Strona główna » 6 filmów o duchach, które warto obejrzeć w Halloween

6 filmów o duchach, które warto obejrzeć w Halloween

przez Redakcja
6 filmów o duchach

Jesienią słońce zachodzi coraz szybciej, w ciągu dnia można odczuć melancholijny klimat, który powoduje pochmurna pogoda, deszcz i mgła. Jednak nikt nie zaprzeczy, że filmy o duchach ogląda się najlepiej właśnie w trakcie jesieni, a szczególnie w Halloween. Jakie z nich warto wybrać na wieczorny seans?

Najlepsze filmy o duchach

Wśród najlepszych filmów o duchach nie może zabraknąć zarówno nowości, jak i klasyków kina.

1. „Egzorcysta”

Do pierwszej grupy na pewno należy zaliczyć „Egzorcystę”, czyli adaptację powieści Williama Friedkina z 1973 roku. To historia opętanego przez demona dziecka, któremu lekarze nie są w stanie pomóc. Zrozpaczona matka kontaktuje się z egzorcystą, który próbuje uratować dziewczynkę. „Egzorcysta” został nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy Film.

2. „Dziedzictwo. Hereditary”

Drugim filmem wartym polecenia, jest „Dziedzictwo. Hereditary” autorstwa Ari Aster. To niezwykle udany debiut amerykańskiego reżysera. Cechuje się mrocznym klimatem, który przepełnia rodzinny dramat. Ten horror na pewno nie pozwoli na szybkie zaśnięcie po skończonym seansie. Absolutny hit, jeżeli chodzi o tę tematykę, dlatego warto się z nim zapoznać.

3. „Obecność”

„Obecność” to znany horror, który w pełni zasłużył na swoją popularność. Jego twórcą jest James Wan, czyli reżyser znany z pracy nad takimi filmami, jak „Piła”, „Martwa Cisza” czy „Naznaczony”. Historia opowiada o doświadczeniach Eda i Lorraine Warren, badaczy zjawisk paranormalnych, którzy zmagają się z duchami.

4. „The Ring”

„The Ring” to absolutna klasyka, jeżeli chodzi o najstraszniejsze filmy z gatunku horroru. Autorem jest Gore Verbinski, a sam film to remake uznanego japońskiego reżysera Hideo Nakaty. Zielonkawe cieniowanie i bogata symbolika to cechy, które wyróżniają znakomite zdjęcia w filmie. Moc emocji gwarantowana.

5. „Sinister”

Piątym najlepszym filmem na Halloween jest „Sinister”. Opowiada on historię autora kryminałów, który wraz z rodziną przenosi się do nowego domu. Po znalezieniu starego projektora z taśmami, pisarz, w którego wcielił się Ethan Hawke, odkrywa prawdę o jego poprzednich mieszkańcach. Nieprzewidywalne zwroty akcji i dobre zdjęcia, a także ciekawa fabuła udanie wypełnią kilka wieczornych godzin.

6. „Halloween”

Całe zestawienie zamyka film z 1978 roku – „Halloween”. Główną rolę gra w nim „królowa krzyków” Jamie Lee Curtis. Sam film jest wymieniany jako jeden z pierwszych, które pochodzą z nurtu slasher. Dzięki temu film „Halloween” na stałe wpisał się w klasykę gatunku.

Gdzie oglądać ulubione filmy – telewizja przez Internet

Najwygodniejszy sposób na oglądanie filmów o duchach to telewizja przez Internet. Jest to usługa, którą oferują prawie wszyscy dostawcy. Dzięki niej można korzystać z niemal nieograniczonej bazy filmów, kanałów tematycznych czy ogólnodostępnych. Telewizja przez Internet jest również bardzo korzystna cenowo.

Pomimo tego, że okres jesienny jest znakomitym czasem do oglądania horrorów, użytkownicy często decydują się także na śledzenie na przykład rozgrywek sportowych. Sportowe programy TV są dostępne w pakiecie telewizji przez Internet takich dostawców jak Vectra czy INEA. Sportowe programy TV w przypadku drugiej stacji mogą być dobierane w paczkach bez zobowiązań. Oznacza to, że aby oglądać ulubione programy sportowe lub filmy, nie trzeba podpisywać długotrwałych umów, należy tylko uruchomić subskrypcję, na przykład na miesiąc.

Materiał zewnętrzny

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej