Strona główna » Kompleksowe dbanie o urodę – jakie urządzenia warto mieć w swojej łazience?

Kompleksowe dbanie o urodę – jakie urządzenia warto mieć w swojej łazience?

przez Redakcja
Urządzenia do włosów

Zdrowe włosy i zawsze perfekcyjna fryzura nie muszą być czasochłonne. Codzienne zabiegi pielęgnacyjne nie muszą jednak zabierać dużo czasu. Szczególnie jeżeli dobierzemy urządzenia, które przyśpieszą suszenie czy stylizowanie włosów. Dowiedz się, jaki urządzenia wybrać, aby zawsze cieszyć się z wypielęgnowanej fryzury. Jaki typ suszarki wybrać, aby uzyskać wrażenie gęstych włosów?

1. Suszarka do włosów – jaką wybrać?

2. Jak domknąć łuski włosów?

3. Czy depilator laserowy to dobry wybór?

Suszarka do włosów – jaką wybrać?

Suszarka do włosów pomoże nie tylko wysuszyć włosy. Może ułatwić także ich pielęgnację. W tym celu warto wybrać urządzenie, które będzie dopasowane idealnie do typu włosów – kręconych, delikatnych, prostych czy zniszczonych. Dla osób, które poszukują uniwersalnego urządzenia, które spełni różne stawiane przed nią wymagania, dobrym wyjściem może być profesjonalna suszarka Philips SenseIQ. Model Philips posiada aż 5 zaprogramowanych trybów – do włosów delikatnych, kręconych, tryb szybki, do stylizacji, a także masażu skóry głowy. Delikatne suszenie sprawdzi się dobrze u każdego, kto pragnie mieć zdrowe i nawilżone włosy. Ten typ suszenia pozwala zachować we włosach naturalną wilgoć, eliminując tym samym najczęstszy skutek suszenia włosów, czyli ich nadmierne wysuszenie.

Pomaga w tym regulacja temperatury. Philips SenseIQ wyposażony jest w mikroprocesor, dzięki któremu temperatura automatycznie dostosowuje się w trakcie suszenia do aktualnych potrzeb i temperatury włosów. Duża liczba zakresów temperatury pozwala na zamknięcie łusek na koniec suszenia.

Umożliwia to jednocześnie szybkie suszenie. Z Philips SenseIQ służy także do modelowania włosów. Dodane do urządzenia nakładki, takie jak koncentrator oraz dyfuzor, zwiększą objętość włosów, podkreślą skręt loków czy stworzą na głowie delikatne fale.

Jak domknąć łuski włosów?

W utrzymaniu włosów w dobrej kondycji pomóc może także prostownica. Mimo że stosowanie urządzeń do stylizacji włosów często kojarzą się często z nadmiernym wysuszeniem, wybór nowoczesnych narzędzi rozwiąże ten problem.

Prostownica Philips SenseIQ wyposażona jest w trzy tryby automatyczne i jeden manualny, dzięki czemu dopasować można je do rodzaju włosów. Tym bardziej że prostownica posiada także czujnik, zapobiegający nadmiernemu wysuszeniu włosów. O dobrą kondycję fryzury dba również system jonizujący, który pozwala uzyskać gładkie, błyszczące włosy, które się nie elektryzują.

Czy depilator laserowy to dobry wybór?

Usuwanie owłosienia często kojarzy się z długotrwałym, uciążliwym procesem, który powtarzać należy regularnie. Warto wiedzieć, jednak o możliwościach, jakie daje depilacja IPL, czyli usuwanie włosów światłem.  Taki rodzaj depilacji wykorzystuje wiązkę światła laserowego, która przenika do cebulki włosa i powoduje jego wypadnięcie. Oprócz tego cebulka zostaje uśpiona, a tym samym ponowny wzrost owłosienia zostaje wydłużony. W efekcie, depilację należy powtarzać jedynie co kilka tygodni lub miesięcy. Efekty widać już po kilku zabiegach. Z czasem cebulka może ulec całkowitemu obumarciu, a tym samym wzrost włosów zostanie zupełnie zahamowany.

Co ważne, w przeciwieństwie do standardowej depilacji laserowej, urządzeń IPL można wykorzystywać także w domu. Co więcej, zabiegi nie należą do czasochłonnych, a na rynku dostępny jest szeroki wybór wysokiej jakości urządzeń, które ułatwią ten proces. Do często wybieranych należy np. Philips Lumea. Wyposażony w nakładki depilator umożliwia komfortową depilację różnych części ciała.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej