacząco ułatwia stosowanie – w końcu często maluchy miewają trudności z połykaniem tabletek. Preparat Multilac Baby krople najlepiej podawać z ciepłym lub zimnym napojem, unikaj natomiast napojów gorących, gdyż mogą one osłabić działanie probiotyku.

Kiedy stosować suplementację probiotykami u dzieci?

Sytuacje, w których warto podawać dziecku probiotyk, najlepiej przedstawić na przykładzie. Multilac Baby nie jest probiotykiem, a właściwie synbiotykiem, czyli połączeniem probiotyku wraz z prebiotykiem będącym składnikiem odżywczym do wzrostu „dobrych” bakterii. Ponadto Multilac krople to suplement diety,.

Suplement diety Multilac Baby może być stosowany podczas prowadzonej antybiotykoterapii. Przyjmując antybiotyki, Twoje dziecko może być narażone na pojawienie się nieprzyjemnych dolegliwości ze strony układu pokarmowego, takich jak np. biegunka. Multilac Baby krople może być solidnym wsparciem również w innych sytuacjach, jak choćby problemy jelitowe.

Rzecz jasna to nie wszystko, probiotyki sprawdzają się np. w przypadku osłabienia mikroflory jelitowej objawiającej się podczas zatrucia pokarmowego. Z uwagi na łatwość stosowania preparatu Multilac krople możesz go podać swojemu dziecku także w sytuacji nieprzyjemności jelitowych podczas podróży oraz w trakcie okresu jesienno-zimowego. Jeżeli chcesz zadbać o „dobre” bakterie wspierające funkcjonowanie układu pokarmowego Twojej pociechy, dobrym wyborem może być probiotyk taki jak Multilac Baby.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej