Strona główna » Karnawałowy makijaż w kolorze limonki

Karnawałowy makijaż w kolorze limonki

przez Redakcja

Mus z limonki króluje w tym sezonie także w makijażu. Karnawał jest najlepszą okazją do zabawy z odważnymi kolorami. Pomogą one przełamać elegancką czerń lub inne głębokie odcienie wieczorowych kreacji. Mus z limonki może mieć zarówno intensywny i odważny odcień lub być łagodzącym, pastelowym dopełnieniem ostrych i dynamicznych barw. Mus z limonki został ogłoszony Kolorem Roku 2011 przez zespół Colour Futures? marki Dulux?.

Mus z limonki jest barwą bardzo pozytywną, kojarzącą się ze świeżością ? mówi Aneta Kacprzak, wizażystka ? wprowadza do otaczającej nas rzeczywistości radość oraz zachęca do pozytywnego myślenia. Kolor ma wszechstronne zastosowanie w makijażu, ponieważ pasuje niemalże do każdego typu urody. Dzięki niemu ożywimy spokojne i wyważone odcienie, a zarazem stworzymy zaskakujące oraz odważne połączenia ? dodaje.

Makijaż wykorzystujący Mus z limonki może delikatnie akcentować oczy, gdy nałożymy go punktowo na środek górnej powieki lub wzdłuż linii rzęs na powiece dolnej. Kobiety odważne i bardziej przebojowe mogą poeksperymentować z kolorem stosując go na całych powiekach, a także muskając cieniem skronie czy nawet nos.

Dobrze współgrające zestawienia kolorystyczne możemy uzyskać łącząc kolor Musu z limonki z modnymi w tym sezonie ciemnymi i głębokimi brązami, szarościami, beżami, grafitami, granatami czy fioletami. Mus z limonki będzie także doskonale łagodził intensywne fuksje i czerwienie.

Jak wykonać makijaż w kolorze musu z limonki

Jak wykonać makijaż w Kolorze Roku?

  1. Na całą twarz (także na górne powieki i usta) aplikujemy podkład dopasowany do koloru cery.
  2. Na powieki nakładamy bazę pod cienie.
  3. Na środek górnej powieki oraz w kąciku wewnętrznym nanosimy warstwę cienia o barwie limonki.
  4. Przy zewnętrznym kąciku oka, dla ułatwienia wykonania makijażu, przyklejamy kawałek taśmy, a następnie nakładamy na powiekę ciemnobrązowy błyszczący cień. Wykończając górną powiekę rozcieramy delikatnie brzegi makijażu błyszczącym złoto ? brązowym cieniem.
  5. W kąciku oka nanosimy odrobinę złotego brokatu drobnoziarnistego, a wzdłuż powieki rysujemy cieniutką kreskę czarnym eye linerem.
  6. Na dolną powiekę delikatnie nakładamy brokat w kolorze odpowiadającym bądź zbliżonym do koloru cienia.
  7. Rzęsy tuszujemy czarnym tuszem.
  8. Usta na wstępie obrysowujemy konturówką, po czym nakładamy na nie niewielką ilość pomadki w neutralnym kolorze.

Makijaż w kolorze roku - mus z limonki - krok 1

Makijaż w kolorze roku - mus z limonki - krok 2

Makijaż w kolorze roku - mus z limonki - krok 3

Makijaż w kolorze roku - mus z limonki - finał

Mus z limonki został ogłoszony Kolorem Roku 2011 przez zespół Colour Futures?, powołany przez markę Dulux?, lidera w dziedzinie koloru.

Zespół ColourFutures?

Zespół ColourFutures? to grupa międzynarodowych ekspertów do spraw kolorystyki z firmy AkzoNobel ? producenta farb marki Dulux? ? i spoza niej. Zespół ColourFutures? został powołany w Centrum Estetyki AkzoNobel i jest wynikiem ciągłej obserwacji trendów kolorystycznych na rynkach międzynarodowych ? wyjaśnia Piotr Cywiński, PR Manager marki Dulux?. ? Prezentuje on światowe wpływy i tendencje w dziedzinie stylistyki i aranżacji wnętrz, które następnie przekładają się na wykorzystywane na całym świecie palety kolorów ? dodaje.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej